آیا سدان ها آینده روشنی دارند؟!

  1. جمعه ۳ خرداد ۹۸ ساعت ۱۷:۰۷ (۵ سال قبل)
آیا سدان‌ها آینده روشنی دارند؟!
به گزارش فرانگر

فورد، فیات-کرایسلر و جنرال موتورز از تولید سدان ها روی گردان شده اند اما شاید تصمیم خود را تغییر دهند زیرا مطالعه ی جدید انجام شده نشان می دهد ۷۸ درصد آمریکایی هایی که در حال حاضر مالک خودرویی سدان نیستند در آینده خرید آن ها را مدنظر قرار خواهند داد.

این مطالعه که به سفارش نیسان انجام شده روی مصرف کنندگانی آمریکایی که سن بین ۱۸ تا ۶۵ سال داشته اند صورت گرفته است. در این مطالعه گفته شده افراد جوان تر به ویژه ۸۶ درصد جوانان با سن بین ۱۸ تا ۳۴ سال که مالک خودرویی سدان نیستند علاقه ی زیادی به آن ها دارند. این علاقه در افرادی با سن بین ۳۵ تا ۵۰ سال هم بالا بوده به گونه ای که ۸۱ درصد آن ها اعلام کرده اند در آینده سدان خواهند خرید.

اما در بین مالکان کنونی سدان ها، ۸۹ درصد افراد پاسخ داده اند از خودروی خود راضی هستند. این میزان رضایت بالاتر از میزان رضایت موجود بین افرادی است که مالک خودرویی به غیر از سدان ها هستند.

آیا سدان ها آینده روشنی دارند؟!

اگرچه کراس اوورها و پیکاپ ها به خاطر کاربردی بودن و فضای کابین و بار بالا شناخته می شوند اما به نظر می رسد مالکان سدان ها نیز هنوز خوشحال هستند. با توجه به نتایج این مطالعه می توان گفت ۹۵ درصد مالکان سدان ها اولین فاکتور دوست داشتنی خودروی خود را کاربردی بودن آن ها می دانند درحالی که این آمار برای مالکان خودروهای دیگر برابر با ۹۴ درصد است.

آیا سدان ها آینده روشنی دارند؟!

نیسان بی شک از نتایج این مطالعه راضی است زیرا این خودروساز در چند سال اخیر سدان های جدید و بازنگری شده ی زیادی را روانه بازار کرده است. از جمله ی این خودروها می توان به آلتیما، ورسا و ماکسیما اشاره کرد. این شرکت همچنین در حال پشت سر گذاشتن مراحل نهایی توسعه ی سنترای جدید است.

آیا سدان ها آینده روشنی دارند؟!

راب وارن مدیر بازاریابی نیسان آمریکای شمالی اعلام داشته است:

آیا سدان ها آینده روشنی دارند؟!

ما فرصت های فوق العاده ای را در کلاس سدان ها می بینیم و به همین خاطر همچنان محصولات جدید و بازنگری شده ای را عرضه می کنیم. سدان ها هنوز هم محبوبیت بسیار بالایی دارند.

وارن خاطرنشان می سازد عدم عرضه ی سدان ها توسط فورد و جنرال موتورز حتی فرصت های بیشتری را برای نیسان ایجاد کرده است.

وارن گفته مشتریان جوان تر به خاطر ترکیبی از انعطاف پذیری، ارزش و مصرف سوخت پایین علاقه ی بیشتری به سدان ها دارند. او همچنین خاطرنشان ساخته سدان ها جذاب تر می شوند و این امر به جلب نظر مشتریان جوان تر کمک خواهد کرد.

آیا سدان ها آینده روشنی دارند؟!
همرسانی نوشتار: