موفقیت تسلا در نروژ، یک شمشیر دو لبه!

  1. شنبه ۴ خرداد ۹۸ ساعت ۰۸:۵۹ (۵ سال قبل)
موفقیت تسلا در نروژ، یک شمشیر دو لبه!
به گزارش فرانگر

ظاهراً تسلا قربانی موفقیت خود در کشور نروژ شده و نشانه های عدم توانایی آن در هماهنگی با تقاضای زیاد برای خرید محصولاتش به چشم می خورد.

بلومبرگ گزارش داده مشتریان نروژی شکایاتی درباره ی سرویس بد خودروهای خود داشته اند. افزایش فروش تسلا مدل ۳ برای این شرکت مشکل ساز شده زیرا بیشترین میزان انتقادات و شکایات از خودروها در نروژ به این خودرو تعلق دارد.

احتمالاً شکایات از این خودرو به خاطر تحویل تعداد زیاد مدل ۳ در سال جاری افزایش خواهد یافت. یکی از انتقادات مهمی که به کیفیت تسلا مدل ۳ صورت گرفته کیفیت رنگ بدنه ی پایین آن است.

موفقیت تسلا در نروژ، یک شمشیر دو لبه!

البته انتظار می رود نسبت تعداد شکایات به ازای هر خودرو کاهش یابد زیرا تعداد محصولات تسلا در این کشور با افزایش بیش از ۲۵ درصدی به حدود ۴۰ هزار خودرو تا به اینجای سال رسیده است.

تسلا از این مشکلات آگاه است اما به مطالعه و نظرسنجی اخیر اشاره کرده که در آن مشتریان رضایت کلی از محصولاتش دارند. این خودروساز قبلاً مراکز سرویس خودروهای خود را دو برابر کرده و در حال افتتاح مراکز جدید، دو شیفته کردن و ارائه ی سرویس های سیار است.

موفقیت تسلا در نروژ، یک شمشیر دو لبه!

مراکز حمایت از مصرف کنندگان نروژ ۵۱ مشکل بین مشتریان و تسلا را حل وفصل کرده اند. اکثر شکایات مشتریان به مشکلات کوچکی در تسلا مدل ۳ مربوط می شود و این نشان می دهد که تسلا هنوز هم با مشکلات مربوط به ظرفیت تولید روبرو است. این را توماس ایورسن، یکی از مشاوران ارشد شورای مصرف کننده ی نروژ می گوید:

موفقیت تسلا در نروژ، یک شمشیر دو لبه!

چیزهای کوچک زیادی وجود دارد که تسلا نتوانسته آن ها را حل کند و این امر باعث انتقادات مشتریان شده است.

رئیس کلوپ مشتریان تسلا در نروژ نیز گفته این خودروساز نتوانسته به اهداف خود در سال جاری دست یابد و این امر باعث ایجاد مشکلاتی در خودروها همچون رنگ های بدنه ی ضعیف، وجود خراش ها و… در برخی از تسلا مدل ۳ ها شده است.

او می گوید شاید تسلا در تحویل و بازرسی نهایی برخی مدل های ۳ عجله داشته و بسیار روی دست یابی به اهداف تولید و تحویل خودروها به مشتریان تمرکز کرده است. این کار تأثیر منفی روی کیفیت خودروهای تولیدی گذاشته است.

موفقیت تسلا در نروژ، یک شمشیر دو لبه!
همرسانی نوشتار: