زشت ترین موتورسیکلت های تاریخ معاصر!

 1. چهارشنبه ۱۸ اردیبهشت ۹۸ ساعت ۱۷:۰۴ (۴ سال،۱۱ ماه قبل)
زشت‌ترین موتورسیکلت‌های تاریخ معاصر!
به گزارش فرانگر

زیبایی امری شخصی است. آن چیزی که از نظر یک نفر جذاب و دلرباست شاید از نظر فردی دیگر چیزی معمولی و حتی زشت باشد. این موضوع در دنیای موتورسیکلت ها هم صدق می کند، جایی که افراد گوناگون سلایق متفاوتی درباره ی جذابیت یک موتورسیکلت دارند. با این وجود چندین موتورسیکلت وجود دارند که از نظر زیبایی در پایین ترین رتبه ها قرار می گیرند. در ادامه موتورسیکلت هایی را خدمت شما عزیزان معرفی خواهیم کرد که بویی از زیبایی و جذابیت نبرده اند! با ما همراه باشید.

 • ب ام و K۱ ۱۹۸۸

توجه ویژه به علم آئرودینامیک همیشه به معنی تولید جذاب ترین موتورسیکلت بازار نیست و موتورسیکلت ب ام و K۱ اواخر دهه ی ۸۰ میلادی این موضوع را به خوبی نشان می دهد. با وجود بدنه ای حبابی و پف کرده، چراغ های جلوی جعبه ای و یکی از زشت ترین گلگیرهای تاریخ، K۱ جایگاه شایسته ای را در لیست ما به دست آورده است.

 • کی تی ام ۶۹۰ مدل ۲۰۰۷

اینکه یک قطعه ی تنها بتواند کل طراحی بدنه ی یک موتورسیکلت را خراب کند مورد نادری است اما این همان چیزی است که درباره ی ۶۹۰ اتفاق افتاده است. این موتورسیکلت ظاهر خوبی دارد اما در نمای جلو می توانید یکی از بدترین گلگیرها و دماغه های تاریخ را ببینید. اگزوز نیز هماهنگی خوبی با کلیت طراحی موتورسیکلت نداشته و فضای زیر باک سوخت نیز کمی متفرقه به نظر می رسد. به همین خاطر ۶۹۰ در لیست ما جای می گیرد.

زشت ترین موتورسیکلت های تاریخ معاصر!

 • هوندا DN-۰۱

این موتورسیکلت یک محصول تجاری بوده و اگرچه تلاش های هوندا برای تولید محصولی آینده نگرانه و نزدیک به سطح زمین واضح است اما راه را کاملاً گم کرده است. جدای از بازوی تکی و رینگ های نه چندان جالب، به سختی می توان عاشق طراحی این به اصطلاح کروزر شد.

زشت ترین موتورسیکلت های تاریخ معاصر!

 • بوئل RR ۱۰۰۰ بتل وین

اینجا هم یک موتورسیکلت دیگر را داریم که همانند ب ام و K۱ خواسته در برابر باد کمترین مقاومت را داشته باشد؛ و اگرچه این موتورسیکلت می تواند آئرودینامیک خوبی داشته باشد اما اصلاً طراحی جذابی را نشان نمی دهد. پیچ وتاب های زشت بدنه، پوشش پلاستیکی بزرگ و مضحک روی چرخ و گلگیر هیچ حرفی برای گفتن نمی گذارند.

زشت ترین موتورسیکلت های تاریخ معاصر!

 • ب ام و R۱۲۰۰ST

اکثر ما عاشق محصولات ب ام و مخصوصاً جلوپنجره کلیوی شکل خودروها و موتورسیکلت های آن به ویژه R۱۱۰S هستیم؛ بنابراین برای یافتن موتورسیکلت زشت ب ام و باید زمان زیادی را اختصاص داد اما R۱۲۰۰ST دقیقاً همانی است که می خواستیم. بخش اعظم طراحی این موتورسیکلت مشکل چندانی ندارد اما همانند کی تی ام ۶۹۰، طراحی نمای جلو همه چیز را به هم ریخته است. شیشه ی جلوی بزرگ با چراغ های عمودی عجیب باعث ایجاد یکی از زشت ترین موتورسیکلت ها شده اند.

زشت ترین موتورسیکلت های تاریخ معاصر!

 • استارک موتو سیکس پوینت فایو

فیلیپ استارک طراح فرانسوی دست روی این آپریلیا ۶.۵ موتو گذاشته و محصولی نو تولید کرده اما خب به نظر نمی رسد محصول نهایی باب میل افراد زیادی باشد. فریم عجیب و اگزوز این موتورسیکلت ایده ای نوینی دارند اما نظری درباره ی بخش عقب و صندلی آن نداریم.

زشت ترین موتورسیکلت های تاریخ معاصر!

 • MV X زاگاتو F۴Z

زاگاتو یک شرکت کوچ بیلد مستقل است که در میلان ایتالیا مستقر بوده و محصولات ویژه ای برای کمپانی هایی همچون استون مارتین و مزراتی ساخته است؛ بنابراین زمانی که خبر آمد این شرکت روی نسخه ی خاص موتورسیکلت MV آگوستا کار می کند همه هیجان زده بودیم.

زشت ترین موتورسیکلت های تاریخ معاصر!

متأسفانه زمانی که این موتورسیکلت رونمایی شد چندان تحت تأثیر قرار نگرفتیم. همانند بسیاری از موتورسیکلت های حاضر در این لیست، نمای جلوی F۴Z ظاهر بدی داشته و مشکل آن به شیشه ی جلو مربوط می شود. اگرچه این موتورسیکلت اولین پروژه ی زاگاتو بوده اما بهتر است روی خودروها تمرکز داشته باشد.

 • موربیدلی v۸

فکر نکنیم که این یکی توضیح زیادی نیاز داشته باشد. اگرچه ایده ی تولید یک موتورسیکلت ۸ سیلندر جذاب به نظر می رسد اما بدنه ی این موتورسیکلت خیلی زشت است. حتی افرادی که پشت فرمان هم قرار بگیرند به خوبی از نقاط ضعف طراحی این موتورسیکلت آگاه خواهند شد. چندین نسخه ی مدرن تر از موربیدلی تولید شد اما پایه و اساس همانی بود که هست. قیمت ۹۰ هزار پوندی این موتورسیکلت هم کمکی به بهبود وضعیت آن نکرد.

زشت ترین موتورسیکلت های تاریخ معاصر!

 • یوهامر J۱

J۱ توسط کمپانی اتریشی ساخته شده و طراحی آن هم کار لونی و جان ماری لاونیژک است. این موتورسیکلت الکتریکی را می توان یکی از زشت ترین دوچرخه ای تاریخ دانست. علاوه بر زشتی وحشتناک، نمای جلو و عقب J۱ را هم نمی توان به درستی تشخیص داد. آینه های جانبی هم به بدترین وجه ممکن طراحی شده اند.

زشت ترین موتورسیکلت های تاریخ معاصر!

 • بیموتا مانترا

مانترا یک موتورسیکلت گیج کننده و زشت بوده که توسط شرکت بیموتا ساخته شده است. این شرکت معمولاً از نظر بصری دوچرخه های جذاب ایتالیایی را ارتقا می دهد؛ اما این موتورسیکلت عجیب دارای نمای جلو و عقب نه چندان جالبی است که در کل آن را به یکی از زشت ترین موتورسیکلت های تاریخ معاصر تبدیل می کند.

زشت ترین موتورسیکلت های تاریخ معاصر!

منبع: rideapart
همرسانی نوشتار: