مقایسهٔ نسل جدید و قدیم فورد اسکیپ

  1. دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ۹۸ ساعت ۱۴:۰۶ (۵ سال،۲ ماه قبل)
مقایسهٔ نسل جدید و قدیم فورد اسکیپ
به گزارش فرانگر

اولین نسل از فورد اسکیپ که در اروپا با نام کوگا شناخته می شود، در سال ۲۰۰۰ به بازار آمد و بنابراین حالا خودرویی نوزده ساله است. اسکیپ اما در طول این دو دهه بسیار تغییر کرده است به گونه ای که جدیدترین نسل آن که به تازگی معرفی شده است، نه هیچ شباهتی به اولین نسل خود دارد و نه حتی به نسل قبلی شبیه است. در طراحی بیرونی نسل جدید اسکیپ از ویژگی های هاچ بک های فوکوس و فی یستا استفاده شده است به نحوی که همان چراغ های جلو و جلوپنجرهٔ هاچ بک های مذکور در برادر بلندقامتشان هم دیده می شود و حتی بخش عقبی اسکیپ هم فرمی هاچ بک مانند دارد؛ اما طراحی اسکیپ جدید در مقایسه با نسل قبلی خود چگونه است؟ برای دریافتن پاسخ این سؤال در این مطلب نسل های قدیم و جدید این کراس اوور کامپکت آمریکایی را باهم مقایسه کرده ایم.

نمای جلویی

مقایسهٔ نسل جدید و قدیم فورد اسکیپ

همان طور که گفته شد، نسل جدید اسکیپ کاملاً با نسل قبلی خود متفاوت است. دماغهٔ نسل جدید بسیار به فوکوس شباهت دارد و جلوپنجرهٔ شش گوشهٔ کرومی قبلی با یک جلوپنجرهٔ ذوزنقه ای مشکی رنگ جایگزین شده است. شاید فرم چراغ های جلوی اسکیپ جدید تنها قسمت آن باشد که کمی به نسل قبلی شبیه است اما حتی در اینجا هم دی لایت های LED در پایین چراغ ها و همین طور لامپ های دوتایی آن ها تفاوت قابل توجهی با نسل قبلی دارند. در اینجا شکل مه شکن ها هم تغییر کرده است به گونه ای که در نسل جدید مه شکن های عمودی باریکی دیده می شود درحالی که این قسمت در نسل قبلی نمای سنتی تری دارد.

نمای جانبی

مقایسهٔ نسل جدید و قدیم فورد اسکیپ

مقایسهٔ نسل جدید و قدیم فورد اسکیپ

با یک نگاه اجمالی به پروفیل جانبی دو نسل آخر اسکیپ به راحتی می توان دید که تا حد چشمگیری باهم متفاوت هستند. در این قسمت هیچ چیز حتی آینه ها نسبت به نسل قبلی بدون تغییر باقی نمانده است. نسل جدید کشیده تر، کم ارتفاع تر و عریض تر از نسل قبل بوده و با فرمی نرم و سیال، در این قسمت نمای جذاب تری را به نمایش گذاشته است. به طورکلی نسل جدید اسکیپ در پروفیل جانبی بیشتر به یک هاچ بک قدبلند شباهت دارد تا یک کراس اوور سنتی.

نمای عقبی

مقایسهٔ نسل جدید و قدیم فورد اسکیپ

مقایسهٔ نسل جدید و قدیم فورد اسکیپ

طراحی نمای عقبی اسکیپ جدید نه تنها برای این خودرو معمول نیست بلکه با تمام محصولاتی که تاکنون از فورد دیده ایم هم تفاوت دارد. به همین دلیل نمای عقبی اسکیپ جدید کاملاً منحصربه فرد به نظر می رسد که حتی آن را در بین همهٔ محصولات فورد نیز به خودروی منحصربه فردی تبدیل کرده است. این کراس اوور جدید چراغ های عقب باریکی دارد که کاملاً با نسل قبل متفاوت هستند درحالی که در طرفین پنجرهٔ عقب آن نیز باله هایی به رنگ مشکی پیانو دیده می شود. اما سپر هردو نسل با دو سر اگزوز دایره ای و بخش پلاستیکی نقره ای رنگ، تقریباً شبیه به هم به نظر می رسند.

نمای داخلی

مقایسهٔ نسل جدید و قدیم فورد اسکیپ

مقایسهٔ نسل جدید و قدیم فورد اسکیپ

نسل جدید اسکیپ در داخل بسیاری از عناصر خود را از برادران بزرگ ترش یعنی اج و اکسپلورر قرض گرفته است که ازجملهٔ این ویژگی ها می توان به صفحه آمپر دیجیتالی، نمایشگر تبلت مانند سیستم اطلاعاتی-سرگرمی و کنترلر دوار روی کنسول مرکزی اشاره کرد. به همین دلیل، اسکیپ جدید در مقایسه با نسل قبلی با نمایشگر سیستم اطلاعاتی-سرگرمی یکپارچه درون داشبورد، دسته دندهٔ سنتی و صفحه آمپر آنالوگ، کابین کاملاً متفاوت و البته مدرن تری دارد که در نگاه اول بسیار خوشایند به نظر می رسد.

منبع: Motor۱
همرسانی نوشتار: