معرفی کادیلاک CT۵-V، شیک، جذاب، اسپرت

  1. شنبه ۱۱ خرداد ۹۸ ساعت ۰۷:۵۶ (۴ سال،۱۱ ماه قبل)
معرفی کادیلاک CT5-V، شیک، جذاب، اسپرت
به گزارش فرانگر

مدت کوتاهی بعد از رونمایی سدان جدید CT۵ در نمایشگاه نیویورک، حالا کادیلاک نسخهٔ اسپرت CT۵-V آن را نیز هم زمان با سدان جدید CT۴-V معرفی کرده است. CT۵-V در اصل جایگزینی برای سوپرسدان CTS-V با پیشرانهٔ ۶.۲ لیتری V۸ سوپرشارژ ۶۴۰ اسب بخاری محسوب می شود اما متأسفانه در این سدان جدید خبری از پیشرانهٔ V۸ نیست و قدرت بسیار کمتری نسبت به سلف خود دارد.کادیلاک برای CT۵-V یک پیشرانهٔ ۳ لیتری V۶ توئین توربو را در نظر گرفته گه تنها ۳۵۵ اسب بخار قدرت و ۵۴۲ نیوتن متر گشتاور تولید می کند. این نیرو توسط یک گیربکس ۱۰ سرعتهٔ اتوماتیک در حالت استاندارد به چرخ های عقب انتقال پیدا می کند درحالی که سامانهٔ چهارچرخ هم برای آن قابل سفارش خواهد بود.

معرفی کادیلاک CT5-V، شیک، جذاب، اسپرت

معرفی کادیلاک CT5-V، شیک، جذاب، اسپرت

البته باید توجه داشت که کادیلاک استراتژی جدیدی را برای محصولات سری V خود در نظر گرفته است و قصد دارد این خودروها را در دو نسخهٔ مقرون به صرفه و عملکردی واقعی ارائه کند. در این استراتژی نسخهٔ مقرون به صرفهٔ مدل های V بین ۶ تا ۷ هزار دلار از تیپ اسپرت نسخهٔ معمولی خودرو گران تر خواهد بود درحالی که یک V سطح بالا هم برای کسانی که خواهان عملکرد نهایی هستند ارائه می شود. این CT۵-V فعلاً نسخهٔ مقرون به صرفه است و نسخهٔ عملکردی واقعی با پیشرانهٔ قوی تر در آینده معرفی خواهد شد. انتظار می رود نسخهٔ قدرتمندتر این ماشین به پیشرانهٔ ۴.۲ لیتری V۸ توئین توربوی جدید کادیلاک مجهز شود که ۵۵۰ اسب بخار قدرت دارد.

معرفی کادیلاک CT5-V، شیک، جذاب، اسپرت

در CT۵-V از شاسی عملکردی V-Series با تعلیق چند اتصالی در جلو و پنج اتصالی در عقب استفاده شده و در همین حال به جدیدترین ورژن از سیستم کنترل مغناطیسی سواری کادیلاک، سیستم مدیریت عملکردی کشش با پنج حالت رانندگی و لانچ کنترل هم مجهز شده است. علاوه بر این، کادیلاک برای CT۵-V سیستم کنترل حالات رانندگی خودرو را هم با حالتی بنام V-Mode در نظر گرفته که از طریق آن راننده می تواند تنظیمات و تجربهٔ هندلینگ خاص خود را ایجاد کند. برای توقف این سدان اسپرت نیز ترمزهای جلوی برمبو با دیسک های ۱۳.۶ اینچی تدارک دیده شده است.

معرفی کادیلاک CT5-V، شیک، جذاب، اسپرت

CT۵-V در بیرون با تریم تاریک در جلوپنجره، چهار سر اگزوز و کالیپرهای ترمز رنگی، نمای محصولات سری V کادیلاک را به خود گرفته و از نسخه های معمولی متمایز شده است. رینگ های این سدان اسپرت از نوع ۱۹ اینچی هستند که در نسخهٔ دیفرانسیل عقب با لاستیک های عملکردی و در نسخهٔ چهارچرخ محرک با لاستیک های چهارفصل پوشیده شده اند. CT۵-V در داخل هم از صفحه آمپری متفاوت با بخش خاص عملکردی برخوردار شده است. برای این خودرو سیستم رانندگی خودکار سوپر کروز هم قابل سفارش خواهد بود.

معرفی کادیلاک CT5-V، شیک، جذاب، اسپرت

تمامی مدل های کادیلاک CT۵ در کنار مدل کوچک تر CT۴ در کارخانهٔ گرند ریور تولید می شوند. نسخهٔ معمولی این سدان میان سایز لوکس از پاییز آینده به بازار عرضه خواهد شد اما کسانی که خواهان نسخهٔ اسپرت CT۵-V هستند باید تا اوایل سال ۲۰۲۰ صبر کنند. قیمت CT۵-V فعلاً اعلام نشده اما احتمالاً از حدود ۵۰ هزار دلار آغاز خواهد شد. این سدان اسپرت آمریکایی هنگام عرضه به بازار با مرسدس E۴۳ AMG و آئودی S۶ به رقابت خواهد پرداخت.

معرفی کادیلاک CT5-V، شیک، جذاب، اسپرت

معرفی کادیلاک CT5-V، شیک، جذاب، اسپرت

معرفی کادیلاک CT5-V، شیک، جذاب، اسپرت
همرسانی نوشتار: