طرفداران کادیلاک ناامید نباشید! نسخهٔ قوی تر محصولات سری V در راه است

  1. دوشنبه ۱۳ خرداد ۹۸ ساعت ۱۰:۱۰ (۴ سال،۱۰ ماه قبل)
طرفداران کادیلاک ناامید نباشید! نسخهٔ قوی‌تر محصولات سری V در راه است
به گزارش فرانگر

چندی پیش کادیلاک دو سدان اسپرت و جدید CT۴-V و CT۵-V را به طور هم زمان به عنوان جایگزین مدل های ATS-V و CTS-V معرفی کرد اما معرفی این دو خودرو طرفداران کادیلاک را کاملاً ناامید و حتی عصبانی کرد زیرا هردوی این سدان های اسپرت قدرت بسیار کمتری نسبت به مدل های قبلی ATS-V و CTS-V دارند و ظاهر آن ها نیز حالت تهاجمی کمتری نسبت به دو سدان اسپرت قبلی دارد. به همین دلیل، CT۴-V و CT۵-V نتوانسته اند جایگزین مناسبی برای پیشینیان خود باشند.

برای مقایسه، درحالی که ATS-V از یک موتور ۳.۶ لیتری V۶ توئین توربو با ۴۶۴ اسب بخار قدرت و ۶۰۳ نیوتن متر گشتاور استفاده می کند، در CT۴-V یک موتور ۲.۷ لیتری چهار سیلندر توربو با ۳۲۰ اسب بخار قدرت و ۵۰۰ نیوتن متر گشتاور ارائه شده است. در همین حال، CTS-V هم به پیشرانهٔ ۶.۲ لیتری V۸ سوپرشارژ متعلق به شورلت کوروت Z۰۶ با ۶۴۰ اسب بخار قدرت و ۸۵۳ نیوتن متر گشتاور مجهز است درحالی که در سینهٔ CT۵-V یک موتور ۳ لیتری V۶ توئین توربو با تنها ۳۵۵ اسب بخار قدرت و ۵۴۲ نیوتن متر گشتاور قرار گرفته است. این موضوع دلیل اصلی انتقادات شدید به سدان های اسپرت جدید کادیلاک بوده است.

طرفداران کادیلاک ناامید نباشید! نسخهٔ قوی تر محصولات سری V در راه است

اما هم زمان با طرح این انتقادات گفته شد این فقط آغاز کار نسل جدید سری V کادیلاک است و نسخه های قوی تری از این خودروها در راه هستند. رئیس جنرال موتورز آقای «مارک رئوس» در حاشیهٔ رویداد ویژهٔ معرفی سدان های جدید کادیلاک گفته است این سری V جدید، ظاهر اسپرت را برای محصولات کادیلاک به همراه دارد و خریداران بیشتری را به سمت خانوادهٔ محصولات عملکردی این شرکت جذب می کند اما این تنها آغاز خانوادهٔ V است و نسخهٔ دوم و قوی تری از این سری هم ارائه می شود. معاون ارشد بخش تولیدات جنرال موتورز «کِن موریس» نیز گفته است ما هرگز فراموش نکرده ایم خریداران ما کسانی هستند که می خواهند با کادیلاک خود به پیست بروند. ما یک سری V هم برای آن ها داریم.

طرفداران کادیلاک ناامید نباشید! نسخهٔ قوی تر محصولات سری V در راه است

بنابراین، کادیلاک استراتژی جدیدی را برای محصولات سری V خود در نظر گرفته است. در این استراتژی جدید، این مدل هایی که تازه معرفی شده اند نسخه های عملکردی میان رده بوده و نسخه هایی با قدرت و عملکرد بالاتر در راه هستند. حالا نیز کادیلاک با معرفی پروتوتایپ های مدل های قوی تر V، علاقه مندان را شگفت زده کرده و مهر تأییدی بر اظهارات قبلی زده است. این دو سدان اسپرت و قدرتمند در گرند پری دیترویت به نمایش درآمده و مارک رئوس و کِن موریس در پیست Belle Isle با آن ها رانندگی کرده اند.

طرفداران کادیلاک ناامید نباشید! نسخهٔ قوی تر محصولات سری V در راه است

کادیلاک با این کار پیش نمایشی از سدان های قوی تر خود ارائه کرده است. هردوی این خودرو با پوشش های رنگی پنهان شده اند اما بااین حال واضح است که هردوی آن ها نسبت به مدل هایی که چند روز پیش معرفی شدند ظاهر بسیار تهاجمی تری دارند. علاوه بر این، هردو خودرو به رینگ های بزرگ مشکی رنگ، چهار سر اگزوز و قاب مشکی رنگ آینه های جانبی مجهز شده اند و از اجزای آئرودینامیکی پیشرفته تری هم نسبت به مدل های فعلی برخوردارند. به گفتهٔ کادیلاک، این خودروها نشان دهندهٔ گام بعدی در میراث سری V این شرکت هستند و سری V را به سطح جدیدتری ارتقاء می دهند.

طرفداران کادیلاک ناامید نباشید! نسخهٔ قوی تر محصولات سری V در راه است

با توجه به اینکه این سدان ها برای استفاده در پیست طراحی شده اند، احتمالاً تعلیق اسپرت تری نسبت به نمونه های ضعیف تر خواهند داشت؛ اما مهم تر از همهٔ این ها، چیزی است که زیر کاپوت آن ها قرار گرفته یعنی پیشرانه هایی که قطعاً قدرت بسیار بیشتری از نسخه های معمولی CT۴-V و CT۵-V خواهند داشت. سازندهٔ آمریکایی فعلاً اطلاعات بیشتری از نسخهٔ قوی تر مدل های CT۴-V و CT۵-V اعلام نکرده است اما می توان انتظار داشت که CT۴-V به یک پیشرانهٔ V۶ توئین توربو مجهز باشد درحالی که احتمال قرارگیری موتور ۴.۲ لیتری V۸ توئین توربوی جدید کادیلاک هم در زیر کاپوت CT۵-V وجود دارد.

طرفداران کادیلاک ناامید نباشید! نسخهٔ قوی تر محصولات سری V در راه است

به نظر می رسد کادیلاک با این کار مثل رقبای آلمانی، استراتژی دوسطحی را برای محصولات اسپرت خود در نظر گرفته است. در این استراتژی، CT۴-V و CT۵-V کنونی نسخه هایی مقرون به صرفه و قابل دسترس هستند و عملکردی متوسط را ارائه می کنند که قبلاً توسط مدل های V-Sport ارائه می شد؛ بنابراین این نسخه ها در اصل جایگزین مستقیمی برای مدل های V-Sport قبلی هستند که کادیلاک آن ها را کنار گذاشته است. رقبای اصلی این مدل های میان عملکردی کادیلاک مدل های آئودی S۴ و S۶، ب ام و M۳۴۰i و M۵۵۰i و مرسدس-آام گ C۴۳ و E۵۳ خواهند بود. این مدل ها که بین نسخه های معمولی و عملکرد نهایی محصولات کادیلاک قرار می گیرند، بخش جدیدی را برای سری V آغاز کرده و خریداران بیشتری را به این سری جذب می کنند.

طرفداران کادیلاک ناامید نباشید! نسخهٔ قوی تر محصولات سری V در راه است

بنابراین کادیلاک استراتژی بسیار رقابتی و هوشمندانه ای را اتخاذ کرده که آن ایجاد دو سطح مجزا از محصولات عملکردی است. مدل های میان عملکردی این شرکت قصد دارند مشکل کادیلاک طی یک دههٔ گذشته یعنی عدم ارائهٔ مدل های عملکردی متناسب با رقبای آلمانی را حل کنند. این مدل ها درعین حال هم روی لوکس بودن و هم اسپرت بودن تمرکز دارند؛ اما بالاتر از این مدل ها، محصولات V واقعی با عملکرد فوق العاده بالا قرار خواهند گرفت که با پرچم داران آلمانی یعنی آئودی RS۴ و RS۶، ب ام و M۳ و M۵ و مرسدس-آام گ C۶۳ و E۶۳ به رقابت خواهند پرداخت.

طرفداران کادیلاک ناامید نباشید! نسخهٔ قوی تر محصولات سری V در راه است

مدل های V واقعی و عملکردی از قدرت بالا، ظاهر تهاجمی تر و تمامی ویژگی های لازم برای یک رانندگی اسپرت و خشن برخوردار هستند. بااین حال کادیلاک فعلاً اعلام نکرده است که CT۴-V و CT۵-V عملکردی چه زمانی معرفی می شوند اما احتمالاً اوایل سال آینده، مدت کوتاهی بعد از نسخه های مقرون به صرفه راهی بازار خواهند شد. درنهایت احتمالاً این استراتژی موجب افزایش علاقه به کل محصولات کادیلاک شده و افزایش فروش و سود را برای این برند لوکس آمریکایی به همراه خواهد داشت.
همرسانی نوشتار: