تأیید رسمی تولید آئودی A۸ فوق لوکس

  1. شنبه ۴ خرداد ۹۸ ساعت ۱۰:۰۶ (۵ سال،۱ ماه قبل)
آئودی A8
به گزارش فرانگر

درست همانند فولکس واگن فیتئون بازنشسته شده که چند سال پیش پا جای پای آئودی A۸ گذاشته بود، پرچم دار ارباب حلقه ها نیز با نسخه ای لوکس تر وارد قلمروی بنتلی فلایینگ اسپور خواهد شد. البته این خودرو نسخه ای متمایز همچون سدان لوکس و فول سایز فولکس نخواهد بود بلکه به عنوان مدلی سطح بالا و اشرافی از A۸ وارد میدان خواهد شد. تصمیم آئودی برای تولید نسخه ی گران تر A۸ امروز به صورت رسمی اعلام شده است.

فعلاً جزئیات زیادی از این خودرو در دست نبوده و ارباب حلقه ها تنها اعلام کرده A۸ موردبحث نسخه ی بسیار لوکس و باپرستیژ خواهد بود. استفاده از واژه ی پرستیژ به گذشته ی آئودی و اولین سال های تشکیل آن اشاره دارد. در سال ۱۹۰۴ آگوست هورش با سالی هرز همکار کرد تا شرکت Horch & Cie تأسیس شود. ۵ سال بعد هورش کمپانی جدیدی با نام August Horch Automobilwerke GmbH را تأسیس کرد و نهایتاً در سال ۱۹۱۰ نام آن را به Audi Automobilwerke تغییر داد.

اتوموتیوزنیوز در سپتامبر سال ۲۰۱۸ گزارش داده بود احتمال احیای نام هورش برای نسخه ی لوکس تر A۸ وجود دارد. انتظار می رود خودروی موردبحث بر پایه ی A۸ L ساخته شود اما طول اضافی این خودرو را نداشته باشد. همین وضعیت را می توان در مرسدس-مایباخ S کلاس و مرسدس بنز S کلاس استاندارد مشاهده کرد.

آئودی A8

شایعاتی درباره ی استفاده از تجهیزات بیشتر و رینگ های سفارشی و نشان هورش در گلگیرهای جلو یا ستون های C این خودروی لوکس به گوش رسیده است. زیر کاپوت خودرو هم پیشرانه ی ۱۲ سیلندر ۶ لیتری توئین توربوی گروه فولکس واگن به همراه سیستم چهار چرخ محرک به چشم خواهد خورد. این پیشرانه حداقل قدرت ۵۸۵ اسب بخاری نسخه استاندارد A۸ را خواهد داشت و شاید قدرت آن به حداکثر ۶۲۶ اسب بخار هم برسد. نسخه ی ۶۲۶ اسبی این نیروگاه اخیراً در بنتلی کانتیننتال GT و بنتایگا اسپید بکار رفته است.

آئودی A8

Audi A۸ L Extended Interior Audi A۸ L Extended Interior

تأیید رسمی تولید آئودی A8 فوق لوکس

تأیید رسمی تولید آئودی A8 فوق لوکس

تأیید رسمی تولید آئودی A8 فوق لوکس

تأیید رسمی تولید آئودی A8 فوق لوکس


اگرچه آئودی تنها به تولید رسمی این خودرو اشاره داشته اما گفته می شود A8 لوکس تر همزمان با فیس لیفت اعضای این خانواده معرفی خواهد شد. با توجه به اینکه نسل جدید این خودرو در اواخر سال 2017 معرفی شده بنابراین احتمال تولید A8 فیس لیفت در حوالی سال 2021 پدیدار شود.

تأیید رسمی تولید آئودی A8 فوق لوکس
همرسانی نوشتار: