بازگشت دتوماسو با رونمایی از محصول جدید در گودوود

  1. سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ۹۸ ساعت ۱۰:۰۷ (۴ سال،۱۱ ماه قبل)
بازگشت دتوماسو با رونمایی از محصول جدید در گودوود
به گزارش فرانگر

دتوماسو یک شرکت خودروسازی ایتالیایی بود که در سال ۱۹۵۹ توسط یک رانندهٔ مسابقه بنام «الجاندرو دتوماسو» تأسیس شد. حالا اما پس از چندین سال غیبت، تا چند ماه دیگر این برند افسانه ای ایتالیایی بازخواهد گشت. گفته شده این شرکت هم زمان با جشن ۶۰ سالگی خود، خودروی جدیدی را معرفی خواهد کرد که با همکاری شرکت های فنی مشهور دنیا توسعه پیدا کرده است. دتوماسو گفته است این خودرو پروجکت P نام دارد و در تاریخ ۴ جولای امسال در فستیوال سرعت گودوود رونمایی خواهد شد. فعلاً اطلاعات بیشتری از این خودرو در دست نیست اما به گفتهٔ سازنده، به زودی جزئیات بیشتری از آن منتشر خواهد شد.

در سال ۲۰۱۴ شرکت هنگ کنگی Ideal Team Ventures (ITV)، حقوق دتوماسو را خریداری کرده و مالک آن شد. این شرکت در سال ۲۰۱۶ شرکت خودروسازی گامپرت را هم خریداری کرده و نام آن را به آپولو تغییر داد. به همین دلیل این شرکت بیشتر به خاطر موفقیت در تولد دوبارهٔ آپولو شناخته می شود. رئیس ITV و دتوماسو آقای «نورمن چوی» دراین باره می گوید:

آخرین پروژهٔ ما یعنی آپولو IE نه تنها به خاطر طرحی برجسته و مهندسی تخصصی آن بلکه به خاطر فلسفهٔ پشت برند آپولو و استراتژی دقیق تیم ما مورد تحسین جهانی قرار گرفت. حال همان تیم پروژهٔ آپولو و همان شرکای فنی احیای برند ایتالیایی افسانه ای دتوماسو را شروع کرده اند

بازگشت دتوماسو با رونمایی از محصول جدید در گودوود

فعلاً دتوماسوی احیاشده جزئیاتی از خودروی جدید خود منتشر نکرده است اما با توجه به اینکه این خودرو فعلاً به عنوان یک پروژه معرفی شده است، احتمالاً یک خودروی اسپرت موتور وسط کانسپت خواهد بود که اگر به اندازهٔ کافی خریدار و علاقه مند بالقوه برای آن وجود داشته باشد می تواند به نمونه ای تولیدی تبدیل شود. درهرحال با توجه به موفقیت آپولو IE، حضور این خودروساز ایتالیایی باز متولدشده در بازار واقعاً جذاب خواهد بود.

بازگشت دتوماسو با رونمایی از محصول جدید در گودوود
همرسانی نوشتار: