وحشت آمریکا در تنگه هرمز

نیروهای آمریکایی این چنین غافلگیر می شوند

پایگاه اینترنتی فرانسوی زبان «جی فروم» نوشت: بر اساس اعلام دستگاه های اطلاعاتی آمریکا در صورت وقوع جنگ، ایران از گروه های نیابتی خود برای حمله به ناوهای حاضر در تنگه هرمز استفاده می کند.

  1. سه شنبه ۷ خرداد ۹۸ ساعت ۰۸:۳۵ (۴ سال،۱۲ ماه قبل)
ایران می‌تواند نیروهای آمریکا را در خلیج فارس غافلگیر کند
به گزارش فرانگر

تنگه هرمز به عنوان شاهراه حمل و نقل دریایی در خلیج فارس به مرکز تنش های بین المللی تبدیل شده است. دستگاه های اطلاعاتی آمریکا اعلام کردند ایران موشک های خود را روی قایق های کوچک در خلیج فارس مستقر کرده است. تهران برای حمله از حمایت شبکه گسترده ای از گروه های کمکی و متحدانش برخوردار است. این حمله نه فقط به کشتی های تجاری در منطقه بلکه به منابع نظامی مستقر در منطقه خواهد بود. ایران می تواند با استفاده از شبکه های وابسته به خود در منطقه، حملات گسترده ای داشته باشد. طبق برآوردهای کارشناسان اطلاعاتی آمریکا نشانه های دیگری وجود دارد که تهران طیف وسیعی از سلاح های تاکتیکی و قایق های بسیار کوچک را توسعه داده که می تواند مشکلات جدی برای نیروی دریایی آمریکا و ناوهای بزرگ آن ایجاد کند. ایران احتمالاً از عوامل مخفی خود برای این حملات استفاده می کند. این می تواند شامل استفاده از غواصان یا خدمه برای خرابکاری در کشتی ها باشد.

چنین رویکردی با استفاده ایران از نیروهای کمکی و حملات نامتقارن قابل مقایسه است. چنین تاکتیکی به تهران اجازه می دهد با هزینه ای نسبتاً پایین به اهداف خود برسد و همچنین از پذیرش پیامدهای این حملات اجتناب می کند.

ایران بر روی توسعه کشتی های نظامی بسیار کوچک مجهز به تسلیحات پیشرفته و مورد نیاز حملات سریع متمرکز شده است. به گفته اداره اطلاعات دریایی آمریکا، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پلتفرم های بسیار کوچک و تندرو مجهز به تسلیحات پیشرفته را که مطابق با شرایط جنگ های نامتقارن هستند به منطقه اعزام کرده است.

اولویت اصلی برای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی کشتی های تهاجمی تندرو، قایق های کوچک، موشک های کروز ضد ناو و ضد مین است.
همرسانی نوشتار: