سرمایه گذاری ۹۰ میلیون دلاری هیوندای-کیا در ریماک

  1. چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ۹۸ ساعت ۰۸:۰۷ (۴ سال،۱۱ ماه قبل)
سرمایه‌گذاری 90 میلیون دلاری هیوندای-کیا در ریماک
به گزارش فرانگر

پس از همکاری با شرکت پینین فارینا برای تولید هایپرکار باتیستا و البته توسعه ی مشترک استون مارتین والکری، برند پرفورمنس ریماک که اهل کرواسی است هم اکنون با هیوندای-کیا همکاری خواهد کرد. این شرکت که در سال ۲۰۰۹ تأسیس شده سازنده ی سوپرکارهای تمام الکتریکی کانسپت وان (Concept_One) و کانسپت تو (Two) بوده است. ریماک به هیوندای و کیا اجازه خواهد داد از دانش پیشرفته ی خود در توسعه ی محصولات الکتریکی پرفورمنس آنها استفاده کنند.

هیوندای در حال سرمایه گذاری حدود ۷۲ میلیون دلاری در ریماک بوده درحالی که کیا نیز ۱۸ میلیون دیگر را به این برند الکتریکی تزریق خواهد کرد. با توجه به مفاد قرارداد بین این شرکت ها، هیوندای-کیا و ریماک روی دو خودروی الکتریکی پرفورمنس کار خواهند کرد. این خودروها در سال ۲۰۲۰ پدیدار خواهند شد یعنی همان سالی که تولید کانسپت تو شروع می شود. هویت این خودروها فعلاً مشخص نشده اما یکی از آن ها نسخه ی تمام الکتریکی خودروی اسپورت هیوندای N خواهد بود و دیگری نیز یک خودروی سلول سوختی پرفورمنس است.

خودروی اسپورت هیوندای N چند سالی است که در مرحله ی توسعه قرار داشته است. این روند با معرفی کانسپت ولوستر میدشیپ در سال ۲۰۱۴ کلید خورده است. یک سال بعد یعنی در سال ۲۰۱۵ این کانسپت به روز شده و کاهش وزن ۱۹۵ کیلوگرمی را تجربه کرد. پیشرانه ی ۲ لیتری توربوی این خودروی مفهومی همچنان قدرت ۳۰۰ اسبی را حفظ کرده بود.

سرمایه گذاری 90 میلیون دلاری هیوندای-کیا در ریماک

هیوندای در سال ۲۰۱۶ بازهم کانسپت مورد اشاره را به روز کرده و دستی بر سر و روی آن کشید. هر سه کانسپت یاد شده از نوع اسپورت دونفره بوده و طراحی پیشرانه وسط داشته اند. نام RM بکار رفته در نام این کانسپت به کلمات ریسینگ میدشیپ اشاره داشته است. در ژوئن سال پیش نیز نسخه های پیش تولیدی این کانسپت ها در حال تست رؤیت شدند.

سرمایه گذاری 90 میلیون دلاری هیوندای-کیا در ریماک

هیوندای در اواخر سال ۲۰۱۸ برنامه های خود برای تولید مدل N پرچم دار را اعلام کرد. شایعاتی که درباره ی طراحی پیشرانه وسط این خودرو به گوش رسیده توجیه پذیر است و حالا هم به نظر می رسد این خودروساز کره ای با همکاری ریماک به دنبال استفاده از قوای محرکه ی تمام الکتریکی خواهد بود.

سرمایه گذاری 90 میلیون دلاری هیوندای-کیا در ریماک

سرمایه گذاری 90 میلیون دلاری هیوندای-کیا در ریماک
همرسانی نوشتار: