متفاوت ترین ساختمان جهان در حال ساخت در زنجان + عکس

تصور کنید صبح از خواب بیدار می شوید، دست و رویی آب می زنید، چای را آماده می کنید، کودک دلبندتان را می بوسید، پرده ها را کنار می زنید و پنجره را باز می کنید تا هم به آفتاب سلامی دوباره کنید و هم هوای تازه را به داخل خانه دعوت کنید اما ناگهان با یک دیوار آجری دقیقا چسبیده به پنجره خانه تان مواجه می شوید!

  1. چهارشنبه ۱ خرداد ۹۸ ساعت ۱۵:۵۱ (۵ سال،۱ ماه قبل)
پرژه عجیب مسکن مهر خبرساز شد + عکس
به گزارش فرانگر

بیشتر شبیه فیلم های ژانر وحشت است اما آنچه خواندید نه رمان است، نه فیلم؛ اتفاقی است که برای «داوود» و همسر و بچه یک سال و نیمه اش افتاده است.

پرژه عجیب مسکن مهر خبرساز شد + عکس

داوود ۳۵ سال دارد و بعد از حدود ۱۵ سال کار کردن و جمع کردن، سال ۹۵ توانسته در کوی خرداد شهرستان زنجان، یک واحد آپارتمان ۷۷ متری مسکن مهر از فاز ۱ مجتمع سرو بخرد و صاحبخانه شود. هنوز یک سال از لذت خانه دار شدن داوود نگذشته که ناگهان می بیند لودر و بیل و کلنگ به مهمانی آمده اند و می خواهند درست جلوی ساختمان محل سکونتش یک ساختمان بسازند! داوود و همسایه ها اولین کاری که به ذهنشان می رسد این است که با خواهش و دعوا و التماس از سازنده بخواهند چنین شوخی خطرناکی با آنها نکند اما سازنده هم مجوز ساخت را نشان می دهد و ماجرا شروع می شود.

پرژه عجیب مسکن مهر خبرساز شد + عکس

داوود می گوید: «وقتی پیگیری کردیم، پیمانکار مسکن مهر که خانه را از او خریدیم اول گفت اجازه نمی دهیم کسی ساخت و ساز کند. بعد که دید ساختمان در حال احداث است، گفت خراب می کنیم. بعد هم که فهمید کاری از دستش برنمی آید گفت که زمین جلوی خانه متعلق به ما نیست و چون زمین این ساختمان را از شهرداری گرفته ایم، مقصر شهرداری است. رفتیم شهرداری منطقه ۱ زنجان، آنجا گفتند ما مقصر نیستیم و سازمان مسکن و شهرسازی که مجوز داده باید پاسخگو باشد. مسکن و شهرسازی هم بیش از ۵ ماه است که جواب درستی به ما نداده و الان در مثلث مسکن مهر، شهرداری و مسکن و شهرسازی سرگردانیم. شهرداری نهایتا حق را به ما داد اما گفت بروید با هم توافق کنید.»

پرژه عجیب مسکن مهر خبرساز شد + عکس

او ادامه می دهد: «به سازنده ساختمان که مالک آن قطعه زمین مقابل خانه ماست، پیشنهاد دادیم که واحدهای ما را بخرد یا لااقل به جای سه طبقه، یک طبقه بسازد. اول قبول کرد، اما بعد که دید ارزش زمین و ملک روز به روز در حال افزایش است، از مجوز قانونی اش استفاده کرد و الان سه طبقه ساخته است.»

او ادامه می دهد: «تصمیم گرفتیم خانه ها را بفروشیم. اما هر کس آمد یا به دلیل وضعیت خاص خانه نخرید یا گفت اینجا فقط به درد انبار می خورد.»

پرژه عجیب مسکن مهر خبرساز شد + عکس

حالا داوود و خانواده اش نه می توانند در این خانه زندگی کنند، نه می توانند آن را بفروشند یا اجاره دهند. آنها خانه ای دارند با ویوی ابدی. می توانند پنجره را باز کنند و سه تایی تا ابد به دیوار آجری روبرویشان نگاه کنند.
همرسانی نوشتار: