معرفی نسخهٔ پلاگین هیبریدی آئودی Q۵

  1. یکشنبه ۱۲ خرداد ۹۸ ساعت ۱۷:۰۴ (۴ سال،۱۰ ماه قبل)
معرفی نسخهٔ پلاگین‌هیبریدی آئودی Q5
به گزارش فرانگر

آئودی درعین حالی که قصد دارد طیفی از خودروهای تمام الکتریکی را به بازار عرضه کند، به فکر استفاده از نیروی الکتریسیته در محصولات درون سوز خود هم هست. جدیدترین اقدام آئودی در این زمینه ارائهٔ یک نسخهٔ پلاگین هیبریدی کاملاً جدید برای کراس اوور Q۵ است. این نسخه که Q۵ ۵۵ TFSI e نام دارد، به یک پیشرانهٔ ۲ لیتری چهار سیلندر توربوشارژ بنزینی به همراه یک موتور الکتریکی مجهز شده است که مجموعاً ۳۶۷ اسب بخار قدرت و ۵۰۰ نیوتن متر گشتاور تولید می کنند.

پیشرانهٔ بنزینی این خودرو به تنهایی ۲۵۲ اسب بخار قدرت و ۳۷۰ نیوتن متر گشتاور دارد درحالی که موتور الکتریکی که با گیربکس هفت سرعتهٔ اتوماتیک دوکلاچه یکپارچه شده است نیز ۱۴۳ اسب بخار قدرت و ۳۵۰ نیوتن متر گشتاور دیگر به آن اضافه می کند. Q۵ هیبریدی به لطف این قوای محرکه می تواند ظرف ۵.۳ ثانیه از صفر به سرعت صد کیلومتر بر ساعت رسیده و به حداکثر سرعت ۲۴۰ کیلومتر بر ساعت دست پیدا کند. برای تأمین انرژی موتور الکتریکی خودرو نیز یک پکیج باطری ۱۴.۱ کیلووات ساعتی در نظر گرفته شده که زیر کف صندوق بار قرار گرفته است.

معرفی نسخهٔ پلاگین هیبریدی آئودی Q5

با هر بار شارژ کامل این باطری، Q۵ هیبریدی می تواند تا ۴۰ کیلومتر را با حداکثر سرعت ۱۳۵ کیلومتر بر ساعت طی کند. در صورت استفاده از شارژرهای صنعتی ۴۰۰ ولتی، شارژ کامل این باطری تنها ۲.۵ ساعت طول می کشد اما با شارژرهای ۲۲۰ ولت خانگی این زمان به ۶ ساعت افزایش پیدا می کند. آئودی در این کراس اوور هیبریدی سه حالت رانندگی مختلف شامل هیبریدی، الکتریکی و حفظ باطری را طراحی کرده که به ترتیب با استفاده از آن ها خودرو از هردو موتور، فقط موتور الکتریکی و یا فقط موتور بنزینی استفاده می کند.

معرفی نسخهٔ پلاگین هیبریدی آئودی Q5

سازندهٔ آلمانی برای Q۵ ۵۵ TFSI e طیف گسترده ای از تجهیزات استاندارد مثل پکیج بیرونی S Line، رینگ های ۱۸ اینچی، چراغ های جلوی LED، صندلی های اسپرت، کنترل تهویهٔ سه منطقه ای و… را در نظر گرفته است. در این خودرو همچنین سیستم شارژ کامپکت با کابل سه حالته برای استفاده در جایگاه های شارژ عمومی هم به صورت استاندارد ارائه شده است. با استفاده از اپلیکیشن myAudi نیز راننده می تواند به قسمت های مختلف خودرو مثل وضعیت باطری و بُرد، برنامهٔ تایمر شارژر و شروع فرایند شارژ دسترسی داشته باشند. علاوه بر این، راننده با این اپلیکیشن می تواند جایگاه های شارژ را در تلفن همراه خود یا سیستم اطلاعاتی-سرگرمی MMI ببیند و پیش از ورود کابین خودرو را گرم یا خنک کند.

معرفی نسخهٔ پلاگین هیبریدی آئودی Q5

آئودی در حال حاضر سفارشات خرید Q۵ ۵۵ TFSI e را در آلمان با قیمت پایهٔ ۶۰,۴۵۰ یورو می پذیرد که ۱۴,۷۰۰ یورو بیشتر از Q۵ پایه و ۸,۴۵۰ دلار کمتر از SQ۵ دیزلی است. اولین نمونه های Q۵ پلاگین هیبریدی در سه ماههٔ سوم سال جاری راهی نمایندگی های فروش خواهند شد.

معرفی نسخهٔ پلاگین هیبریدی آئودی Q5
همرسانی نوشتار: