رد خبر خرید جگوار لندروور توسط پژو-سیتروئن

  1. یکشنبه ۲۲ اردیبهشت ۹۸ ساعت ۰۸:۲۹ (۴ سال،۱۱ ماه قبل)
رد خبر خرید جگوار لندروور توسط پژو-سیتروئن
به گزارش فرانگر

در اواخر ماه مارس سال جاری چندین منبع خبری اعلام داشتند گروه پژو-سیتروئن به منظور گسترش تجارت خود به خرید جگوار لندروور بریتانیا علاقه مند است. البته بسیاری از افراد این خبرها را در حد شایعه می دانستند زیرا دومین خودروساز بزرگ اروپا در سال ۲۰۱۸ اعلام کرده بود برای خرید برندهای خودروسازی هیچ عجله ای ندارد.

این گروه خودروساز فرانسوی در بیانیه ی خود اظهار داشته بود:

ما در حال تولید جریان مالی موردنیاز برای تضمین آینده هستیم. اگر فرصتی همانند اوپل-واکسهال به وجود آید ما آن را در نظر خواهیم گرفت.

تاتا موتورز مالک فعلی جگوار لندروور که البته با مشکلات مالی دست وپنجه نرم می کند گفته است:

این شایعات صحت ندارند. بنا به سیاست رسانه ای خود، ما به گمانه زنی های اصحاب رسانه پاسخی نمی دهیم.

باور بر این است که کارلوس تاوارس رئیس پژو-سیتروئن به دنبال گسترش فعالیت های این برند در خارج از قاره اروپاست. اگرچه خرید جگوار لندروور فعلاً در برنامه های این شرکت قرار ندارد اما فرانسوی ها شاید نیم نگاهی به فیات-کرایسلر یا جنرال موتورز داشته باشند. هر دو شرکت باعث نفوذ عمیق پژو-سیتروئن به بازار آمریکای شمالی خواهند شد جایی که پژو به دنبال بازگشت به آن در چند سال آینده است.

با توجه به خبرهای قبلی باید گفت تاوارس با برخی مشاوران درباره ی همکاری ها و ادغام های آینده ی پژو-سیتروئن گفت وگو داشته است. البته برخلاف شایعات منتشر شده، فعلاً اهداف بالقوه ای در نظر گرفته نشده است.

رد خبر خرید جگوار لندروور توسط پژو-سیتروئن

اما خود جگوار لندروور که بزرگ ترین خودروساز بریتانیا محسوب می شود از نظر مالی در شرایط خوبی نبوده و به دنبال کاهش ۱۰ درصدی نیروی کاری خود است. این شرکت در ماه فوریه سال جاری ضرر مالی بزرگی را تجربه کرده و ظاهراً به دنبال جذب سرمایه و صرفه جویی چشمگیر در هزینه ها می باشد.

رد خبر خرید جگوار لندروور توسط پژو-سیتروئن
همرسانی نوشتار: