معرفی اشکودا ویژن GT مفهومی در چین

  1. چهارشنبه ۱۵ خرداد ۹۸ ساعت ۰۹:۲۱ (۴ سال،۱۱ ماه قبل)
معرفی اشکودا ویژن GT مفهومی در چین
به گزارش فرانگر

اشکودا چند هفته ی پیش اعلام کرد خودروی مفهومی ویژن GT را در کشور چین رونمایی خواهد کرد.

این طرح مطالعاتی اخیراً در نمایشگاه شنژن چین معرفی شده و پیش نمایشی از یک شاسی بلند جدید برای این بازار می باشد. با توجه به نام GT می توان گفت پنجمین شاسی بلند اشکودا یک کراس اوور کوپه مانند مشابه کودیاک GT خواهد بود. در نهایت این کانسپت به مدل تولیدی کامیک GT تغییر شکل خواهد داد.

کامیک GT بر پایه ی اشکودا کامیک بازار چین شکل خواهد گرفت. این خودرو از پلتفرم PQ۳۴ استفاده کرده و یک شاسی بلند کوپه ی ارزان قیمت می باشد.

همان گونه که ویژن GT کانسپت نشان می دهد، کامیک GT از طراحی متمایزتری در مقایسه با کامیک استاندارد برخوردار خواهد بود. استایل این خودرو از محصولات اروپایی اشکودا همچون اسکالا و کامیک الهام خواهد گرفت و این موضوع مخصوصاً در شکل چراغ های جلو و عقب خود را نشان خواهد داد.

معرفی اشکودا ویژن GT مفهومی در چین

جدای از چراغ های روان و خط سقف خمیده، ویژن GT دارای عناصر اسپورت بدنه همچون رینگ های دو رنگ و قوس های چرخ گیرا و سپرهایی باابهت و جلوپنجره ای بزرگ است. در عقب هم یک دیفیوزر بزرگ نصب شده است.

از دیگر ویژگی های این خودروی مفهومی می توان به دستگیره های درب پاپ آپ، سقف مشکی و تریم آلومینیوم اشاره کرد. واضح است که این خودرو از نوع کانسپت بوده و نمونه ی تولیدی برخی ویژگی ها را از دست خواهد داد.

معرفی اشکودا ویژن GT مفهومی در چین

طراحی کابین فعلاً به صورت راز باقی مانده اما می توانیم تصور کنیم که تفاوت زیادی با کامیک استاندارد کشور چین نخواهد داشت؛ اما تصمیم منطقی برای پیشرانه ی این خودرو استفاده از نسخه ی ۴ سیلندر ۱.۵ لیتری تنفس طبیعی با قدرت ۱۱۱ اسب بخاری و گشتاور ۱۵۰ نیوتون متری خواهد بود. این پیشرانه در اشکودا کامیک به یک گیربکس اتوماتیک متصل شده است.
همرسانی نوشتار: