خودروهایی اروپایی که به نمونه هایی آمریکایی تبدیل شده اند!

  1. سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ۹۸ ساعت ۱۶:۱۵ (۵ سال قبل)
خودروهایی اروپایی که به نمونه‌هایی آمریکایی تبدیل‌شده‌اند!
به گزارش فرانگر

واضح است که وضعیت و فرهنگ صنعت خودروی آمریکا و اروپا با یکدیگر فرق می کند. البته شباهت هایی هم وجود دارد و یکی از آن ها جذابیت زیاد خودروهای دونفره در بریتانیا و آمریکا می باشد. همچنین تمامی ماشین بازها به پیشرانه های ۸ سیلندر علاقه دارند. البته جاده های کوچک تر اروپا باعث تولید خودروهای کوچک تر و چابک تر شده درحالی که جاده های طولانی و باز آمریکا خودروهایی بزرگ با پیشرانه های حجیم را طلب می کند.

موسسه Select Car Leasing بریتانیا تصمیم گرفته رندرهایی از نسخه های آمریکایی خودروهای اروپایی محبوب را منتشر کند. تمامی این خودروها به جز یک مورد در آمریکا عرضه شده اند و به همین خاطر برخی از آن ها ظاهر توجیه پذیری دارند درحالی که برخی دیگر اصلاً جالب نیستند. به نظر می رسد طراحان این رندرها پیش از آنکه دست به کار شوند نگاهی به فیلم کلاسیک آمریکن گرافیتی داشته اند که فرهنگ خودرویی آمریکا در دهه ۶۰ میلادی را نشان می دهد.

  • فولکس واگن گلف

با عجیب ترین رندر در همین ابتدا آشنا شویم. Select Car Leasing می گوید فولکس واگن گلف در دریایی از کروم و چوب جذاب تر خواهد شد. طرحی که مشاهده می کنید مناسب خودروهای بزرگ آمریکایی بوده است؛ اما اینجا یک استیشن چوبی بزرگ را می بینیم که البته دیگر در بازار خودروهای آمریکا حضور ندارند. آخرین باری که چنین خودرویی از کارخانه وارد بازار شد بیوک رودمستر ۱۹۹۶ بود. اگر واقعاً خواهان یک گلف آمریکایی شده ی مدرن هستید آن را کمی قدبلندتر کرده و نام کراس اوور را به آن بدهید.

  • آئودی TT

احتمالاً فیلم آمریکن گرافیتی اینجا نقش مهمی داشته است. شما سوپر شارژرهای بزرگی را که از پیشرانه بیرون زده اند را در مسابقات درگ می بینید اما با خیزش سیستم تزریق سوخت الکترونیکی در دهه ۸۰ میلادی، چنین خودروهایی دیگر دیده نشدند. آئودی TT هم با این ظاهر خیلی بد نشده هرچند از نظر اگر اسپویلر ناسکار روی بخش پشتی نبود ظاهر خودرو بهتر می شد.

خودروهایی اروپایی که به نمونه هایی آمریکایی تبدیل شده اند!

  • مرسدس E کلاس کوپه

به نظر می رسد داج وایپر تأثیر زیادی روی مرسدس E کلاس داشته است. فرم کم ارتفاع و پهن این رندر هماهنگی بسیار خوبی با نمای جلوی مرسدس داشته و اگزوزهایی که از کناره ها بیرون زده اند جذابیت خودرو را دوچندان می کنند. چرا یک خودروی نمادین آمریکایی دیگر تولید نمی شود؟ شاید وایپر یک روزی دوباره بازگردد اما تا آن زمان بهتر است از این رندرها لذت ببریم.

خودروهایی اروپایی که به نمونه هایی آمریکایی تبدیل شده اند!

  • فیات ۵۰۰

و بازهم به آمریکن گرافیتی بازگردیم. برای افرادی که با این خودرو آشنا نیستند باید بگوییم آمریکن گرافیتی فیلمی از پدر جنگ ستارگان یعنی جورج لوکاس بوده و زندگی چندین جوان در سال ۱۹۶۲ را روایت می کند. این فیات هم می تواند نمونه ای مدرن شده از کوپه ی زردرنگ همان فیلم باشد. پیشرانه ی بزرگ در جلو، نبود کاپوت، دو صندلی داخل کابین و… سازنده ی یک خودروی سنتی کامل هستند و ما هم آن را دوست داریم. البته این خودرو نشانی از محصولات آمریکایی مدرن را در خود ندارد ولی به عنوان خودروی ۵۰ سال پیش عالی از کار درآمده است.

خودروهایی اروپایی که به نمونه هایی آمریکایی تبدیل شده اند!

  • فولکس واگن پاسات

زمانی که از نیم قرن پیش صحبت کنیم خودروهایی آمریکایی را خواهید دید که از باله های بزرگ در عقب خود استفاده می کردند. البته این پاسات خیلی جالب از کار درنیامده است. اوضاع از سال ۱۹۶۰ تاکنون بسیار تغییر کرده و در واقع سدان های بزرگ طرفداران زیادی در این کشور ندارند. این به معنی عدم جواب دادن فورد کراون ویکتوریا روی پاسات نیست اما این رندر خیلی به چشمان ما زیبا نیست.

خودروهایی اروپایی که به نمونه هایی آمریکایی تبدیل شده اند!

  • رنو سنیک

نهایتاً به این خودرو می رسیم. آمریکایی هایی که با محصولات رنو آشنا نیستند باید بدانند سنیک یک کراس اوور کامپکت با طرفداران زیاد در اروپاست. این خودرو با محفظه بار عرضه نمی شود اما Select Car Leasing نتوانسته از خیر خلق یک پیکاپ آمریکایی بگذرد. صادقانه باید گفت این رندر یکی از جالب ترین نمونه های این لیست بوده و جلوپنجره ی خشن آن در ترکیب با سیستم تعلیق قدبلند و محفظه پیکاپ باعث تشکیل خودرویی جالب شده اند.

خودروهایی اروپایی که به نمونه هایی آمریکایی تبدیل شده اند!
همرسانی نوشتار: