مدیرعامل نیسان خواهان بهبود روابط با رنو

  1. پنجشنبه ۲۳ خرداد ۹۸ ساعت ۰۷:۵۷ (۴ سال،۱۱ ماه قبل)
مدیرعامل نیسان خواهان بهبود روابط با رنو
به گزارش فرانگر

علیرغم وجود برخی اختلافات و افزایش تنش ها، هیروتو سایکاوا مدیرعامل نیسان ژاپن به بهبود روابط با رنوی فرانسه علاقه مند است.

سایکاوا در مصاحبه با فاینشنال تایمز گفته که نیسان باید صلح را با رنو برقرار سازد و این دو غول خودروسازی نیازمند پایدار کردن و تقویت همکاری خود هستند. او می گوید: “این مهم ترین چیز است.”

منابع داخلی آشنا به روابط نیسان و رنو قبلاً گفته بودند که سطح همکاری آن ها روز به روز بدتر از قبل می شود. سایکاوا هم خاطرنشان ساخته مشکل اخیر دو شرکت روی کل گروه تأثیر گذاشته است.

مشخص نیست که آیا روابط دو شرکت همین گونه باقی خواهد ماند یا نه مخصوصاً اینکه خود سایکاوا از برنامه ی رنو برای بلوکه کردن اصلاحات هیئت مدیره ی نیسان انتقاد کرده است.

اما علیرغم تمامی این بحث ها، مدیرعامل نیسان اتحاد بین این برند و رنو را یک گهواره برای همکاری و خلق ارزش ها نامیده است. او گفته است: “من کاملاً متقاعد شده ام که باید کار کنیم و همین کار را خواهیم کرد.”

گفته شده بی میلی نیسان برای تأیید ادغام رنو با فیات-کرایسلر یکی از دلایل عدم شکل گیری چنین شرکتی بوده و به همین خاطر بوده که احتمالاً مدیرعامل رنو آقای ژان دومنیک سنارد نامه ای به نیسان فرستاده و در آن تهدید به بلوکه کردن برنامه های نیسان برای بازنگری در ساختار این اتحاد خودرویی کرده است.

مدیرعامل نیسان خواهان بهبود روابط با رنو

اما یکی از تحلیلگران خودرویی در توکیو گفته است: “بازنگری باعث به هم ریختگی شده و وضعیت را بدتر می کند. تهدید سنارد به بلوکه کردن اقدامات نیسان تأثیر بسیار بدی روی اتحاد می گذارد.”

یکی از منابع موثق اظهار داشته نامه ی سنارد به نیسان حاوی این مطلب بوده که رنو خواهان تفسیر گسترده تر برنامه های ژاپنی ها برای تشکیل سه کمیته ی مدنظر می باشد. البته در نامه آمده که این سه کمیته یا به اصطلاح سیستم مدیریتی نباید علیه بزرگ ترین سهامدار نیسان بکار روند.”

سهامداران نیسان در ۲۵ ژوئن گردهم می آیند تا درباره ی ساختار اتحاد خود با رنو رای گیری نمایند.
همرسانی نوشتار: