تصویری دیده نشده از حادثه 11 سپتامبر که جهان را تکان داد + عکس

مهم ترین عکس های خبری حادثه ۱۱ سپتامبر، متعلق به برج های دوقلو یا اصابت هواپیماها با آنهاست، و عکس چندان مهمی از مردمی که کشته شدند وجود ندارد. با این حال عکسی با نام «مرد در حال سقوط» از آن روز ثبت شده است، که متفاوت و شناخته شده است. این عکس از حادثه تراژدی ۱۱ سپتامبر، یکی از پربازدیدترین تصاویری است که مرگ یک انسان را به تصویر می کشد.

  1. دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ۹۸ ساعت ۱۶:۲۰ (۴ سال،۱۱ ماه قبل)
یازده سپتامبر
به گزارش فرانگر

در تاریخ ۱۱ سپتامبر سال ۲۰۰۱ سلسله حملات انتحاری توسط القاعده در ایالات متحده آمریکا انجام شد. در این حملات چهار هواپیما توسط نیروهای تروریستی ربوده شده بود. دو هواپیما در فاصله های زمانی مختلف به عمد به برج های دوقلوی «مرکز تجارت جهانی» در شهر نیویورک زده شدند. در نتیجه این دو برخورد همه مسافران به همراه عده بسیار زیادی که در ساختمان ها حضور داشتند، کشته شدند. هر دو ساختمان پس از دو ساعت به طور کامل نابود شد و آسیب زیادی را به ساختمان های اطراف وارد کردند. گروه تروریستی، هواپیمای سوم را به پنتاگون، واقع در ارلینگتون در ویرجینیا زدند ولی هواپیمای چهارم در زمینی نزدیک شنکسویل، در ایالت پنسیلوانیا، سرنگون شد. شمار کشتگان این حملات به ۲۹۹۶ تن می رسد. بیشتر کشته شدگان این حملات مردم عادی بودند که ملیت آنها از ۹۰ کشور مختلف دنیا بود. این حادثه بزرگترین عملیات تروریستی تاریخ ایالات متحده آمریکا به شمار می آید.

11 سپتامبر

این عکس تأثیرگذار که توسط عکاس آسوشیتد پرس به نام «ریچارد درو» در همان روز به ثبت رسیده، یکی از ۲۰۰ نفری را نشان می دهد که از ترس جانشان، از بالای مرکز خرید برج های دوقولوی نیویورک که در حال تخریب بودند به پایین پریدند. این عکس در روزهای بعد از حمله تروریستی ۱۱ سپتامبر در روزنامه های سراسر آمریکا منتشر شد ولی واکنش های منفی شدید مردم باعث شد که این عکس برای یک مدت موقت در هاله ای از ابهام قرار گیرد. درک این عکس می تواند سخت باشد. در تصویر مردی را می بینیم که در حال افتادن، برج های دوقلو را به دو نیم تقسیم کرده و همانند یک تیر که از کمان پرتاب شده مستقیم به سمت زمین در حال سقوط است. این مرد یکی از کارکنان رستوران جهان در برج شمالی بوده است. هویت این فرد هرگز معلوم نشد. قدرت واقعی این عکس بخاطر اینکه موضوع آن بر سر چه بود، نیست! بلکه بیشتر بخاطر این است که به چه چیزی تبدیل شد؛ سربازی ناشناخته بدلی در یک جنگ ناگزیر و نامشخص که برای همیشه در تاریخ به تعلیق درآمده است.
همرسانی نوشتار: