تویوتا باارزش ترین برند خودرویی دنیا در سال ۲۰۱۹

  1. جمعه ۲۴ خرداد ۹۸ ساعت ۰۷:۲۰ (۴ سال،۱۰ ماه قبل)
تویوتا باارزش‌ترین برند خودرویی دنیا در سال 2019
به گزارش فرانگر

Kantar Millward Brown یک شرکت تحقیقاتی چندملیتی است که در نیویورک مستقر است و در زمینه های مختلفی مثل ارزش برندها فعالیت و مطالعه می کند. این شرکت در جدیدترین تحقیقات خود، باارزش ترین برندهای دنیا در سال ۲۰۱۹ را اعلام کرده است. این لیست بزرگ ترین برندهای دنیا در تمامی صنایع را نشان می دهد. تعجب برانگیز نیست که شرکت های حوزهٔ تکنولوژی بالاترین رتبه های این لیست را از آن خود کرده اند. در مطالعهٔ امسال، آمازون با پشت سر گذاشتن شرکت هایی مثل اپل، گوگل، مایکروسافت، ویزا، فیس بوک و علی بابا، باارزش ترین برند دنیا لقب گرفته است.

در لیست باارزش ترین برندهای سال ۲۰۱۹ اما خودروسازان عملکرد چندان خوبی نداشته اند به گونه ای که در بین ۱۰۰ برند ارزشمند سال ۲۰۱۹ تنها سه برند خودروسازی حضور دارند. بااین حال در لیست امسال تویوتا در رتبهٔ ۴۱ قرار گرفته و همچنان مثل سال های گذشته باارزش ترین برند خودرویی دنیا محسوب می شود. این خودروساز ژاپنی طی چهارده سال گذشته دوازده بار عنوان ارزشمندترین برند خودرویی دنیا را از آن خود کرده است. در لیست امسال اما تویوتا در پس شرکت هایی مثل سامسونگ، نت فلیکس و نایک قرار گرفته است.

تویوتا باارزش ترین برند خودرویی دنیا در سال 2019

مدیر استراتژی Global BrandZ آقای «Graham Staplehurst» دراین باره به اتو نیوز گفته است:

فعالیت گسترده و جهانی تویوتا دلیل عمدهٔ کسب چنین جایگاهی است. این شرکت در هر منطقه ترکیبی مناسب از مدل ها و نماینده ها را عرضه می کند. علاوه بر این، تویوتا پیشگام استفاده از انرژی های جایگزین هم محسوب می شود. مردم پریوس را می شناسند. ما در مورد خودروهای الکتریکی هم چندین نظرسنجی انجام دادیم که هرچند در آن ها تسلا بالاترین رتبه را کسب کرد اما تویوتا هم در جایگاه دوم قرار گرفت

دو خودروساز دیگری که امسال در بین ۱۰۰ برند ارزشمند دنیا قرار گرفته اند مرسدس بنز و ب ام و هستند که به ترتیب در رتبه های ۵۴ و ۵۵ جای گرفته اند؛ بنابراین سازندهٔ اشتوتگارتی تنها با اختلاف یک رتبه بالاتر از رقیب اصلی خود قرار گرفته است. رتبهٔ هر سه برند تویوتا، مرسدس بنز و ب ام و در لیست سال ۲۰۱۹ نسبت به سال قبل سقوط داشته است. هرچند در لیست ۱۰۰ برند ارزشمند سال ۲۰۱۹ تنها سه برند خودرویی دیده می شود اما این مطالعه یک بخش اختصاصی هم برای خودروسازان دارد که در آن لیست سه برند مذکور به همراه هفت برند دیگر شامل هوندا، فورد، نیسان، تسلا، آئودی، فولکس واگن و پورشه به عنوان ۱۰ برند ارزشمند حوزهٔ خودرو اعلام شده اند.

تویوتا باارزش ترین برند خودرویی دنیا در سال 2019

در بین ۱۰ برند خودرویی ارزشمند سال ۲۰۱۹ تنها فولکس واگن توانسته رتبهٔ خود را بهبود بخشد زیرا این شرکت بعد از رسوایی ویرانگر دیزل گیت برند خود را بازسازی کرده است. در همین حال، تنها خودروساز جدیدی که در این لیست دیده می شود پورشه است که توانسته با غلبه بر شرکت هندی ماروتی-سوزوکی، خود را در بین ۱۰ برند خودرویی ارزشمند سال ۲۰۱۹ جای دهد.

تویوتا باارزش ترین برند خودرویی دنیا در سال 2019
همرسانی نوشتار: