بررسی تخصصی جیب رنگید جدید

  1. چهارشنبه ۸ خرداد ۹۸ ساعت ۱۷:۱۷ (۴ سال،۱۲ ماه قبل)
بررسی تخصصی جیب رنگید جدید
به گزارش فرانگر

خریداران کنونی بازار خودرو شاسی بلندها را دوست دارند. البته آن ها بیشتر بجای اینکه به توانایی های غوطه وری در آب و آفرود شاسی بلندهای مدرن توجه کنند به فضای بار و کابین، طراحی ظاهری و انعطاف پذیر بودن این دسته از خودروها اهمیت می دهند.

اما جیپ رویکرد متفاوتی دارد. این برند آمریکایی همانند لندروور به خاطر ساخت محصولاتی با توانایی های آفرود مثال زدنی شناخته می شود و حتی کوچک ترین و ارزان ترین محصولات این برند نیز از سیستم تعلیق با ارتفاع بیشتر از سطح زمین و سیستم چهار چرخ محرک سود می برند.

بررسی تخصصی جیب رنگید جدید

اما حتی خشن ترین شاسی بلندساز بازار هم نمی تواند فشاری را که از جانب مشتریان ظاهرپسند و قوانین سخت گیرانه ی آلایندگی وارد می شود نادیده بگیرد. به همین خاطر جیپ اخیراً نسخه ی فیس لیفت شده از شاسی بلند رنگید را معرفی کرده است. این خودرو هم اکنون با یک جفت پیشرانه ی بنزینی جدید عرضه می شود تا به این ترتیب طیف وسیع تری از مشتریان را به سمت خود جذب نماید.

بررسی تخصصی جیب رنگید جدید

علاوه بر سه پیشرانه ی دیزلی کنونی، دو پیشرانه ی بنزینی هم در دسترس است که اولین آن ها از نوع ۳ سیلندر ۱ لیتری توربو با قدرت ۱۱۸ اسب بخار بوده و در همین تست نیز حضور دارد. با پرداخت ۲۱۰۰ پوند دیگر می توان پیشرانه ی ۴ سیلندر ۱.۳ لیتری قوی تر با خروجی ۱۴۸ اسب بخار را انتخاب کرد. هر دو پیشرانه با طراحی دیفرانسیل جلو همراه هستند و مدل ارزان تر دارای گیربکس ۶ سرعته دستی بوده درحالی که مدل قوی تر تنها با گیربکس ۶ سرعته اتوماتیک عرضه می شود.

بررسی تخصصی جیب رنگید جدید

طراحی پایه ی رنگید تقریباً دست نخورده باقی مانده ولی چراغ های جلوی جدید دارای دیلایت های LED هستند. سپرهای متفاوت و چراغ های عقب با الگوی جالب X نیز از دیگر تغییرات ظاهری این شاسی بلند می باشند. جیپ می گوید رینگ ها نیز طراحی متفاوتی دارند.

بررسی تخصصی جیب رنگید جدید

برای تشخیص تغییرات رخ داده در کابین باید چشمان تیزبینی داشته باشید. در اینجا طراحی داشبورد تغییر چندانی نداشته اما نگه دارنده های فنجان جدید و فضاهای ذخیره ای متفاوت باعث بهبود فضای کابین شده اند.

بررسی تخصصی جیب رنگید جدید

خوشبختانه جیپ سیستم های اپل کارپلی و اندروید اتو را در رنگید فیس لیفت ارائه کرده که بهتر از سیستم اطلاعات سرگرمی فیات-کرایسلر می باشد. صفحات نمایش بکار رفته هنوز هم بهترین کلاس نبوده اما خب نرم افزارهای یاد شده باعث می شوند ارتباط بهتری را خودرو برقرار شود.

بررسی تخصصی جیب رنگید جدید

مهم ترین خبر به پیشرانه مربوط می شود که ما هم روی آن تمرکز داشته ایم. این قلب آهنین ۱ لیتری بسیار بهتر از پیشرانه های دیزلی قبلی با آن صدای ناهنجار بوده و با سبک زندگی شهری همخوانی بسیار بهتری دارد بنابراین بسیاری از خریداران به دنبال این نسخه خواهند بود. البته این پیشرانه بدون نقص نبوده و به سرعت می تواند از نفس بیفتد بنابراین برای استخراج حداکثر قدرت پیشرانه باید با گیربکس بازی کنید.

بررسی تخصصی جیب رنگید جدید

این امر می تواند رانندگی در بزرگراه ها را تحت تأثیر قرار دهد، جایی که راننده باید یک یا دو دنده معکوس دهد تا از دیگر خودروهای کندتر سبقت بگیرد. در تقاطع ها نیز باید با دنده یک یا دو حرکت کنید که شروع به حرکت به خصوص در سربالایی را کمی پیچیده تر از آنچه انتظار دارید نشان می دهد.

بررسی تخصصی جیب رنگید جدید

جیپ می گوید این پیشرانه مصرف سوخت حدود ۷ لیتر در هر صد کیلومتر را خواهد داشت که بیشتر از مصرف سوخت ۵.۶ لیتری پیشرانه ی ۱.۶ لیتری دیزلی قبلی می باشد. البته پیشرانه ی ۲ لیتری دیزلی رنگید پرمصرف تر از این پیشرانه ی بنزینی است.

بررسی تخصصی جیب رنگید جدید

پیشرانه ی بنزینی رنگید در مسیر تستی که داشتیم بسیار نرم و آرام بوده و تا سرعت های ۱۱۰ کیلومتر در ساعت هم این آرامش خود را حفظ می کند. اگرچه کمی صدای باد و جاده در کابین به گوش می رسد اما می توان آن را نادیده گرفت.

بررسی تخصصی جیب رنگید جدید

این جیپ کوچک خودروی اسپورتی نیست. فرمان وزن قابل توجهی داشته اما احساس چندانی ندارد؛ و اگرچه تکان های بدنه در خودرویی با این ویژگی ها محدود بوده اما سئات آتکا بسیار تیزتر بوده و سواری لذت بخش تری دارد. سواری رنگید نیز ترکیبی از فاکتورهای گوناگون بوده و گاهی اوقات ناهنجار حس می شود.

بررسی تخصصی جیب رنگید جدید

این موضوع را در نسخه های چهار چرخ محرک رنگید آسان تر می توان پذیرفت. این نسخه در بحث آفرود تقریباً تمامی رقبا را شکست می دهد؛ اما مدل های دیفرانسیل جلو را خیلی نمی توان توصیه کرد. برای مثال پژو ۳۰۰۸ توازنی بهتر از سواری و هندلینگ را ارائه می دهد.

بررسی تخصصی جیب رنگید جدید

به بحث کیفیت کابین هم برسیم که خوب بوده اما با بهترین های کلاس فاصله دارد. سئات و پژو کیفیت ساخت بهتری دارند هرچند هیچ کدام از آن ها خشونت آفرود رنگید را ارائه نخواهند کرد. جیپ هرگز احساس ارزان قیمت بودن را ندارد اما نمی توان آن را لوکس دانست.

بررسی تخصصی جیب رنگید جدید

چیزی که به نظر می رسد فروش این خودرو را سخت تر خواهد کرد قیمت حدود ۲۵ هزار پوندی پیش از سفارش هرگونه آپشن است. بله نسخه های ارزان تر رنگید هم در دسترس هستند اما برای دست یابی به صفحه نمایش بزرگ تر و اپل کارپلی و اندروید اتو باید حداقل ۲۲۲۰۵ پوند بپردازید. تمامی نسخه های رنگید با کروز کنترل، سیستم تهویه مطبوع و شیشه های برقی عرضه می شوند ولی نسخه های فول مشابه مدل حاضر در تست از چراغ های LED و صندلی های چرمی سود می برند.

بررسی تخصصی جیب رنگید جدید

پیشرانه ی ۳ سیلندر بنزینی و جدید جیپ رنگید عضو دوست داشتنی این خانواده است. رقبای این خودرو کیفیت ساخت بهتر و سواری تیزتری دارند اما تعداد معدودی از آن ها می توانند استایل واقعی یک شاسی بلند و سرسختی چنین خودرویی را ارائه کنند. توصیه ی ما خرید نسخه ی ارزان تر لانگتیتود است که بهترین ارزش در مقابل مبلغ پرداختی را نشان می دهد.

بررسی تخصصی جیب رنگید جدید

بررسی تخصصی جیب رنگید جدید

مشخصات جیپ رنگید لیمیتد  ۱.۰ GSE T۳ ۱۲۰hp

  • قیمت: ۲۴۹۰۵ پوند
  • پیشرانه: ۳ سیلندر ۱ لیتری توربوی بنزینی
  • قدرت/گشتاور: ۱۱۸ اسب بخار/۱۹۰ نیوتون متر
  • گیربکس: ۶ سرعته دستی، دیفرانسیل جلو
  • شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت: ۱۱.۲ ثانیه
  • حداکثر سرعت: ۱۸۵ کیلومتر در ساعت
  • مصرف سوخت: ۷.۱ لیتر در هر صد کیلومتر

منبع: autoexpress
همرسانی نوشتار: