جریمه نزدیک به ۶۰۰ میلیون دلاری پورشه به خاطر دیزل گیت

  1. پنجشنبه ۱۹ اردیبهشت ۹۸ ساعت ۰۸:۱۳ (۵ سال قبل)
جریمه نزدیک به 600 میلیون دلاری پورشه به خاطر دیزل گیت
به گزارش فرانگر

روز دیگر و جریمه ی مربوط به نقض قوانین آلایندگی توسط یک خودروساز دیگر! پس از انتشار خبر مربوط به توافق فیات-کرایسلر برای پرداخت جریمه ی حداکثر ۳۰۷۵ دلاری به مالکان خودروهای جیپ و رم، امروز پورشه اعلام کرد حدود ۶۰۰ میلیون دلار جریمه را به خاطر رسوایی دیزل گیت پرداخت خواهد کرد.

پورشه با اشاره به این جریمه می گوید:

این مبلغ به طور کامل اتهامات و جرائم طرح شده توسط دادستانی اشتوتگارت علیه پورشه را خاتمه می بخشد.

کل مبلغ جریمه برابر با ۵۳۵ میلیون یورو (۵۹۸.۷۹ میلیون دلار) بوده که ۴ میلیون یوروی آن به خاطر نقض وظایف شرکت و مالیات مزیت های اقتصادی می باشد.

پورشه برنامه ای برای شکایت درباره ی جریمه ی ۴ میلیون یورویی یاد شده نداشته و بنابراین پرونده بسته شده است. نتایج بازرسی های صورت گرفته نشان می دهد نقض وظایف شرکت در چندین بخش و سطح توسعه ای پایین تر از هیئت مدیره رخ داده و مربوط به تست های آلایندگی خودروها می باشد.

KBA آلمان سال پیش اعلام کرد پیشرانه های یورو ۶ دیزلی پورشه به دستگاه های تقلبی مجهز است که به پاس شدن تست های سخت گیرانه ی آلایندگی کمک می کنند.

جریمه نزدیک به 600 میلیون دلاری پورشه به خاطر دیزل گیت

پورشه در پاییز سال ۲۰۱۸ و پس از اعتراف به تأثیر منفی دیزل گیت روی تصویر ذهنی این برند اعلام کرد دیگر از پیشرانه های دیزلی استفاده نخواهد کرد. این خودروساز آلمانی در حال فراخوان بیش از ۶۰ هزار شاسی بلند خود برای رفع مشکلات نرم افزاری مرتبط به سیستم کنترل آلاینده ها می باشد. این برند در جدیدترین بیانیه ی خبری خود گفته هرگز پیشرانه های دیزلی را توسعه نداده و نساخته و بسته شدن این پرونده قدم مهم دیگری به سمت خداحافظی با پیشرانه های دیزلی می باشد.

Cayenne Diesel

Porsche Macan
همرسانی نوشتار: