فراخوان نسل اول پورشه پانامرا به خاطر ریسک آتش سوزی

  1. دوشنبه ۲۰ خرداد ۹۸ ساعت ۰۸:۰۹ (۵ سال قبل)
2013 Panamera GTS
به گزارش فرانگر

پورشه برخی مدل های معین پانامرا نسل اول را به خاطر نقص احتمالی سیستم برقی که می تواند در شرایط خاص باعث آتش سوزی شود فراخوان می کند. این فراخوان که در آمریکای شمالی اعلام شده تعداد ۳۳۲۰۶ دستگاه از خودروهای پورشه را تحت تأثیر قرار می دهد.

پانامراهای یاد شده از نوع S و ۴S مدل های سال ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۶، پانامرا ۴ و توربوی مدل ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۶، توربو S و S E-Hybrid مدل ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۶، پانامرا GTS مدل ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۶، پانامرا پلاتینیم ادیشن مدل ۲۰۱۳، پانامرا ۴ پلاتینیم ادیشن مدل ۲۰۱۳، پانامرا ۴S Executive مدل ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۶، مدل های توربو Executive و توربو S Executive، پانامرا دیزلی ۲۰۱۵، ادیشن ۴ و توربو S Executive هستند.

تعداد خودروهایی که فراخوان شده اند خیلی زیاد نیستند اما خب پورشه از سال ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۶ تنها ۴۲۷۸۳ دستگاه پانامرا را در آمریکا به فروش رسانده که این به معنی فراخوان اکثر مدل های فروخته شده در این بازه زمانی است.

2015 Porsche Panamera S Interior

فراخوان نسل اول پورشه پانامرا به خاطر ریسک آتش سوزی

فراخوان نسل اول پورشه پانامرا به خاطر ریسک آتش سوزی


مشکل این است که شاید آب وارد واحد کنترل سیستم تهویه مطبوع شود و با گذشت زمان این امر باعث ایجاد اتصال کوتاه و در برخی موارد حاد منجر به آتش سوزی شود. NHTSA می گوید این مشکل در زمان روشن بودن خودرو توسط راننده قابل تشخیص است اما زمانی هم می تواند رخ دهد که خودرو خاموش است بنابراین به مالکان توصیه می شود تا زمان رفع مشکل خودروی خود را در محیط بیرون پارک کنند.

نمایندگی های پورشه یک رله ی خاص به واحد کنترل سیستم تهویه مطبوع اضافه خواهند کرد و آب بندی آن را تقویت خواهند کرد. این فراخوان از ۲۳ ژوئن آغاز می شود و اکثر مالکان قبلاً از آن مطلع شده اند.

Porsche Panamera Turbo S
همرسانی نوشتار: