عیب یابی مشکلات و سفارش خودکار قطعات محصولات تسلا

  1. جمعه ۲۰ اردیبهشت ۹۸ ساعت ۱۶:۰۸ (۵ سال قبل)
عیب‌یابی مشکلات و سفارش خودکار قطعات محصولات تسلا
به گزارش فرانگر

تسلا در حال معرفی ویژگی جدید در خودروهای خود است که آن ها را قادر می سازد مشکلات فنی را تشخیص داده و به صورت خودکار قطعات جایگزین ضروری را سفارش دهند.

چند روز پیش پستی در شبکه های اجتماعی منتشر شد که تصویر اعلان درخواست سرویس را روی صفحه نمایش تسلا مدل ۳ نشان می داد.

در این اعلان آمده است:

عیب یابی مشکلات و سفارش خودکار قطعات محصولات تسلا

شرایطی غیرمنتظره در سیستم تبدیل قدرت مدل ۳ شما تشخیص داده شده است. قطعه ی جایگزین به مرکز سرویس تسلای مدنظر شما ارسال شده است. لطفاً هم اکنون از برنامه ی موبایلی تسلا یا اکانت خود برای انجام سرویس استفاده کنید.

این خودروساز آمریکایی وجود این سیستم تشخیص مشکلات خودرویی را تأیید کرده و خاطرنشان ساخته است:

خودروهای ما می توانند برخی مشکلات را تشخیص داده و به شما بگویند در صورت نیاز می توان قطعات جایگزین را سفارش داد تا در سرویس بعدی روی خودرو نصب شوند.

ایلان ماسک مدیرعامل تسلا اوایل سال جاری گفته بود که به دنبال بهبود عملیات سرویس خودروهای تسلا بوده و این جزو اولویت های اصلی برند است. او خاطرنشان ساخته بود:

عیب یابی مشکلات و سفارش خودکار قطعات محصولات تسلا

باید اعلام کنم یکی از مهم ترین اولویت های ما در چند ماه اخیر بهبود سرویس دهی به خودروهاست. واقعاً باید بگویم که بهبود سرویس محصولات در آمریکای شمالی جزو مهم ترین اولویت های من است.

بنا به گفته ی ماسک، مالکان تسلا می توانند در صورت عدم نیاز به قطعات سفارش داده شده آن ها را لغو کنند. این موضوعی مهم و بسیار کاربردی است چراکه همه ی مشتریان به سفارش خودکار قطعه توسط خودرو نیاز نخواهند داشت و جنبه های گوناگونی را قبل از سفارش قطعه در نظر خواهند گرفت.

عیب یابی مشکلات و سفارش خودکار قطعات محصولات تسلا
همرسانی نوشتار: