استفاده پلیس در ترکیه از ماکت خودرو برای کاهش سرعت

  1. چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ۹۸ ساعت ۰۹:۱۰ (۴ سال،۱۱ ماه قبل)
استفاده پلیس در ترکیه از ماکت خودرو برای کاهش سرعت
به گزارش فرانگر

نیروهای پلیس معمولاً از روش های هوشمندانه ای برای کاهش سرعت رانندگان استفاده می کنند. نیروی پلیس ترکیه هم روش خاص خود را برای دلسرد کردن رانندگان قانون شکن و عدم تخطی آن ها از سرعت مجاز پیدا کرده است.

آنچه که در تصاویر مشاهده می کنید ماکت های کاغذی بزرگ از خودروهای پلیس ترکیه هستند که در کناره های جاده گذاشته می شوند. این ماکت ها از فواصل دور شبیه یک خودروی پلیس واقعی به نظر می رسند اما همان گونه که در تصاویر دیده می شود این ماکت ها تنها برای نمایش بوده و حتی از پانل خورشیدی کوچکی برای روشن شدن چراغ های هشدار استفاده می کنند.

پلیس جاده ی رادفورد بریتانیا نیز توئیتی منتشر کرده و به فکر استفاده از تاکتیک های مشابه افتاده و البته از فالوورها خواسته نظرات خود دراین باره را اعلام کنند. البته رانندگانی که در ترکیه تردد می کنند اعلام کرده اند اگرچه این ماکت های کاغذی از خودروهای پلیس در ابتدا جواب می دهند اما افراد محلی به زودی آن ها را شناسایی کرده و به همین خاطر کارکرد خود را تا حد زیادی از دست می دهند.

یکی از کاربران توئیتر گفته است: “این ماکت ها در ابتدا جواب می دهند. من مدت زیادی در ترکیه بوده ام و زمانی که برای اولین بار آن ها را دیدم بسیار احتیاط کردم. این ماکت ها از فاصله ی دور شبیه پلیس های واقعی هستند.”

استفاده پلیس در ترکیه از ماکت خودرو برای کاهش سرعت

کاربر دیگری هم نوشته است: “این ماکت ها به نوعی شبیه استیکرهای پلیس در جلوی مغازه ها جلوه می کنند. شاید برای مدتی جواب دهند اما پس از آن عادی می شوند.”

خوب پیش از این روش مشابهی در ایران و برخی دیگر از کشورها هم تجربه شده بود و باید اذعان کرد استفاده از ماکت های خودروهای پلیس روشی کم هزینه بوده که ایده ی بدی هم محسوب نمی شود.
همرسانی نوشتار: