ویژگی های طراحی نسل بعدی کیا اپتیما

  1. سه شنبه ۷ خرداد ۹۸ ساعت ۰۸:۴۳ (۵ سال،۱ ماه قبل)
ویژگی‌های طراحی نسل بعدی کیا اپتیما
به گزارش فرانگر

ماه پیش و در نمایشگاه خودروی نیویورک شاهد رونمایی از هیوندای سوناتا ۲۰۲۰ بودیم و حالا تمرکز این گروه خودروسازی روی توسعه ی نسل جدید کیا اپتیما معطوف شده است.


اگرچه این اواخر خبرهای زیادی از اپتیما به گوش نرسیده اما مدیر طراحی این خودروساز کره ای به برخی جزئیات جدید سدان جدید شرکت اشاره کرده است. یونگ چول جو در مصاحبه با اتوکار گفته نسل بعدی اپتیما از طراحی جدیدی برخوردار خواهد بود که خیلی خشن نیست اما روبه جلو بوده و از هویت قوی برند سود می برد.

او خاطرنشان ساخته زبان طراحی این خودرو منعکس کننده ی شخصیت خلاق، جوان، چالش برانگیز، نمادین و جذاب کیا خواهد بود. جو خیلی وارد جزئیات نشده اما در ادامه گفته که اپتیمای جدید جزئیات غیرمنتظره ای خواهد داشت.

ویژگی های طراحی نسل بعدی کیا اپتیما

زبان طراحی جدید این خودرو در محصولات آتی کیا هم بکار خواهد رفت و هر کلاس خودرویی از نمای جلوی ببر متمایز و احساس و ظاهر سه بعدی تری سود خواهد برد. این خودروساز از جلوپنجره ی آشنای خود همچنان استفاده خواهد کرد اما لوک دانکر ولکه مدیر طراحی گروه هیوندای موتور اعلام کرده محصولات آتی این شرکت ظاهری اسپورت تر خواهند داشت. به نظر می رسد کیا این تغییرات را با کانسپت Imagine به نمایش گذاشته چراکه این خودرو از جلوپنجره ی جدید ماسک ببر برخوردار بوده است.

ویژگی های طراحی نسل بعدی کیا اپتیما

دانکر ولکه جدای از صحبت درباره نسل جدید اپتیما به نسل بعدی اسپورتیج نیز اشاره داشته و گفته این خودرو حتی برجسته تر از توسان جدید خواهد بود. هنوز زمان عرضه این خودرو مشخص نیست اما اسپورتیج فیس لیفت اوایل سال جاری معرفی شده بنابراین احتمالاً چند سالی تا زمان معرفی نسل جدید آن فرصت وجود خواهد داشت.

ویژگی های طراحی نسل بعدی کیا اپتیما

2020 Kia Sportage


کیا تنها خودروسازی نیست که از زبان طراحی جدید استفاده می کند زیرا هیوندای نیز مسیر طراحی خودروهایی جذاب، اسپورت و شیک را در پیش گرفته است. به همین خاطر محصولات جدید هیوندای طراحی احساسی تر و لوکس تری خواهند داشت. همچنین تمایز بیشتری بین محصولات هیوندای و کیا به وجود خواهد آمد.

ویژگی های طراحی نسل بعدی کیا اپتیما
همرسانی نوشتار: