تست داینوی ب ام و M۵ کامپتیشن با نتیجه ای جالب!

  1. چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ۹۸ ساعت ۱۵:۱۵ (۱ سال قبل)
تست داینوی ب‌ام‌و M5 کامپتیشن با نتیجه‌ای جالب!
به گزارش فرانگر

کار اند درایور چندین بار به خاطر پرفورمنس ب ام و M۵ جدید سورپرایز شده است. به نظر می رسد قدرت و گشتاور تولیدی این خودرو کاملاً فراتر از آن چیزی است که باواریایی ها به صورت رسمی اعلام کرده اند.

به طور خلاصه باید گفت کار اند درایور فکر می کند ب ام و قدرت این خودرو را کمتر از حد واقعی اعلام کرده است. این خودرو قدرت ۶۰۰ اسب بخاری (قدرت ۶۱۷ اسبی در نسخه کامپتیشن) و گشتاور ۷۵۰ نیوتون متری دارد. اگرچه M۵ از مزیت کشش بیشتر سیستم چهار چرخ محرک سود می برد اما با وزن بالای ۲ تنی هنوز هم خودروی سنگین وزنی محسوب می شود.

همه ی این اعداد زمانی تعجب بیشتری ایجاد می کنند که بدانیم سوپر سدان آلمانی ها در ۳ ثانیه از سکون به سرعت ۹۶ کیلومتر در ساعت می رسد و مسافت ۴۰۰ متر را در ۱۱ ثانیه طی می کند. در واقع M۵ با این پرفورمنس به قلمروی سوپرکار وارد شده است. داشتن ۶۰۰ اسب بخار قدرت در میل لنگ برای رقم زدن چنین رکوردهایی کافی نیست حتی اگر پای سیستم چهار چرخ محرک هم در میان باشد.

تست داینوی ب ام و M5 کامپتیشن با نتیجه ای جالب!

کار اند درایور M۵ کامپتیشن جدید را به میشیگان آورده است. کمپانی لیورنویز موتور اسپورت به عنوان یکی از منابع اصلی تأمین قطعات پرفورمنس خودروها شناخته می شود.

تست داینوی ب ام و M5 کامپتیشن با نتیجه ای جالب!

آن ها خودروی موردبحث را در تست داینو شرکت داده اند و البته از فهمیدن اینکه M۵ قدرت ۶۱۷ اسب بخاری را به چرخ ها می رساند شوکه شده اند. این دقیقاً قدرت اعلامی ب ام و برای M۵ کامپتیشن در میل لنگ است. این در حالی است که سوپر سدان ب ام و همین قدرت را به چرخ ها منتقل می کند.

تست داینوی ب ام و M5 کامپتیشن با نتیجه ای جالب!

همچنین گشتاور تحویلی به چرخ ها نیز ۸۲۲ نیوتون متر مشاهده شده است. این میزان گشتاور تقریباً ۱۰ درصد بیشتر از گشتاور اعلامی توسط سازنده است.

تست داینوی ب ام و M5 کامپتیشن با نتیجه ای جالب!

ما واقعاً از مشاهده ی این اعداد سورپرایز شده ایم. بسیار مشتاقیم بدانیم که ب ام و باز چه چیزی زیر آستین خود دارد؟!

ب ام و M5 کامپتیشن

منبع: Car and Driver
همرسانی نوشتار: