احتمال تولید آکورا NSX تایپ R وجود دارد

  1. پنجشنبه ۹ خرداد ۹۸ ساعت ۱۸:۰۵ (۵ سال،۱ ماه قبل)
احتمال تولید آکورا NSX تایپ R وجود دارد
به گزارش فرانگر

احتمالاً آکورا/هوندا در سال جاری نسخه ی پرفورمنس NSX را با نام تایپ R معرفی خواهد کرد. گفته می شود این خودرو در نمایشگاه توکیو ۲۰۱۹ در معرض دید عموم قرار خواهد گرفت.

فوربس بدون ذکر نام منبعی که اقدام به انتشار این خبر کرده می گوید NSX تایپ R قدرت بیشتری خواهد داشت. هنوز مشخص نیست این قدرت بیشتر چگونه به دست می آید اما این قدرت بیشتر می تواند با تیون بهتر پیشرانه ی ۶ سیلندر ۳.۵ لیتری توئین توربو یا ارتقای سه پیشرانه ی الکتریکی و یا هم بهبود همه ی این مجموعه به دست آید. به هرحال قدرت این خودرو بیشتر از خروجی ۵۷۳ اسب بخاری مدل جدید و در حدود ۶۵۰ اسب بخار خواهد بود.

از دیگر اصلاحات این خودروی جدید می توان به سیستم تعلیق سفت تر و ترمزهای سرامیک کربنی بزرگ تر اشاره کرد. همچنین باور بر این است آکورا NSX تایپ R دارای کیت بدنه ی جدید و اسپورت و قطعات آئرودینامیکی همچون اسپلیتر جلو و بال عقب الهام گرفته از خودروی مسابقه ای NSX GT۳ خواهد بود.

احتمال تولید آکورا NSX تایپ R وجود دارد

البته از همین خودروی مسابقه ای می توان برای بهبود دیگر بخش ها همچون سیستم چهار چرخ محرک نیز الهام گرفت. البته این کار نیازمند تغییرات قابل توجه در قوای محرکه ی هیبریدی خواهد بود و بنابراین احتمال انجام آن خیلی بالا نیست.

احتمال تولید آکورا NSX تایپ R وجود دارد

قیمت آکورا NSX ۲۰۱۹ از ۱۵۷۵۰۰ دلار آغاز می شود. انتظار داریم نسخه ی تایپ R گران تر باشد. شایعاتی درباره ی قیمت پایه ی حدود ۲۰۰ هزار دلاری به گوش می رسد که در این صورت محصول ژاپنی ها حدود ۱۰ هزار دلار گران تر از پورشه ۹۹۱ توربو S خواهد بود.

احتمال تولید آکورا NSX تایپ R وجود دارد
همرسانی نوشتار: