فراخوان جگوار آی پیس به خاطر مشکل ترمز

  1. یکشنبه ۲۶ خرداد ۹۸ ساعت ۰۸:۰۶ (۴ سال،۱۰ ماه قبل)
فراخوان جگوار آی پیس به خاطر مشکل ترمز
به گزارش فرانگر

جگوار در حال فراخوان برخی از شاسی بلندهای آی پیس مدل ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ است. در کل تعداد ۳۰۸۳ دستگاه از این خودرو که بین اکتبر ۲۰۱۸ تا آوریل ۲۰۱۹ ساخته شده اند باید مورد بازبینی قرار گیرند. البته گفته شده تعداد ۱۱۸۱ دستگاه از این خودرو در آمریکا فروخته شده است.

همه ی این خودروها دارای مشکلی در ترمز احیا شونده ی الکتریکی هستند که احتمال از کار افتادن آن و در نتیجه تأخیر یا طولانی شدن فاصله ی توقف وجود دارد. همین امر باعث می شود شاسی بلند جگوار از همخوانی با استانداردهای ایمنی خودروها باز بماند.

NHTSA درباره ی این مشکل گفته است:

فراخوان جگوار آی پیس به خاطر مشکل ترمز

راننده کاهش آنی سرعت را در زمان از دست رفتن سیستم ترمز احیا شونده ی الکتریکی تجربه خواهد کرد و بعد از آن عملکرد ترمزها دوباره به حالت عادی بازخواهد گشت. این نگرانی عملکرد ترمز را تحت تأثیر قرار نمی دهد. به این ترتیب شاید فاصله توقف و ریسک تصادف افزایش یابد.

فعلاً هیچ گزارشی درباره ی تصادف یا جراحت مرتبط با این مشکل به دست جگوار نرسیده است.

تکنسین های این خودروساز به منظور حل مشکل به روزرسانی نرم افزاری را در دستور کار قرار خواهند داد. کار آگاه سازی مالکان خودروهای تحت تأثیر این مشکل از اول جولای و تعمیرات خودروها نیز پس از آن شروع خواهد شد.

جگوار آی پیس

شایان ذکر است جگوار آی پیس خودروی سال ۲۰۱۹ قاره اروپا و جهان شده و در بخش های طراحی و خودروی سبز نیز جوایزی را به خود اختصاص داده است.

جگوار آی پیس
همرسانی نوشتار: