موج محصولات الکتریکی و هیبریدی مزدا در راه است

  1. سه شنبه ۲۱ خرداد ۹۸ ساعت ۱۳:۰۲ (۴ سال،۱۰ ماه قبل)
موج محصولات الکتریکی و هیبریدی مزدا در راه است
به گزارش فرانگر

مزدا در چند سال آینده و به منظور اطمینان از هماهنگی با قوانین آلایندگی و مصرف سوخت سخت گیرانه تر اروپایی ها اقدام به عرضه ی خودروها و قوای محرکه ی جدیدی خواهد کرد.

آکیرا ماروموتو مدیر اجرایی این شرکت ژاپنی در مصاحبه با اتونیوز و در پاسخ به این سؤال که مزدا چگونه به اهداف آلایندگی ترسیم شده دست خواهد یافت تأیید کرده این خودروساز اولین محصول تمام الکتریکی اش را سال آینده معرفی خواهد کرد و از سال ۲۰۲۱ یا ۲۰۲۲ شاهد تولید مدل های پلاگین هیبریدی متنوعی خواهیم بود.

او گفته است:

اول اینکه ما پیشرانه ی اسکای اکتیو ایکس با آلایندگی دی اکسید کربن کمتر از ۱۰۰ گرم در هر کیلومتر را امسال عرضه می کنیم. مورد دوم هم عرضه ی اولین خودروی الکتریکی مزدا در سال آینده است. نهایتاً از سال ۲۰۲۱ یا ۲۰۲۲ اقدام به معرفی خودروهای پلاگین هیبریدی خواهیم کرد؛ بنابراین ما در نهایت به اهداف آلایندگی دست خواهیم یافت هرچند در سال ۲۰۲۰ با برخی سختی ها مواجه خواهیم شد.”

جزئیات زیادی از اولین خودروی الکتریکی مزدا در دست نیست اما اولین بار در سال پیش بود که خبرهایی از آن به بیرون درز کرد و مزدا تأیید نمود این خودرو یک محصول کاملاً مستقل خواهد بود و بر پایه ی محصولات کنونی این برند شکل نخواهد گرفت. همچنین تأیید شده خودروی موردبحث دارای تکنولوژی قوای محرکه ی خود مزدا خواهد بود و این مجموعه را از تویوتا و دنسو قرض نخواهد گرفت.

موج محصولات الکتریکی و هیبریدی مزدا در راه است

مزدا در عین حال روی نسخه های هیبریدی ملایم از قوای محرکه ی اسکای اکتیو ایکس هم کار می کند. تلاش هایی هم برای بهبود راندمان پیشرانه های دیزلی خودروهایی همچون مزدا ۶ و CX-۵ صورت می گیرد. ماروموتو معتقد است کاراترین قوای محرکه برای شاسی بلندها و سدان های بزرگ از نوع دیزلی متصل به پیشرانه ای الکتریکی خواهد بود.

کانسپت مزدا کای
همرسانی نوشتار: