معرفی اتوبوس الکتریکی و دوطبقه هیوندای

  1. پنجشنبه ۹ خرداد ۹۸ ساعت ۱۱:۱۳ (۴ سال،۱۰ ماه قبل)
معرفی اتوبوس الکتریکی و دوطبقه هیوندای
به گزارش فرانگر

هیوندای از اولین اتوبوس تمام الکتریکی و دوطبقه ی خود در کره جنوبی رونمایی کرد. معرفی این اتوبوس بخشی از تلاش های هیوندای برای کمک به کاهش آلودگی هوا و ترافیک خودروها می باشد.

اولین اتوبوس الکتریکی و دوطبقه ی هیوندای از مجموعه باتری پلیمر آب خنک ۳۸۴ کیلووات ساعتی استفاده کرده و با یک بار شارژ می تواند حداکثر مسافت ۳۰۰ کیلومتری را طی کند. این خودروساز می گوید شارژ کامل باتری ها در ۷۲ دقیقه انجام می شود.

مجموعه باتری بزرگ این اتوبوس نیروبخش یک پیشرانه ی الکتریکی ۳۲۱ اسب بخاری بوده و درعین حال اتوبوس هیوندای از سیستم تعلیق مستقل برای سواری راحت تر و سیستم فرمان پذیری چرخ عقب برای مانور بهتر آن سود می برد.

معرفی اتوبوس الکتریکی و دوطبقه هیوندای

مدیر تیم مهندسی پیشرفته ی خودروهای تجاری هیوندای موتور می گوید:

معرفی اتوبوس الکتریکی و دوطبقه هیوندای

اتوبوس الکتریکی و دوطبقه محصولی دوستدار محیط زیست بوده و برای روند فعلی صنعت خودرو بهینه شده است. این اتوبوس نه تنها باعث بهبود کیفیت هوا خواهد شد بلکه تأثیر قابل توجهی روی کاهش ترافیک خواهد گذاشت.

اتوبوس جدید کره ای ها می تواند تا ۷۰ نفر را در خود جای دهد. این اتوبوس دارای ۱۱ صندلی در طبقه اول بوده و در طبقه بالا نیز ۵۹ نفر دیگر جای می گیرند. در طراحی این اتوبوس از رمپ لغزشی و ارتفاع کم از سطح زمین سود برده شده تا دسترسی و خروج از اتوبوس آسان تر انجام شود. از جمله تجهیزات ایمنی پیشرفته ی این اتوبوس هم می توان به دستیار پیشگیری از برخورد جلو و دستیار حفظ خودرو بین خطوط اشاره کرد.

اولین اتوبوس الکتریکی و دوطبقه ی هیوندای هم اکنون در نمایشگاه زیرساخت ها و تکنولوژی های حمل ونقل کره جنوبی به نمایش درآمده است.

معرفی اتوبوس الکتریکی و دوطبقه هیوندای
همرسانی نوشتار: