معرفی ۱۰ سوپراسپرت با بیشترین فضای بار!

 1. چهارشنبه ۱ خرداد ۹۸ ساعت ۱۹:۰۴ (۵ سال قبل)
معرفی 10 سوپراسپرت با بیشترین فضای بار!
به گزارش فرانگر

اکثر سوپر اسپرت سازان محصولات خود را برای یک چیز طراحی می کنند: سرعت! اما از آنجایی که بازار تغییر یافته خریداران انتظار دارند سرعت و فضای داخلی و بار با هم ترکیب شود. خیزش کراس اوورهای اسپورتی همچون بنتلی بنتایگا، لامبورگینی اوروس و شاسی بلند آینده ی فراری این موضوع را اثبات می کند.

اما اگر از کراس اوورها خوشتان نیاید چه؟!

مک لارن GT جدید باعث شد ما درباره ی چنین چیزهایی فکر کنیم. ما لیستی جالب از سوپرکارها و کوپه های اسپرتی را گردآوری کرده ایم که اگرچه همانند شاسی بلندهای یاد شده جادار نیستند اما هنوز هم فضای بار کافی برای قرار دادن اشیایی همچون کیف، کیسه های خرید و مهم تر از همه ابزار و وسایل گلف را دارند. خودروسازانی همچون استون مارتین، فراری و مک لارن در این لیست خودنمایی می کنند اما برخی خودروسازان از آمریکا و آلمان نیز به اینجا راه یافته اند.

 • استون مارتین ونکوئیش زاگاتو شوتینگ بریک

فضای بار: نامشخصبا سقف تولید ۹۹ دستگاهی، استون مارتین فعلاً فضای بار این خودرو را منتشر نکرده است. با توجه به تصاویر منتشر شده و تولید بسیار محدود می توان گفت فضای مناسبی در به اصطلاح صندوق زاگاتو شوتینگ بریک وجود خواهد داشت. حتی یک درب پشتی برقی نیز برای آسان تر شدن کارها تعبیه شده است. با وجود تنها دو صندلی در کابین نیازی به تا کردن نیمکت عقب به منظور ایجاد حداکثر فضا وجود ندارد.

معرفی 10 سوپراسپرت با بیشترین فضای بار!

استون مارتین قیمت محصول خاص خود را نیز اعلام نکرده اما این موضوع اهمیتی ندارد زیرا قبلاً همه ی ۹۹ دستگاهی به فروش رفته است. این استیشن دو درب می تواند در عرض ۳.۵ ثانیه از سکون به تندی ۱۰۰ کیلومتر در ساعت برسد که دلیل آن وجود یک پیشرانه ی ۱۲ سیلندر ۵.۹ لیتری تنفس طبیعی می باشد.

 • استون مارتین DB۱۱

فضای بار: ۰.۲۸ مترمکعباین خودرو احتمالاً یکی از زیباترین محصولات استون مارتین می باشد. DB۱۱ خودرویی صیقلی، برجسته و سریع بوده و که علت سرعت بالای آن پیشرانه ی ۱۲ سیلندر ۵.۲ لیتری توئین توربو با قدرت ۶۰۰ اسب بخاری می باشد؛ اما موضوع سورپرایز کننده اینکه DB۱۱ در مقایسه با دیگر سوپر اسپورت ها خودرویی کاملاً کاربردی می باشد.

معرفی 10 سوپراسپرت با بیشترین فضای بار!

با فضای بار ۰.۲۸ مترمکعبی، این خودرو کاملاً مناسب استفاده در آخر هفته ها می باشد. استون مارتین ست اسباب و وسایل چهار تکه ی سفارشی را در نظر گرفته که با قیمت بالای DB۱۱ همخوانی دارد.

 • مرسدس-ای ام جی GT R

فضای بار: ۰.۲۸ متر مکعبمرسدس-ای ام جی GT R از پیشرانه ی ۸ سیلندر ۴ لیتری توئین توربوی ۵۷۷ اسبی سود می برد. این خودرو به یک بال عقب بزرگ و چندین ورودی هوای گیرا مجهز بوده و حتی رنگ گرین هل مانگوی بدنه نیز کاملاً دلبری می کند.

معرفی 10 سوپراسپرت با بیشترین فضای بار!

اما این موضوع را در نظر بگیرید: GT R فضای بار قابل توجهی دارد. در بخش عقب فضای کافی برای قرار دادن چمدان های کوچک وجود دارد. مرسدس حتی کیف های سفارشی AMG را برای این خودرو ارائه کرده است.

 • فراری پورتوفینو

فضای بار: ۰.۲۹ متر مکعبسوپرکارهای روباز زیادی در این لیست حضور ندارند زیرا مکانیسم باز و بسته شدن سقف آن ها باعث می شود فضای زیادی در بخش عقب خودرو باقی نماند؛ اما فراری پورتوفینو یک استثناست. این خودرو در زمان بسته بودن سقف فضای بار ۰.۲۹ مترمکعبی دارد که بهتر از استون مارتین DB۱۱ می باشد؛ و همانند دیگر خودروسازان لیست، فراری نیز ست اسباب و وسایل خاص این خودرو را عرضه می کند.

معرفی 10 سوپراسپرت با بیشترین فضای بار!

فراری به فضای بار خودرو در زمان باز بودن سقف اشاره ای نداشته اما چه اهمیتی دارد؟! پیشرانه ی ۸ سیلندر ۳.۹ لیتری توئین توربوی این خودرو با قدرت ۶۰۰ اسبی خود باعث می شود اهمیت زیادی به فضای بار پورتوفینو ندهید!

 • فراری ۸۱۲ سوپرفست

فضای بار: ۰.۲۹ متر مکعباین خودرو در سال ۲۰۱۷ و به عنوان جانشین خودروی دوست داشتنی F۱۲ برلینتا معرفی شد. با نصب یک پیشرانه ی ۱۲ سیلندر ۶.۵ لیتری ۷۷۸ اسب بخاری در جلو و کسب شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت ۲.۸ ثانیه ای، این فراری سریع بسیار سروصدا کرد.

معرفی 10 سوپراسپرت با بیشترین فضای بار!

اگرچه این خودرو جادارترین سوپر اسپورت لیست نیست اما فضای بار ۰.۲۹ مترمکعبی آن باعث می شود ۸۱۲ سوپرفست خودرویی جادار در این کلاس محسوب شود. این خودرو هم با ست کیف و اسباب خاص فراری عرضه شده است.

 • استون مارتین ونتیج

فضای بار: ۰.۳۵ متر مکعبدرحالی که ونتیج کوچک تر از DB۱۱ بوده اما در واقع فضای بار بیشتری از برادر بزرگ تر دارد. این خودرو با محفظه بار ۰.۳۵ مترمکعبی در میانه های لیست قرار می گیرد. با این وجود هنوز هم فضای زیادی برای دو نفر وجود داشته و با ونتیج می توان آخر هفته ی جذابی را رقم زد.

معرفی 10 سوپراسپرت با بیشترین فضای بار!

پیشرانه ی ۸ سیلندر ۴ لیتری توئین توربوی ۵۰۳ اسبی که از مرسدس-ای ام جی گرفته شده در بطن ونتیج قرار دارد اما گفته می شود نسخه ی قوی تر S آن با قدرت حوالی ۵۵۰ اسبی در راه است.

 • شورولت کوروت ZR۱

فضای بار: ۰.۴۲ متر مکعبتنها خودروی آمریکایی این لیست کوروت ZR۱ است که فضای بار قابل توجهی دارد. محفظه بار این خودرو نه تنها جادارتر از اکثر سدان های بازار است بلکه با انتخاب کوروت می توانید از لذت رانندگی در هوای آزاد هم برخوردار شوید.

معرفی 10 سوپراسپرت با بیشترین فضای بار!

این خودرو بهای ۱۲۳ هزار دلاری داشته اما پرفورمنس بسیار قابل توجهی دارد. پیشرانه ی ۸ سیلندر سوپرشارژردار کوروت ZR۱ قدرت ۷۵۵ اسب بخاری تولید می کند.

 • مک لارن ۵۷۰GT

فضای بار: ۰.۲۲ متر مکعب در عقب/۰.۱۵ متر مکعب در جلوبا فضای بار مجموع ۰.۳۷ مترمکعبی، مک لارن ۵۷۰S فضای بار زیادی برای یک سوپرکار دارد. پیشرانه ی ۸ سیلندر ۳.۸ لیتری توئین توربویی که در میانه ی خودرو قرار گرفته قدرت ۵۶۲ اسب بخاری تولید می کند. این خودرو هم با بسته ی اسباب و کیف های سفارشی مک لارن عرضه می گردد.

معرفی 10 سوپراسپرت با بیشترین فضای بار!

 • مک لارن GT

فضای بار: ۰.۴۲ متر مکعب در عقب/۰.۱۵ متر مکعب در جلوبا فضای بار ترکیبی فراتر از ۰.۵۶ مترمکعبی در جلو و عقب، مک لارن GT جادارترین محصول تاریخ این برند است. برای دسترسی به محفظه بار عقب این سوپرکار جادار و کاربردی باید درب پشتی شیشه ای و برقی را باز کنید. همچنین فضای ذخیره ای دیگری هم در بخش جلو تعبیه شده است.

معرفی 10 سوپراسپرت با بیشترین فضای بار!

معرفی 10 سوپراسپرت با بیشترین فضای بار!

معرفی 10 سوپراسپرت با بیشترین فضای بار!


جایگزین معنوی 570GT برای سفرهای طولانی طراحی شده و از ویژگی هایی برخوردار است که پیش از این در هیچ یک از محصولات مک لارن دیده نشده بود. از جمله ی این ویژگی ها می توان به سقف شیشه ای جایگزین پانل فیبر کربنی و سیستم صوتی باورز اند ویلکینز با 12 بلندگو و ساب ووفر فیبر کربنی اشاره کرد. این خودروساز همچنین رضایت بخش ترین سیستم اطلاعات سرگرمی تاریخ خود را به GT اضافه کرده است.
 • فراری GTC۴Lusso

فضای بار: ۰.۸ متر مکعب در زمان خواباندن صندلی ها/۰.۴۵ متر مکعب در زمان استفاده از صندلی هافراری GTC۴Lusso و نسخه ی کم رمق تر T فضای بار قابل توجهی دارند. به این ترتیب شوتینگ بریک رقصان فراری جادارترین سوپر اسپورت این لیست لقب می گیرد. اگر شما خواهان دسترسی به یک سوپرکار کاربردی برای استفاده ی روزمره هستید پس باید این محصول فراری را انتخاب کنید.

معرفی 10 سوپراسپرت با بیشترین فضای بار!

GT۴Lusso در سال ۲۰۱۶ به عنوان جانشین FF وارد میدان شد و از پیشرانه ی ۱۲ سیلندر ۶.۲ لیتری تنفس طبیعی با قدرت ۶۸۰ اسب بخار سود برد. این خودرو از سیستم چهار چرخ محرک برخوردار است اما خریداران می توانند نسخه ی دیفرانسیل عقب GT۴Lusso T مجهز به پیشرانه ی ۸ سیلندر ۳.۹ لیتری توئین توربوی ۶۰۱ اسبی را انتخاب کنند.

معرفی 10 سوپراسپرت با بیشترین فضای بار!

منبع: motor۱
همرسانی نوشتار: