آئودی TT با محصولی تمام الکتریکی جایگزین خواهد شد

  1. جمعه ۱۰ خرداد ۹۸ ساعت ۱۱:۰۴ (۴ سال،۱۰ ماه قبل)
آئودی TT با محصولی تمام الکتریکی جایگزین خواهد شد
به گزارش فرانگر

چندی پیش گزارش شده بود که آیندهٔ آئودی TT نامعلوم است و این شرکت به زودی در رابطه با آن تصمیم گیری خواهد کرد. حال به نظر می رسد تصمیم نهایی در رابطه با این کوپهٔ اسپرت گرفته شده است زیرا رئیس هیئت مدیرهٔ آئودی آقای «برام اسکات» در نشست عمومی سالانه رسماً اعلام کرده است که در آینده ای نه چندان دور باید با آئودی TT خداحافظی کنیم. البته به گفتهٔ وی، برای این کوپهٔ اسپرت جایگزینی در نظر گرفته شده اما آن خودرویی تمام الکتریکی خواهد بود.

آقای اسکات فعلاً اطلاعاتی چندانی از جایگزین الکتریکی TT اعلام نکرده اما گفته است که این خودروی جدید در همان محدودهٔ قیمتی TT قرار خواهد داشت. با توجه به اینکه فولکس واگن برای ساخت محصولات الکتریکی خود پلت فرم جدید MEB را توسعه داده است، احتمال دارد جایگزین TT هم روی این پلت فرم ساخته شود. از سوی دیگر، در این نشست از آقای اسکات در رابطه با آیندهٔ مدل R۸ هم سؤال شده که آیا این سوپراسپرت موتور وسط همچنان از پیشرانهٔ درون سوز استفاده خواهد کرد؟ وی به این سؤال پاسخ روشنی نداده و گفته است که در رابطه با آیندهٔ R۸ بحثی در جریان است و آئودی به زودی برای سرنوشت این خودرو تصمیم خواهد گرفت؛ بنابراین ممکن است در R۸ برخلاف TT همچنان موتورهای درون سوز حفظ شوند.

آئودی TT با محصولی تمام الکتریکی جایگزین خواهد شد

علاوه بر این، آقای اسکات طی سخنرانی خود در نشست سالانهٔ آئودی گفته است که این شرکت طی سال ها درگیر پروژه های فراوانی بوده و این روند باید تغییر کند. درنتیجه، آئودی حداکثر منابع خود را روی پروژه های کلیدی متمرکز خواهد کرد و پیچیدگی مدل ها را از بین می برد. آقای اسکات در این نشست در رابطه با محصولات آیندهٔ آئودی نیز صحبت کرده است. وی گفته است که مدل Q۳ اسپرت بک در ماه جولای معرفی خواهد شد و برنامه هایی هم برای گسترش سری اسپرت بک در کل محصولات آئودی شامل مدل های A و Q وجود دارد. در همین حال آئودی قصد عرضهٔ کراس اوورهای جدیدی را دارد. به گفتهٔ آقای اسکات، در سال ۲۰۲۵ از هردو آئودی باید یکی کراس اوور باشد.

آئودی TT با محصولی تمام الکتریکی جایگزین خواهد شد

او همچنین تأیید کرده است که در بخش عمده ای از کراس اوورهای جدید آئودی از قوای محرکهٔ الکتریکی استفاده خواهد شد. آقای اسکات اعلام کرده است که تا سال ۲۰۲۰ آئودی پنج محصول الکتریکی را راهی بازار می کند درحالی که تا سال ۲۰۲۵ مجموع محصولات الکتریکی این شرکت به ۲۰ مدل خواهد رسید؛ و درنهایت رئیس هیئت مدیرهٔ آئودی در رابطه با نسل بعدی سدان پرچم دار A۸ هم صحبت کرده و گفته است که ممکن است نسل آیندهٔ این سدان لوکس خودرویی تمام الکتریکی باشد. البته این موضوع فعلاً در حد یک ایده است اما آئودی در مورد ایجاد انقلابی در بالاترین سطح سدان ها با مفهوم کاملاً جدیدی برای A۸ فکر می کند.

آئودی TT با محصولی تمام الکتریکی جایگزین خواهد شد
همرسانی نوشتار: