خودروهای الکتریکی ارزان تر از نمونه های درون سوز می شوند!

  1. چهارشنبه ۸ خرداد ۹۸ ساعت ۱۳:۳۲ (۴ سال،۱۰ ماه قبل)
خودروهای الکتریکی ارزان‌تر از نمونه‌های درون‌سوز می‌شوند!
به گزارش فرانگر

تا سال ۲۰۴۰ بیش از نیمی از فروش کل خودروها در جهان به نسخه های الکتریکی اختصاص خواهد داشت و این امر نشان می دهد که صنعت خودرو در سال های آینده چه تغییرات قابل توجهی را تجربه خواهد نمود.

بلومبرگ با توجه به این موضوع مجبور شده پیش بینی های قبلی خود را اصلاح کرده و اعلام نماید خودروهای الکتریکی می توانند سهمی حداکثر ۵۷ درصدی از کل فروش خودروها در جهان را به خود اختصاص دهند. خودروهای الکتریکی در چارچوب زمانی یاد شده می توانند سهمی قابل توجه از بازار خودروهای تجاری سبک در بازارهای آمریکا، اروپا و چین را داشته باشند.

Faraday Future FFZERO1 Concept

یکی از مدیران بلومبرگ گفته است:

قبلاً دیده ایم که فروش خودروهای مرسوم از حداکثر نقطه ی خود پایین آمده است.

توسعه ی سریع خودروهای الکتریکی به آن ها اجازه می دهد تا از نظر قیمت با خودروهای درون سوز برابری کنند. هزینه های نگهداری این خودروها نیز پایین تر بوده و این به معنی سبقت قریب الوقوع خودروهای الکتریکی از خودروهای سنتی است زیرا آن ها انتخاب اقتصادی تری برای خریداران هستند.

در طول ۲۰ سال آینده فروش خودروهای الکتریکی از ۲ میلیون دستگاه سال پیش به ۵۶ میلیون دستگاه در سال ۲۰۴۰ خواهد رسید. برخی تحلیل گران می گویند در همین بازه زمانی فروش خودروهای درون سوز نیز از ۸۵ میلیون دستگاه سال ۲۰۱۸ به ۴۲ میلیون دستگاه کاهش پیدا کند.

خودروهای الکتریکی ارزان تر از نمونه های درون سوز می شوند!

کاهش سریع قیمت باتری ها و حرکت به سمت خودروهای الکتریکی باعث شده هزینه ی هر کیلووات ساعت از باتری ها کاهش ۸۵ درصدی داشته باشد که دلیل این کار هم بهبودهای فرایند ساخت و مقیاس اقتصادی بهتر است.

خودروهای الکتریکی ارزان تر از نمونه های درون سوز می شوند!

با توجه به جدیدترین روند طی شده در بازار گفته می شود خودروهای الکتریکی تا اواسط دهه میلادی آینده ارزان تر از خودروهای درون سوز خواهند شد. این ارزان تر شدن هم از نظر قیمت خرید و هم از نظر هزینه های نگهداری طولانی مدت خواهد بود. خودروهای الکتریکی به خاطر قیمت پایین تر برق در مقایسه با قیمت بنزین یا گازوئیل هزینه های کمتری داشته اند. همچنین هزینه های نگهداری این خودروها بسیار کمتر است زیرا از قطعات متحرک کمتری استفاده می کنند.

خودروهای الکتریکی ارزان تر از نمونه های درون سوز می شوند!

سرویس های اشتراک سواری جزو بخش هایی هستند که سریع تر از خریداران شخصی به سمت خودروهای الکتریکی حرکت خواهند کرد. این را علی ایزدی نجف آبادی یکی از محققان بلومبرگ می گوید. او اظهار داشته است:

خودروهای الکتریکی ارزان تر از نمونه های درون سوز می شوند!

هم اکنون بیش از یک میلیارد کاربر برای سرویس های اشتراک سواری وجود دارد. این سرویس ها همچنان به رشد خود ادامه داده و تقاضا برای خرید خودروهای شخصی را کاهش خواهند داد.همرسانی نوشتار: