حضور استون مارتین والکری در کلاس جدید هایپرکارهای لمانز

  1. یکشنبه ۲۶ خرداد ۹۸ ساعت ۱۸:۰۲ (۴ سال،۸ ماه قبل)
حضور استون مارتین والکری در کلاس جدید هایپرکارهای لمانز
به گزارش فرانگر

استون مارتین با حداقل دو خودروی مسابقه ای والکری وارد فصل ۲۰۲۰-۲۰۲۱ مسابقات قهرمانی استقامت جهانی فیا WEC خواهد شد. این شرکت به دنبال قهرمانی در این مسابقات و همچنین مسابقات ۲۴ ساعته لمانز می باشد.

اندکی پس از تأیید شکل گیری کلاس هایپرکارهای WEC که جایگزین کلاس فعلی LMP۱ می شود، استون مارتین تعهد خود برای حضور در مسابقات با خودروی مسابقه ای والکری را اعلام کرد.

کلاس جدید هایپرکارها اساساً به خودروهای شرکت کننده اجازه خواهد داد که ظاهری شبیه مدل های تولیدی و جاده ای داشته باشند و به این ترتیب ارتباط بازاریابی قوی تری بین مسابقات و خودروسازان برقرار خواهد شد. این قوانین همچنین اجازه می دهند تیم ها از سیستم های آئرودینامیکی فعال استفاده کنند و حداقل وزن ۹۸۰ کیلوگرمی داشته باشند.

استون مارتین اشاره ی زیادی به جزئیات فنی والکری مسابقه ای نداشته بنابراین نمی دانیم که آیا خودروی استون مارتین در فصل ۲۰۲۱ از قوای محرکه ی هیبریدی استفاده خواهد کرد یا نه. این برند بریتانیایی تنها گفته که خودروی نهایی از نسخه ی الهام گرفته از مسابقات پیشرانه ی ۱۲ سیلندر ۶.۵ لیتری تنفس طبیعی سود خواهد برد.

حضور استون مارتین والکری در کلاس جدید هایپرکارهای لمانز

بیانیه ی استون مارتین در شصتمین سالگرد پیروزی این شرکت در مسابقات لمانز ۱۹۵۹ و با خودروی DBR۱/۳۰۰ منتشر شده است. اندی پالمر مدیرعامل این شرکت گفته است:

دیوید براون در سال ۱۹۵۹ به اینجا آمد و با خودرو و تیمی از رانندگان به پیروزی دست یافت. ما به دنبال تکرار همین موفقیت در فصل ۲۰۲۱ خواهیم بود. استون مارتین والکری گزینه ای عالی برای روبرو شدن با این چالش بوده و با قوانین هایپرکارهای جدید فیا همخوانی خوبی دارد.

او ادامه می دهد:

چه چیزی می تواند تحریک کننده تر از پیشرانه ی ۱۲ سیلندر استون مارتین در دست یابی به موفقیت باشد؟

استون مارتین والکری نتیجه ی همکاری بین این خودروساز و شرکت ردبول است. آدریان نیووی مدیر فنی ارشد ردبول طراحی این خودرو را انجام داده است. انتظار می رود والکری جاده ای قوی ترین خودروی جاده ای تاریخ این شرکت باشد.

استون مارتین، تویوتا و اسکودریا کامرون گلیکنهاوس از جمله شرکت هایی هستند که حضور خود در مسابقات را به صورت رسمی اعلام کرده اند. البته گفته شده مک لارن نیز با اسپیدتیل و حتی فراری با SF۹۰ استراداله در این مسابقات حضور خواهند یافت.

حضور استون مارتین والکری در کلاس جدید هایپرکارهای لمانز

[دانلود ویدئو]
همرسانی نوشتار: