فیات-کرایسلر پیشنهاد ادغام با رنو را پس گرفت!

  1. شنبه ۱۸ خرداد ۹۸ ساعت ۰۸:۲۱ (۴ سال،۱۰ ماه قبل)
فیات-کرایسلر پیشنهاد ادغام با رنو را پس گرفت!
به گزارش فرانگر

فیات-کرایسلر در اقدامی ناگهانی و غیرمنتظره پیشنهاد ادغام با رنو را پس گرفت. این در حالی است که گفت وگوهای فشرده ای بین دو شرکت و همچنین دولت فرانسه برای این ادغام بزرگ صورت گرفته بود.

در بیانیه ی خبری منتشر شده می خوانیم که شرایط سیاسی فرانسه فعلاً آماده ی پذیرش موفقیت آمیز چنین حرکتی نیست. والت استریت ژورنال ادعا کرده این تنها دلیل فیات-کرایسلر برای پا پس کشیدن از برنامه ی ادغام با رنو نیست.

منابع ناشناس گفته اند یکی دیگر از دلایل فیات-کرایسلر برای پس گرفتن پیشنهاد خود عدم موافقت نیسان با آن بوده است. دو نماینده ی نیسان در هیئت مدیره ی رنو از رای دادن در زمان رای گیری برای ادغام با فیات-کرایسلر خودداری نموده اند و باور بر این است که هر دو شرکت نگران کنار کشیدن نیسان از اتحاد بزرگ با رنو بوده اند.

فیات-کرایسلر پیشنهاد ادغام با رنو را پس گرفت!

نیویورک تایمز هم گزارش داده ژان دومنیک سنارد مدیرعامل رنو به دنبال متقاعد کردن هیئت مدیره و اطمینان دادن به آن ها از مزیت های مالی و صنعتی ادغام با فیات-کرایسلر بوده است. رنو چند روز پیش گفته بود قادر به تصمیم گیری نیست چراکه نماینده ی دولت فرانسه درخواست رای گیری جدید را داده است.

ظاهراً فیات-کرایسلر نمی خواهد بیش از این منتظر بماند و تأیید کرده پیشنهاد ارائه شده به رنو دیگر اعتبار ندارد. این خودروساز اعلام کرده است:

هیئت مدیره ی فیات-کرایسلر امروز به ریاست جان الکان تشکیل جلسه داده و پیشنهاد ادغام را رنو را پس گرفته است. فیات-کرایسلر همچنان به استراتژی مستقل خود ادامه خواهد داد.همرسانی نوشتار: