بایک چین به دنبال خرید ۵ درصد از سهام دایملر

  1. سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۹۸ ساعت ۰۹:۲۶ (۵ سال قبل)
بایک چین به دنبال خرید 5 درصد از سهام دایملر
به گزارش فرانگر

ظاهراً گروه بایک چین به دنبال خرید ۵ درصد از سهام دایملر است تا به این ترتیب جای پای خود در جوینت ونچر بیجنیگ بنز اتوموتیو را محکم نماید.

بنا های متعددی که از منابع خبری مختلف به دست رسیده، بایک از مقامات محلی پکن درخواست حمایت از خرید ۴ تا ۵ درصد از سهام دایملر را داشته است. یکی از منابع خبری ناشناس ادعا می کند این گروه بزرگ قبلاً تلاش های خود برای خرید سهام دایملر از بازار آزاد را شروع کرده است.

یکی از منابع که نامش فاش نشده گفته است:

قیمت سهام دایملر در حال حاضر تحت حمایت خریداری است که به نظر می رسد خرید بزرگی را انجام می دهد.

البته هیچ کدام از دو شرکت بایک و دایملر به این خبرها واکنشی نشان نداده اند.

با توجه به اینکه ارزش بازاری دایملر در روز جمعه برابر با ۵۷.۶ میلیارد یورو بوده بنابراین خرید ۵ درصد از سهام این غول آلمانی توسط بایک می تواند هزینه ای در حدود ۳ میلیارد یورو داشته باشد.

قوانین کشور آلمان در حال حاضر بایک را به عنوان سهامدار بزرگ دایملر به حساب نمی آورد زیرا قوانین خاص تجارت در این کشور به خریداران اجازه می دهد تا ۳ درصد از سهام شرکت ها را پیش از افشای جزئیات خریداری کرد.

بایک چین به دنبال خرید 5 درصد از سهام دایملر

حدود چهار سال است که بایک به خرید سهام دایملر علاقه مند بوده و پس از خرید ۹.۶۹ درصد از سهام این شرکت توسط مدیرعامل جیلی آقای لی شوفو تلاش های خود را بیشتر کرده است. شوفو با این خرید پر سر و صدا به بزرگ ترین سهامدار تکی دایملر تبدیل شد.

بایک چین به دنبال خرید 5 درصد از سهام دایملر

البته این فعل وانفعالات زمانی می تواند رنگ واقعیت به خود گیرد که هرگونه اتحاد صنعتی جدید بین مرسدس و شریک چینی تنها پس از اجماعی کامل با بایک رخ دهد.
همرسانی نوشتار: