معرفی کم هزینه ترین خودروهای سال ۲۰۱۹

 1. دوشنبه ۱۳ خرداد ۹۸ ساعت ۱۶:۱۰ (۴ سال،۸ ماه قبل)
معرفی کم‌هزینه‌ترین خودروهای سال 2019
به گزارش فرانگر

در حالی که پیکاپ ها و شاسی بلندها خریداران زیادی دارند اما سواری های سنتی هنوز هم سهم حدود ۳۰ درصدی از بازار خودروهای صفرکیلومتر را به خود اختصاص داده اند. مزیت مهم ترجیح این خودروها نسبت به شاسی بلندها علاوه بر قیمت ارزان تر، هزینه های کمتر در بلندمدت می باشد.

تحلیل های انجام شده روی هزینه های ۵ ساله ی خودروها توسط KBB نشان می دهد یک خودروی جمع جور در بازه ی زمانی ۵ ساله هزینه های مالکیت کمتری در مقایسه با یک شاسی بلند جمع وجور داشته و این فاصله برابر با ۲۲۶۹ دلار است. این فاصله ی هزینه های بلندمدت در کلاس سدان های میان سایز و شاسی بلندهای میان سایز به حدود ۵ هزار دلار هم می رسد.

خریداران خودروهای جدید باید به این نکته توجه کنند که تنها ملاک در زمان خرید خودرو قیمت آن نبوده و باید به هزینه های آینده نیز اشاره کرد. از جمله فاکتورهای کلیدی در این میان می توان به افت قیمت، هزینه های سوخت، بیمه، تعمیرات و نگهداری اشاره کرد. معمولاً خودروها هرچه گران تر باشند تفاوت های بیشتری در هزینه های نگهداری خواهند داشت چراکه افت قیمت آن ها بیشتر است.

زمانی که به دنبال کم هزینه ترین خودرو باشید باید خودرویی را انتخاب کنید که افت قیمت کمتری در مقایسه با رقبای خود دارد. این موضوع در زمان انتخاب محصولات لیزینگی هم اهمیت دارد زیرا اقساط پرداختی معمولاً بر پایه ی ارزش باقی مانده ی خودرو در پایان قرارداد اعلام می شوند. دیگر متغیر هزینه ای مهم در نظر گرفتن مصرف سوخت خودرو است که در زمان افزایش بهای سوخت خودش را نشان می دهد.

یکی دیگر از فاکتورها حقبیمه ی خودرو می باشد. اگرچه حقبیمه ی خودروها در کشورهای پیشرفته معمولاً به سابقه راننده و دیگر پارامترهای شخصی بستگی دارد اما برخی خودروها که اساساً از نوع لوکس و اسپورت می باشند هزینه ی بیمه ی بیشتری را طلب می کنند. هزینه های نگهداری و تعمیرات نیز بسته به نوع خودرو متفاوت است.

 • کلاس خودروهای ساب کامپکت: هوندا فیت LX

هزینه ی نگهداری ۵ ساله: ۲۷۴۷۳ دلارهاچبک چهار درب و کوچولوی هوندا فیت در کلاس خود کمترین میزان هزینه در بازه زمانی ۵ ساله را دارد. هزینه های این خودرو شامل افت قیمت ۹۸۹۴ دلاری، هزینه های عملیاتی همچون سوخت، بیمه، نگهداری و تعمیرات ۱۷۵۷۹ دلار می باشد. از دیگر خودروهای کم هزینه ی این کلاس می توان به شورولت اسپارک LS و نیسان ورسا S اشاره کرد.

 • کلاس خودروهای کامپکت: فولکس واگن جتا ۴T S

هزینه ی نگهداری ۵ ساله: ۲۸۲۷۱ دلارجتا سدانی جادار بوده و هیجان رانندگی معقولی دارد. این خودرو هزینه ی نگهداری بیشتری هم در مقایسه با هوندا فیت یاد شده ندارد. مالک این خودرو در طی ۵ سال می تواند انتظار افت قیمت ۱۱۲۳۶ دلاری و هزینه های عملیاتی ۱۷۰۳۵ دلاری را داشته باشد. دیگر خودروهای کم هزینه ی این کلاس عبارت اند از کیا سول و هیوندای الانترا SE.

معرفی کم هزینه ترین خودروهای سال 2019

 • کلاس خودروهای هیبریدی/الکتریکی: تویوتا پریوس پرایم پلاس

هزینه ی نگهداری ۵ ساله: ۲۸۴۶۱ دلاراین هاچبک پلاگین هیبریدی دومین خودروی کم هزینه ی سال ۲۰۱۹ بوده و تنها هوندا فیت ارزان تر و کوچک تر است که بالاتر از آن قرار گرفته است. افت قیمت ۵ ساله ی این خودرو حدود ۱۹۰۳۲ دلار تخمین زده شده و هزینه های عملیاتی آن نیز ۹۴۲۹ دلار می باشد. از دیگر خودروهای کم هزینه ی این کلاس می توان هیوندای آیونیک پلاگین هیبریدی و هوندا اینسایت EX هیبرید را نام برد.

معرفی کم هزینه ترین خودروهای سال 2019

 • کلاس خودروهای میان سایز: هوندا کلاریتی پلاگین هیبرید

هزینه ی نگهداری ۵ ساله: ۳۰۲۲۴ دلاراین خودرو از نظر هزینه های مالکیت بهترین مدل کلاس خود بوده که دلیل آن نیز مصرف سوخت کم است. البته افت قیمت ۵ ساله ی کلاریتی ۲۱۵۸۷ دلار اعلام شده است. گفته شده هزینه های عملیاتی این خودرو نیز ۸۶۳۷ دلار خواهد بود. از دیگر خودروهای میان سایز کم هزینه در این کلاس می توان به هوندا آکورد LX و هیوندای سوناتا هیبرید SE اشاره کرد.

معرفی کم هزینه ترین خودروهای سال 2019

 • کلاس خودروهای الکتریکی: هیوندای آیونیک الکتریک

هزینه ی نگهداری ۵ ساله: ۳۰۴۰۸ دلارآیونیک کمترین میزان هزینه های عملیاتی ۵ ساله در بین خودروهای لیست را داشته و این میزان برابر با ۶۷۸۰ دلار می باشد؛ اما انتظار می رود افت قیمت آن برابر با ۲۳۶۲۸ دلار باشد. نیسان لیف S و کیا سول الکتریکی دو خودروی بعدی این کلاس هستند که کمترین میزان هزینه را به خریدار تحمیل می کنند.

معرفی کم هزینه ترین خودروهای سال 2019

 • کلاس خودروهای اسپورت: مزدا MX-۵ میاتا اسپورت

هزینه ی نگهداری ۵ ساله: ۳۶۱۷۰ دلارمیاتا مدت های زیادی است که یکی از باارزش ترین خودروهای اسپورت دنیا بوده و پرفورمنسی مناسب با سواری هیجان انگیز دارد. این خودرو ارزش خود را نیز حفظ کرده و افت قیمت آن در ۵ سال برابر با ۱۵۷۵۰ دلار است. هزینه های عملیاتی این خودرو نیز ۲۰۴۲۰ دلار خواهد بود. از دیگر خودروهای اسپورت کم هزینه در سال جاری می توان به شورولت کامارو LS و سوبارو BRZ پریمیوم اشاره کرد.

معرفی کم هزینه ترین خودروهای سال 2019

 • کلاس خودروهای لوکس پایه: آکورا ILX

هزینه ی نگهداری ۵ ساله: ۳۶۴۶۱ دلارشاید آکورا ILX در سایه ی رقبای اسپورت تر اروپایی قرار داشته باشد اما از نظر هزینه های درازمدت وضعیت این خودرو بهتر است. افت قیمت پیش بینی شده ی این خودرو در طول ۵ سال برابر با ۱۵۲۳۶ دلار بوده و هزینه های نگهداری آن نیز ۲۱۲۲۵ دلار می باشد. دو خودروی بعدی کم هزینه در این کلاس ساخت بیوک بوده و رگال اسپورت بک و لاکراس نام دارند.

معرفی کم هزینه ترین خودروهای سال 2019

 • کلاس خودروهای مینی ون: هوندا اودیسه LX

هزینه ی نگهداری ۵ ساله: ۳۹۶۱۷ دلاراودیسه یکی از خودروهای مناسب کلاس مینی ون ها بوده و افت قیمت و هزینه های عملیاتی آن در طول ۵ سال به ترتیب برابر با ۱۶۴۸۴ و ۲۳۱۳۳ دلار می باشد. دیگر خودروهای کم هزینه ی این کلاس عبارت اند از رم پرو مستر سیتی واگن و فورد ترانزیت کانکت پسنجر XLT.

معرفی کم هزینه ترین خودروهای سال 2019

 • کلاس خودروهای فول سایز: تویوتا آوالون هیبرید XLE

هزینه ی نگهداری ۵ ساله: ۴۱۴۹۰ دلارآوالون هیبرید به خاطر استایل چشمگیر، کابینی راحت و هزینه های نگهداری مناسب خودرویی متمایز محسوب می شود. افت قیمت این خودرو در ۵ سال برابر با ۲۱۶۸۰ دلار بوده و هزینه های نگهداری آن نیز ۱۹۸۱۰ دلار خواهد بود. دو خودروی کم هزینه ی دیگر در این کلاس شورولت ایمپالا LS و فورد تاروس SE هستند.

معرفی کم هزینه ترین خودروهای سال 2019

 • کلاس خودروهای لوکس: ب ام و ۵۳۰e iPerformance

هزینه ی نگهداری ۵ ساله: ۵۴۳۷۶ دلاراین خودرو نسخه ی پلاگین هیبریدی سدان لوکس، اسپورت و محبوب ب ام و سری ۵ بوده و از نظر مصرف سوخت کاملاً مناسب عمل می کند. افت قیمت ۳۸۸۷۱ دلاری و هزینه ی نگهداری ۱۵۵۰۵ دلاری در طول ۵ سال باعث شده اند ۵۳۰e iPerformance کم هزینه ترین خودروی کلاس لوکس ها باشد. دو خودروی بعدی هم ولوو S۹۰ T۵ مومنتوم و آئودی TT هستند.

معرفی کم هزینه ترین خودروهای سال 2019

منبع: motor۱
همرسانی نوشتار: