کم هزینه ترین کراس اوورها و شاسی بلندهای سال ۲۰۱۹

 1. یکشنبه ۲۶ خرداد ۹۸ ساعت ۱۹:۰۲ (۴ سال،۱۱ ماه قبل)
کم‌هزینه‌ترین کراس‌اوورها و شاسی بلندهای سال 2019
به گزارش فرانگر

این روزها همه به دنبال شاسی بلندها هستند مخصوصاً کراس اوورهایی که بر پایه ی خودروهای سواری شکل گرفته اند. از هر نظر به نظر می رسد خریداران علاقه ی زیادی به این خودروها دارند. تحلیل ها نشان می دهند شاسی بلندها و کراس اوورها سال آینده نیمی از فروش خودروهای جدید را به خود اختصاص خواهند داد و ۱۸۰ مدل جدا از هر نوع و شکلی تا سال ۲۰۲۳ در بازارهای جهانی عرضه خواهند شد.

اما این روزها پیچیدگی مربوط به قیمت و لیست تجهیزات خودروها بیش از هر زمان دیگری بوده و فاکتور ارزش در برابر قیمت پرداختی اهمیت زیادی برای خریداران دارد. برای اینکه بدانید چه خودرویی می خرید و در آینده چه موضوعاتی برای شما پیش خواهد آمد باید نگاهی عمیق تر به هزینه های درازمدت یک خودرو داشته باشید.

اگر به یاد داشته باشید چند هفته ی پیش لیستی از کم هزینه ترین خودروهای سواری را خدمتتان ارائه کردیم که در آن هزینه های متوسط و پیش بینی شده ی ۵ ساله ی یک خودرو ذکر شده بود. در این لیست هم کم هزینه ترین شاسی بلندها و کراس اوورهای سال ۲۰۱۹ را بر پایه ی تخمین ها و تحلیل های KBB معرفی کرده ایم.

کم هزینه ترین کراس اوورها و شاسی بلندهای سال 2019

KBB هزینه های نگهداری ۵ ساله ی شاسی بلندها را در کلاس های گوناگون پیش بینی کرده است. بزرگ ترین فاکتور در این میان کاهش ارزش یا افت قیمت بوده که تعریف آن تفاوت بین قیمت اصلی خودرو در زمان صفر بودن و ارزش تخمینی آن در زمان فروش پس از ۵ سال می باشد. انتخاب خودرویی که افت قیمت کمتری داشته باشد در درازمدت هزینه های کمتری را به مالک تحمیل می کند.

و اگر خریداران در حال انتخاب لیزینگی یک شاسی بلند باشند باید مدلی را انتخاب کنند که اقساط ماهانه ی مناسبی داشته باشد. دلیل این کار تفاوت های بین قیمت، سود و ارزش خودرو در زمان پایان شرایط لیزینگ می باشد.

کم هزینه ترین کراس اوورها و شاسی بلندهای سال 2019

اگرچه شاسی بلندها معمولاً از نظر افت قیمت، عملکرد بهتری در مقایسه با مدل های سواری دارند اما هزینه ی مصرف سوخت آن ها بیشتر خواهد بود. یکی از مثال ها جیپ رانگلر است که انتظار می رود پس از ۵ سال ۶۱ درصد قیمت اولیه ی خود را حفظ کند اما در همین مدت مالک باید بیش از ۱۱ هزار دلار خرج سوخت کند.

میتسوبیشی اوتلندر PHEV پلاگین هیبریدی

از جمله دیگر فاکتورهای دخیل در این پیش بینی ها هزینه های بیمه، شماره گذاری، تعمیرات و سرویس های دوره ای بوده است.

 • کلاس شاسی بلندها/کراس اوورهای کامپکت: سوبارو کراس ترک

هزینه ی ۵ ساله: ۳۱۲۲۸ دلاراین خودرو که بر پایه ی ایمپرزا شکل گرفته دارای ارتفاع بیشتر از سطح زمین و استایلی متفاوت است تا یک کراس اوور متمایز را شکل دهد. این خودرو ارزان تر از شاسی بلندهای ساب کامپکت بوده و مدل پایه ی ۲۲۸۷۰ دلاری آن با سیستم چهار چرخ محرک عرضه می شود. انتظار می رود قیمت این خودرو پس از ۵ سال ۱۰۰۸۶ دلار افت کند و هزینه های عملیاتی آن نیز ۲۱۲۵۲ دلار اعلام شده است. از جمله دیگر خودروهای کم هزینه ی این کلاس می توان به هیوندای توسان (۳۴۸۶۴ دلار) و کیا اسپورتیج (۳۸۱۵۴ دلار) اشاره کرد.

کم هزینه ترین کراس اوورها و شاسی بلندهای سال 2019

 • کلاس شاسی بلندها/کراس اوورهای ساب کامپکت: مزدا CX-۳

هزینه ی ۵ ساله: ۳۱۹۰۱ دلارشاید کابین این خودرو برای خانواده هایی با بچه های کوچک کمی تنگ باشد اما مزدا CX-۳ انتخابی عالی برای رانندگان مشتاق است چراکه هندلینگ آن خوب ارزیابی می شود. این خودرو با قیمت ۲۱۴۳۵ دلاری انتخاب مناسبی محسوب می شود. بنا به گفته ی KBB، افت قیمت این خودرو پس از ۵ سال حدود ۱۳۵۲۱ دلار خواهد بود و هزینه های نگهداری اش نیز ۱۸۳۸۰ دلار اعلام شده است. دو خودروی کم هزینه ی بعدی در این کلاس عبارت اند از نیسان کیکس (۳۱۷۹۰ دلار) و هوندا HR-V (۳۲۲۶۵ دلار).

کم هزینه ترین کراس اوورها و شاسی بلندهای سال 2019

 • کلاس شاسی بلندها/کراس اوورهای میان سایز دو ردیفه: هیوندای سانتافه

هزینه ی ۵ ساله: ۳۵۴۲۴ دلارسانتافه که اخیراً نسل جدیدش وارد بازار شده ارزش زیادی در برابر مبلغ پرداختی دارد و از جمله تجهیزات آن می توان به ترمز خودکار اشاره کرد. افت قیمت خودروی موردبحث در بازه ی زمانی ۵ ساله برابر با ۱۵۰۱۳ دلار خواهد بود و هزینه های نگهداری آن نیز ۲۰۴۱۱ دلار اعلام شده است. گزینه های کم هزینه ی دیگر این کلاس سوبارو اوت بک (۳۸۱۹۲ دلار) و فورد اج (۴۵۱۵۶ دلار) می باشند.

کم هزینه ترین کراس اوورها و شاسی بلندهای سال 2019

 • کلاس شاسی بلندها/کراس اوورهای آفرود: جیپ رانگلر

هزینه ی ۵ ساله: ۳۶۱۰۰ دلاررانگلر نمادین کاملاً نونوار شده اما استایل آن همچنان ریشه در مدل های جنگ جهانی دوم دارد. این خودرو همیشه در خارج از جاده درخشیده اما خب در شهر نیز خودروی متمدنی نشان می دهد. ارزش فروش دوباره ی این خودرو به طور باورنکردنی بالا بوده و انتظار می رود پس از ۵ سال تنها ۱۱۷۴۸ دلار از قیمت اولیه اش را از دست بدهد. هزینه های این خودرو نیز برابر با ۲۴۳۵۲ دلار تخمین زده شده است. دو خودروی کم هزینه ی دیگر این کلاس عبارت اند از جیپ رانگلر آنلیمیتد (۳۷۷۴۱ دلار) و تویوتا ۴ رانر (۴۲۲۷۱ دلار).

کم هزینه ترین کراس اوورها و شاسی بلندهای سال 2019

 • کلاس شاسی بلندها/کراس اوورهای میان سایز سه ردیفه: میتسوبیشی اوت لندر

هزینه ی ۵ ساله: ۳۶۴۳۳ دلاراوت لندر در کلاسی شلوغ و رقابتی حضور داشته و اگرچه کوچک تر از اکثر کراس اوورهای سه ردیفه ی دیگر است اما قیمت مناسبی دارد. با قیمت پایه ی ۲۵۵۴۰ دلاری، انتظار می رود افت قیمت این خودرو در ۵ سال ۱۵۷۹۴ دلار باشد و هزینه های نگهداری اش نیز ۲۰۶۳۹ دلار اعلام شده است. سایر مدل های کم هزینه ی این کلاس کیا سورنتو (۴۰۶۵۳ دلار) و هیوندای سانتافه XL (۴۳۱۹۸ دلار) هستند.

کم هزینه ترین کراس اوورها و شاسی بلندهای سال 2019

 • کلاس شاسی بلندها/کراس اوورهای ساب کامپکت لوکس: لکسس UX

هزینه ی ۵ ساله: ۴۳۰۵۸ دلارلکسس UX کوچک ترین قدبلند این کمپانی بوده اما نسخه های بنزینی و هیبریدی آن عملکرد خوبی دارند. قیمت این خودرو ۳۳۱۷۵ دلار بوده و افت قیمتش پس از ۵ سال نیز ۲۰۲۶۶ دلار تخمین زده شده است. هزینه های نگهداری UX هم در همان بازه زمانی ۲۲۷۹۲ دلار خواهد بود. ولوو XC۴۰ (۴۵۸۲۲ دلار) و کادیلاک XT۴ (۴۸۰۷۰ دلار) دو خودروی دیگر این کلاس هستند که هزینه های کمتری دارند.

کم هزینه ترین کراس اوورها و شاسی بلندهای سال 2019

 • کلاس شاسی بلندها/کراس اوورهای کامپکت لوکس: لکسس NX

هزینه ی ۵ ساله: ۴۳۷۴۹ دلارهمانند برادر کوچک تر، لکسس NX نیز خودرویی شیک و توانا بوده و از کابینی لوکس سود می برد و قیمت این خودرو از ۳۷۵۱۰ دلار شروع می شود. KBB هزینه های مالکیت مدل پایه را اعلام نکرده اما نسخه ی هیبریدی که ۲۳۰۰ دلار گران تر است افت قیمت ۲۳۴۰۱ دلاری خواهد داشت و هزینه های نگهداری آن نیز ۲۲۴۳۹ دلار است. دو خودروی کم هزینه ی بعدی اینفینیتی QX۵۰ (۴۹۳۸۰ دلار) و بیوک انویژن (۴۹۷۰۴ دلار) هستند.

کم هزینه ترین کراس اوورها و شاسی بلندهای سال 2019

 • کلاس شاسی بلندها/کراس اوورهای لوکس سه ردیفه: اینفینیتی QX۶۰

هزینه ی ۵ ساله: ۵۱۴۳۵ دلارQX۶۰ چند وقتی هست که تغییراتی نداشته اما خودرویی جادار و راحت بوده و هزینه های مالکیت مناسبی دارد. انتظار می رود افت قیمت این خودرو در ۵ سال برابر با ۲۶۳۰۹ دلار باشد و هزینه های نگهداری نیز ۲۵۱۲۶ دلار اعلام شده است. بیوک انکلیو (۵۵۲۰۱ دلار) و ولوو XC۹۰ (۵۵۶۳۶ دلار) جزو دیگر گزینه های کم هزینه ی این کلاس هستند.

کم هزینه ترین کراس اوورها و شاسی بلندهای سال 2019

 • کلاس شاسی بلندها/کراس اوورهای لوکس دو ردیفه: لکسس RX

هزینه ی ۵ ساله: ۵۲۱۷۶ دلاربخش لوکس تویوتا در مطالعه ی امسال KBB توانسته سه خودرو را داشته باشد. لکسس RX پس از ۵ سال افت قیمت تخمین زده ی ۲۵۵۴۷ دلاری و هزینه های ۲۶۶۲۹ دلاری داشته باشد. لینکلن ناتیلوس (۵۲۶۹۳ دلار) و کادیلاک XT۵ (۶۱۳۲۹ دلار) خودروهای کم هزینه ی بعدی در این کلاس هستند.

کم هزینه ترین کراس اوورها و شاسی بلندهای سال 2019

 • کلاس شاسی بلندها/کراس اوورهای فول سایز: نیسان آرمادا

هزینه ی ۵ ساله: ۶۰۰۳۹ دلارنیسان آرمادا که بر پایه ی پیکاپ این برند شکل گرفته خودرویی بزرگ، راحت و جادار بوده و توانایی های آفرود هم دارد. قیمت پایه ی این خودرو ۴۸۴۹۵ دلار بوده و افت قیمت آن پس از ۵ سال حدود ۲۸۵۲۰ دلار خواهد بود. هزینه های نگهداری آن نیز ۲۸۵۲۰ دلار است که از این میان باید ۱۴۴۹۶ دلار را صرف پر کردن باک سوختش بکنید. دو خودروی کم هزینه ی دیگر این کلاس عبارت اند از شورولت تاهو (۶۰۵۸۸ دلار) و فورد اکسپدیشن (۶۳۰۴۱ دلار).

کم هزینه ترین کراس اوورها و شاسی بلندهای سال 2019

 • کلاس شاسی بلندها/کراس اوورهای فول سایز لوکس: اینفینیتی QX۸۰

هزینه ی ۵ ساله: ۷۳۰۰۲ دلارQX۸۰ ارزان نیست اما از نظر اشرافیت در سطح بالایی قرار داشته و کابینی چوبی و چرمی و البته جادار و راحت دارد. سواری خودرو هم نرم است. قیمت پایه ی ۶۶۷۹۵ دلاری، افت قیمت ۳۹۹۱۷ دلاری و هزینه های نگهداری ۳۳۰۸۵ دلاری جزو ویژگی های تخمین زده شده ی این خودرو هستند. لکسس LX (۸۰۲۵۷ دلار) و مرسدس بنز GLS کلاس (۸۲۷۵۹ دلار) دو خودروی بعدی کم هزینه در این کلاس هستند.

کم هزینه ترین کراس اوورها و شاسی بلندهای سال 2019

منبع: motor۱
همرسانی نوشتار: