واردات خودروی دست دوم، دردی دوا نمی کند!

  1. یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ۹۸ ساعت ۰۸:۲۴ (۵ سال،۱ ماه قبل)
cartoon
به گزارش فرانگر

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: واردات خودروهای دست دوم از نظر اقتصادی و اجتماعی دردی از بی خودرویی اقشار کم درآمد دوا نمی کند. محمدحسین فرهنگی با اشاره به طرح پیشنهاد واردات خودروهای دست دوم برای ساماندهی بازار خودرو گفت: در شرایطی که قیمت ارز بالاست، واردات خودرو توجیه پذیر نیست. نماینده مردم تبریز در مجلس ادامه داد: البته این موضوع برای سرمایه های سرگردان در اختیار سرمایه داران و طبقه برخوردار، توجیه پذیر است، اما لازمه آن خروج ارز از کشور است.

وی ادامه داد: با توجه به شرایط فعلی اقتصاد کشور و قیمت بالای دلار و یورو، واردات خودروی خارجی بی ارزش هم به دلیل تعرفه بالای واردات، افزایش قیمت قابل توجهی پیدا کرده است. فرهنگی تاکید کرد: با توجه به وضع ارزی و اقتصادی کشور به جای باز واردات خودروهای دست دوم، بهتر است خودروهای خارجی دپو شده در گمرکات ترخیص شود. نماینده مردم تبریز در مجلس یادآور شد: در طرح ساماندهی بازار خودرو پیش بینی شد هر سال پنج درصد از تعرفه خودروهای پاک مثل خودروهای برقی و هیبریدی کاهش یابد.

  • زمان اتمام تعهدات معوق ایران خودرو

ایکوپرس: معاون بازاریابی و فروش ایران خودرو از اجرای تمامی تعهدات معوق این شرکت تا پایان امسال و حتی تا زمستان خبر داد. اهورا گلیاری گفت: ۲۰ درصد از تولید روزانه ایران خودرو برای تعهدات جدید فروش فوری اختصاص دارد و مابقی برای تعهدات معوق است. گلیاری تاکید کرد: وقتی واسطه ها و افرادی که خودرو را با هدف سرمایه وارد بازار می کنند، تنها عرضه کننده در بازار بوده و رقیبی برای آنان وجود نداشته باشد، نمی توان انتظار داشت قیمت کنترل یا کاهش یابد.

معاون بازاریابی و فروش ایران خودرو اجرای طرح فروش فوری در اسفند گذشته را موفق ارزیابی کرد و گفت: در اسفندماه قیمت ها را کنترل کرده و کاهش دادیم؛ مقایسه قیمت بازار در خودروهایی که به تعداد کمتر عرضه شد، نشان می دهد این سیاست درست بوده است. وی تاکید کرد: اگر طرح فروش خودرو توسط خودروساز اجرا نشود، مشتری برای رفع نیاز خود ناچار به مراجعه به واسطه ها است؛ بنابراین با اجرای طرح فروش فوری، صدای دیگری به جز صدای واسطه گران در بازار شنیده می شود. گلیاری تصریح کرد: زمانی جذابیت برای خرید کم خواهد شد که فاصله قیمت کارخانه و بازار کمتر شود. وی درباره تعهدات معوق گفت: تعداد بسیار ناچیزی از تعهدات پژو ۲۰۰۸ از سال ۹۶ باقی مانده که در روزهای آینده اجرا خواهد شد؛ همچنین ایران خودرو تعهدات سال گذشته را نیز به ماه های پایانی رسانده است. وی ضمن رد امکان ثبت نام چند دستگاه خودرو توسط یک کد ملی گفت: به هیچ عنوان امکان ثبت نام تکراری در سامانه فروش ایران خودرو وجود ندارد و این موضوع به صورت کامل کنترل می شود.

  • یک شاسی بلند جدید در آستانه ورود به بازار ایران

شرکت ریگان خودرو قصد دارد در آینده نزدیک یک خودرو با نام JMC-S۳۵۰ مجهز به موتور ۲ لیتری توربو به بازار عرضه کند.

«دنیای اقتصاد» موتور توربوی خودرو به سیستم تزریق مستقیم پاشش سوخت مجهز بوده که توان تولید ۲۰۵ اسب بخار و ۳۵۰ نیوتن متر گشتاور را دارد. این قوای تولیدی از طریق یک گیربکس ۶ سرعته اتوماتیک به هر ۴ چرخ منتقل شده و قابلیت انتقال نیروی موتور به چرخ های عقب یا جلو یا هر ۴ چرخ با هم در اختیار راننده قرار دارد.

واردات خودروی دست دوم، دردی دوا نمی کند!

بدنه این خودرو روی یک شاسی مستقل قرار گرفته و براساس پلت فرم فورد اورست طراحی و ساخته شده که نشان دهنده مشخصه یک خودرو آفرود است. فضای اتاق دارای ۳ ردیف صندلی با ظرفیت ۷ سرنشین است.

واردات خودروی دست دوم، دردی دوا نمی کند!

ریگان خودرو در سال ۱۳۹۷ با تولید اولین محصول خود به نام Coupa به جمع خودروسازان پیوست و با در اختیار داشتن خط تولید اختصاصی در منطقه ویژه اقتصادی ارگ جدید، طبق آمار وزارت صمت تاکنون کمتر از ۱۵۰۰ دستگاه از این خودرو در کلاس شاسی بلند شهری به تولید رسانده است.

واردات خودروی دست دوم، دردی دوا نمی کند!

ریگان خودرو اما برای تولید دومین محصول خود به نام JMC-S۳۵۰ با مشارک شرکت شهر خودرو اقدام به تملک شرکت سناباد خودرو و فعال سازی این خط تولید در استان خراسان رضوی کرده است.

واردات خودروی دست دوم، دردی دوا نمی کند!
همرسانی نوشتار: