احتمال ساخت نسخه رودستر هنسی ونوم F۵ وجود دارد

  1. یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ۹۸ ساعت ۰۷:۰۵ (۴ سال،۱۱ ماه قبل)
احتمال ساخت نسخه رودستر هنسی ونوم F5 وجود دارد
به گزارش فرانگر

اندکی پس از اعلام آغاز فرایند ساخت شاسی فیبر کربنی اولین ونوم F۵ هنسی خاطرنشان ساخت احتمال وجود نسخه ی روباز این هایپرکار جدید وجود دارد.

در بیانیه ی خبری منتشر شده توسط هنسی آمده که این ساختار فیبر کربنی بکار رفته در ونوم F۵ برای پشتیبانی از هر دو مدل کوپه و رودستر طراحی شده است. تصاویر منتشر شده خودرویی با رنگ آبی روشن و بدون سقف را نشان می دهند. ظاهراً بخش جداشدنی سقف از نوع پانل کربن/کولار یا نرم خواهد بود.

هنسی می گوید ۲۴ دستگاه از هایپرکار ونوم F۵ کوپه را خواهد ساخت و تنها زمانی به تولید نسخه ی رودستر فکر خواهد کرد که تحویل مدل های کوپه در اوایل سال ۲۰۲۰ شروع شود. هنوز حرفی درباره ی سقف تولید نسخه ی روباز احتمالی زده نشده اما احتمال دارد این مدل گران تر از ونوم F۵ کوپه ی ۱.۶ میلیون دلاری باشد.

احتمال ساخت نسخه رودستر هنسی ونوم F5 وجود دارد

هنسی ونوم GT قبلی به صورت کوپه و رودستر عرضه شده بود و مدل اسپایدر همچنان عنوان سریع ترین خودروی تولیدی کانورتیبل دنیا را با سرعت ۴۲۷.۴۴ کیلومتر در ساعت در اختیار دارد. رکورد این خودرو تنها چند دهم کیلومتر در ساعت کمتر از حداکثر سرعت ونوم GT کوپه بوده است.

احتمال ساخت نسخه رودستر هنسی ونوم F5 وجود دارد

نیروبخش هنسی ونوم F۵ پیشرانه ی ۸ سیلندر ۷.۶ لیتری توئین توربویی خواهد بود که قدرت بیش از ۱۶۰۰ اسب بخاری و گشتاور ۱۷۶۰ نیوتون متری دارد. هنسی می گوید این نیروگاه برای شکستن حداکثر سرعت ۴۸۲ کیلومتر در ساعت کفایت می کند اما خب باید منتظر بمانیم و اثبات ادعاهای هنسی را مشاهده کنیم.

احتمال ساخت نسخه رودستر هنسی ونوم F5 وجود دارد
همرسانی نوشتار: