۷۶۰ اسب وحشی! اعلام رسمی مشخصات پیشرانهٔ موستانگ شلبی GT۵۰۰

  1. پنجشنبه ۳۰ خرداد ۹۸ ساعت ۱۴:۰۲ (۴ سال،۱۰ ماه قبل)
760 اسب وحشی! اعلام رسمی مشخصات پیشرانهٔ موستانگ شلبی GT500
به گزارش فرانگر

پس از مدت ها انتظار سرانجام چند ماه پیش فورد نسل جدید موستانگ شلبی GT۵۰۰ را رونمایی کرد. در زمان رونمایی اما قدرت دقیق این خودرو اعلام نشد و فورد صرفاً به بیان عبارت بیش از ۷۰۰ اسب بخار اکتفا کرد. حال اما نهایتاً به طور رسمی مشخصات پیشرانهٔ این ماسل کار قدرتمند اعلام شده است. طبق اعلام رسمی فورد، پیشرانهٔ ۵.۲ لیتری V۸ سوپرشارژ این ماشین ۷۶۰ اسب بخار قدرت و ۸۴۷ نیوتن متر گشتاور تولید می کند که GT۵۰۰ را به قدرتمندترین خودروی جاده ای تاریخ فورد تبدیل کرده است.

هرچند فورد کمی دیر اقدام به معرفی شلبی GT۵۰۰ جدید کرد اما این اعداد فوق العاده نشان می دهند که این انتظار ارزشش را داشته است. نقطهٔ شروع و پایه و اساس پیشرانهٔ این خودرو همان موتور ۵.۲ لیتری V۸ شلبی GT۳۵۰ است اما تغییرات زیادی در آن صورت گرفته که ازجملهٔ مهم ترین آن ها می توان به استفاده از سوپرشارژر بزرگ تر و جایگزینی میل لنگ خطی با میل لنگ صلیبی اشاره کرد. نیروی عظیم این پیشرانه نیز توسط یک گیربکس هفت سرعتهٔ اتوماتیک دوکلاچه به چرخ های عقب منتقل می شود.

760 اسب وحشی! اعلام رسمی مشخصات پیشرانهٔ موستانگ شلبی GT500

از لحاظ قدرت، موستانگ شلبی GT۵۰۰ جدید بین دوج چلنجر هلکت ۷۱۷ اسب بخاری و هلکت ردآی ۷۹۷ اسب بخاری قرار می گیرد و در همین حال ۱۱۰ اسب بخار قدرت بیشتری از شورلت کامارو ZL۱ دارد اما گشتاور آن ۳۴ نیوتن متر از کامارو کمتر است. برای مقایسه، پیشرانهٔ ۴ لیتری V۸ توئین توربوی یکی از بهترین و مدرن ترین سوپراسپرت های حال حاضر دنیا یعنی مک لارن ۷۲۰S قدرتی برابر با ۷۲۰ اسب بخار و گشتاوری معادل ۷۷۰ نیوتن متر تولید می کند که هردو از GT۵۰۰ کمتر است.

760 اسب وحشی! اعلام رسمی مشخصات پیشرانهٔ موستانگ شلبی GT500

در بخش عملکرد اما فورد هنوز شتاب صفرتاصد شلبی GT۵۰۰ جدید را اعلام نکرده اما گفته است که این ماشین می تواند مسافت ۴۰۰ متر را زیر ۱۱ ثانیه طی کند درحالی که حداکثر سرعت آن نیز روی ۲۹۰ کیلومتر بر ساعت محدود شده است؛ اما علاوه بر پیشرانهٔ قدرتمند، مهندسان فورد به آئرودینامیک GT۵۰۰ جدید نیز توجه زیادی داشته اند و عناصری مثل دماغهٔ تجدیدنظر شده را برای آن طراحی کرده اند که ظرفیت خنک کنندگی پیشرانه را تا ۵۰ درصد افزایش می دهد.

760 اسب وحشی! اعلام رسمی مشخصات پیشرانهٔ موستانگ شلبی GT500

علاوه بر این، یک پکیج فیبر کربن هم برای GT۵۰۰ قابل سفارش خواهد بود که ویژگی هایی مثل رینگ های فیبر کربنی و بال بزرگ تر عقب را به همراه دارد که در سرعت ۲۹۰ کیلومتر بر ساعت ۲۲۷ کیلوگرم داون فورس تولید می کند. به لطف همهٔ این ویژگی ها، به احتمال زیاد موستانگ شلبی GT۵۰۰ مدل ۲۰۲۰ ستارهٔ جدید مسابقات درگ خواهد بود و آتش هایی که توسط چلنجر دیمن به پا شده را مهار خواهد کرد. این ماسل کار نیرومند آمریکایی از همین تابستان به بازار عرضه خواهد شد اما فورد هنوز در رابطه با قیمت آن حرفی نزده است.

760 اسب وحشی! اعلام رسمی مشخصات پیشرانهٔ موستانگ شلبی GT500
همرسانی نوشتار: