خداحافظی یان کالوم با جگوار پس از ۲۰ سال خدمت

  1. چهارشنبه ۱۵ خرداد ۹۸ ساعت ۰۸:۳۷ (۴ سال،۱۱ ماه قبل)
خداحافظی یان کالوم با جگوار پس از 20 سال خدمت
به گزارش فرانگر

جگوار اعلام کرد یان کالوم پس از ۲۰ سال حضور در سمت مدیر طراحی این شرکت را ترک خواهد کرد. از اول جولای هم جولیان تامپسون مدیر طراحی خلاق فعلی این خودروساز بریتانیایی جایگزین کالوم خواهد شد.

یان کالوم گفته است:

من دورانی باورنکردنی در جگوار داشته ام. یکی از بزرگ ترین کارهای من طراحی XF بوده زیرا این خودرو نشان دهنده ی شروع عصر جدید جگوار و حرکت به سمت طراحی های مدرن بوده که نقطه گردش قابل توجهی در تاریخ ما بوده است.

کالوم کار خود به عنوان طراح خودرو را از سال ۱۹۷۹ و در استودیوهای طراحی فورد آغاز کرده جایی که او ۱۱ سال در این شرکت حضور داشت و سپس به TWR پیوست. کالوم همچنین مسئول طراحی استون مارتین DB۷ مشهور بوده است.

خداحافظی یان کالوم با جگوار پس از 20 سال خدمت

او در سال ۱۹۹۹ به عنوان مدیر طراحی به جگوار پیوست. در سال های اولیه حضور در این شرکت کالوم همچنان مدیر طراحی استون مارتین نیز بود و در طراحی مدل های ونکوئیش و DB۹ نیز مشارکت نمود.

خداحافظی یان کالوم با جگوار پس از 20 سال خدمت

این طراح باسابقه افزوده است:

طراحی اف تایپ آرزویی بود که به واقعیت تبدیل شد و آی پیس هم یک فرصت برای خلق خودرویی بسیار خلاق و نوآورانه بود که واقعاً برای جگوار یک چالش محسوب می شود. موفقیت این خودرو نشان دهنده ی تلاش های زیاد ما بوده است.

یان کالوم و جگوار اف تایپ


کالوم در ادامه خاطرنشان ساخته است:
من برای انجام مأموریت بازگرداندن طراحی های افسانه ای جگوار این سمت را پذیرفتم. این موضوع ۲۰ سال طول کشیده اما معتقدم به آنچه باید رسیده ام. با توجه به قدرت محصولات و تیم طراحی ما احساس می کنم هم اکنون زمان مناسبی برای ترک جگوار بوده و می خواهم از نظر شخصی و حرفه ای پروژه های طراحی دیگری را نیز کشف کنم.

یان کالوم در سال ۲۰۰۵ و از سوی RSA به عنوان طراح رویال صنعت خودرو انتخاب شد. اگرچه کالوم دیگر در پست مدیر طراحی جگوار حضور نخواهد داشت اما همچنان به عنوان مشاور در کنار این شرکت خواهد بود.

خداحافظی یان کالوم با جگوار پس از 20 سال خدمت
همرسانی نوشتار: