خاموشی و پارک خودکار در محصولات ۲۰۲۰ تویوتا

  1. شنبه ۲۵ خرداد ۹۸ ساعت ۱۵:۰۱ (۴ سال،۱۰ ماه قبل)
خاموشی و پارک خودکار در محصولات 2020 تویوتا
به گزارش فرانگر

تویوتا دو ویژگی ایمنی جدید را برای کمک به رانندگان فراموش کار معرفی کرده است.

اولین ویژگی این خودروساز “خاموشی خودکار” نام داشته و در اکثر محصولات سال ۲۰۲۰ تویوتا در آمریکا نصب خواهد شد. همان گونه که نام این سیستم نشان می دهد، خاموشی خودکار پس از گذشت زمانی مشخص اقدام به خاموش کردن خودکار پیشرانه خواهد کرد.

این سیستم برای پیشگیری مالکان از ترک خودرو و فراموش کردن خاموشی پیشرانه و کار کردن آن ها به صورت درجا طراحی شده است. در صورتی که راننده خودرو را به صورت روشن در مکانی مثل گاراژ ترک کند وضعیت خطرناکی پیش خواهد آمد.

تویوتا می گوید این سیستم جدای از توانایی خاموش کردن خودکار پیشرانه می تواند نوتیفیکیشنی را از طریق برنامه ی موبایلی به گوشی هوشمند مالک بفرستد.

خاموشی و پارک خودکار در محصولات 2020 تویوتا

دومین سیستم ایمنی تویوتا هم “پارک خودکار” نام دارد. این ویژگی در خودروهای سال ۲۰۲۰ تویوتا که به گیربکس و ترمز پارک الکترونیکی مجهز هستند نصب می شود.

در صورتی که راننده به صورت ناگهانی از خودرو پیاده شده و گیربکس را در حالت پارک قرار ندهد، سیستم یاد شده به صورت خودکار گیربکس را در حالت پارک قرار می دهد و یا اینکه ترمز پارک الکترونیکی را درگیر می کند. تویوتا می گوید این تکنولوژی در مرحله اول اقدام به ایجاد هشدارهای صوتی و دیداری خواهد کرد.

خاموشی و پارک خودکار در محصولات 2020 تویوتا

ژاپنی ها می گویند این ویژگی های ایمنی جدید بخشی از تعهد بی چون وچرای آن ها برای بهبود ایمنی خودروهایشان است. اگرچه مالکان نباید تنها به این سیستم ها تکیه کنند اما خب دو سیستم یاد شده برای رانندگان بی دقت و فراموش کار بسیار خوب است.

خاموشی و پارک خودکار در محصولات 2020 تویوتا
همرسانی نوشتار: