فیات-کرایسلر به دنبال خودران کردن پیکاپ های رم!

  1. سه شنبه ۲۱ خرداد ۹۸ ساعت ۰۸:۰۷ (۴ سال،۱۰ ماه قبل)
فیات-کرایسلر به دنبال خودران کردن پیکاپ‌های رم!
به گزارش فرانگر

گروه خودروسازی فیات-کرایسلر در حال همکاری با شرکت آرورا اینوویشن به منظور توسعه و ساخت خودروهای تجاری خودران می باشد. آرورا شرکتی است که در زمینه ی تأمین سیستم های خودران فعالیت می کند.

مقامات فیات-کرایسلر می گویند این حرکت باعث کمک به بررسی احتمالات استفاده از سیستم های آرورا در خودروهای رم و فیات خواهد شد ولی خب تمرکز اصلی روی برند رم خواهد بود. احتمالاً نمونه های پیش تولیدی حاصل این همکاری در ۳ تا ۵ سال آینده وارد جاده ها خواهند شد.

مایک مانلی مدیرعامل فیات-کرایسلر درباره ی این همکاری تکنولوژیک گفته است:

به عنوان بخشی از استراتژی خودروهای خودران فیات-کرایسلر، ما به همکاری با شرکای اصلی برای رفع نیازهای مصرف کنندگان در صنعتی که به سرعت تغییر می یابد ادامه خواهیم دید. آرورا مهارت های منحصربه فردی در ترکیب تکنولوژی های پیشرفته و هدفمند دارد که همین امر تکمیل کننده ی روش ما در توسعه ی خودروهای خودران خواهد بود.

این همکاری در مرتبه اول می تواند به فیات-کرایسلر در انتقال تکنولوژی خودران به خطوط تولید کمک کند هرچند پروژه های قبلی نیز شامل فروش مینی ون های کرایسلر پاسیفیکا برای استفاده از کاربری های خودران کمپانی ویمو بوده اند.

اما چرا آرورا برای این همکاری انتخاب شده است؟ این استارت آپ نوپای دو ساله توسط کریس اورمسون، استرلینگ اندرسون و درو بگنل تأسیس شده است. این سه نفر نقش مهمی در توسعه ی تکنولوژی خودران گوگل، تسلا و اوبر داشته اند. محصول جدید این شرکت نیز آرورا درایور نام داشته و سطح ۴ را نشان می دهد که یعنی نیازی به دخالت راننده وجود ندارد.

فیات-کرایسلر به دنبال خودران کردن پیکاپ های رم!

استرلینگ اندرسون موسس آرورا می گوید:

فیات-کرایسلر به دنبال خودران کردن پیکاپ های رم!

ما از همکاری با فیات-کرایسلر برای توسعه ی مدل تجاری هدفمند برای عرضه ی خودروهای تجاری خودران استقبال می کنیم.

در حال حاضر آرورا با شرکت هایی همچون فولکس واگن، هیوندای و دایتون نیز همکاری می کند.
همرسانی نوشتار: