دست رد فورد بر سینه ی فیات-کرایسلر!

  1. پنجشنبه ۲۳ خرداد ۹۸ ساعت ۰۸:۰۵ (۵ سال قبل)
دست رد فورد بر سینه‌ی فیات-کرایسلر!
به گزارش فرانگر

فیات-کرایسلر پیشنهاد ادغام خود با رنو را پس گرفت اما به نظر می رسد این خودروساز قبلاً صحبت هایی هم با فورد داشته است!

یکی از مدیران ارشد فورد در مصاحبه با اتوموتیونیوز اعلام کرده این دو شرکت به دنبال ادغامی احتمالی باهم بوده اند. بیل فورد می گوید او و سرجیو مارکیونه فقید شام هایی کاری با یکدیگر داشته و درباره ی هماهنگی مناسب فورد و فیات-کرایسلر با یکدیگر صحبت کرده اند.فورد اما این حرکت را رد کرده و گفته است:

ما مشکلات و چالش های خاص خودمان را داریم. من احساس کردم که ادغام دو شرکت به حل آن مشکلات کمکی نخواهد کرد.

بیل فورد همچنین در ادامه خاطرنشان ساخته ادغام با فیات-کرایسلر باعث کندی پیشرفت شرکت خواهد شد.

دست رد فورد بر سینه ی فیات-کرایسلر!

اگرچه فورد در نهایت تصمیم به رد ادغام با فیات-کرایسلر گرفته اما این کمپانی مشکلی با همکاری با دیگر شرکت ها ندارد. این شرکت در سال پیش توافقنامه های همکاری با فولکس واگن، ماهیندرا و ریویان امضا کرده است.

Bill Ford

فورد انتظار دارد این روند ادامه یابد زیرا در صنعت خودرو برنده ها و بازنده هایی وجود داشت و چنین وضعیتی قبلاً هرگز دیده نشده است. او خاطرنشان می سازد:

من فکر می کنم شما در آینده شاهد شرکت هایی خواهید بود که خواهان همکاری هستند زیرا برخی تکنولوژی ها برای مؤثر بودن نیازمند کاهش هزینه هستند.

به نظر می رسد همکاری بین شرکت ها در صنعت خودرو رو به گسترش است. از جمله مهم ترین همکاری های اخیر می توان به اشتراک مساعی جگوار لندروور و BMW به منظور توسعه ی نسل بعدی قوای محرکه ی الکتریکی اشاره کرد. جنرال موتورز و هوندا نیز برای ساخت خودروهای خودران شرکت کروز اتوماسیون همکاری می کنند. حتی هیوندای و آئودی نیز در حال کار روی خودروهای هیدروژن سوختی هستند.

با توجه به اهمیت هزینه ی تکنولوژی های الکتریکی و خودران، به نظر می رسد خودروسازان بیش از هر زمان دیگری به دنبال همکاری باهم خواهند بود.

دست رد فورد بر سینه ی فیات-کرایسلر!
همرسانی نوشتار: