قیمت پراید بعد از حذف نرخ از سایت ها تغییر کرد؟

  1. چهارشنبه ۱۸ اردیبهشت ۹۸ ساعت ۰۷:۱۶ (۵ سال قبل)
قیمت پراید بعد از حذف نرخ از سایت‌ها تغییر کرد؟
به گزارش فرانگر

خبر آنلاین: درحالی که برخی از نمایندگان مجلس و مسئولان از کاهش قیمت خودرو در بازار، در پی حذف قیمت گذاری سایت ها خبر می دهند، بررسی ها نشان می دهد بهای پرخریدارترین و پرتیراژترین خودروی ایرانی تغییر چندانی را نسبت به روزهای قبل تجربه نکرده است.

بر اساس اعلام یکی از فعالان بازار خودرو، سایپا ۱۱۱ در بازار به قیمت ۵۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان در رنگ سفید و ۵۴ میلیون تومان در دیگر رنگ ها به فروش می رسد. در عین حال بهای سایپا ۱۳۱ نیز بین ۴۷ تا ۴۸ میلیون تومان است. سایپا ۱۳۲ نیز با توجه به تنوع رنگ بین ۵۰ تا ۵۱ میلیون تومان فروخته می شود.

قیمت سایپا ۱۵۱ نیز ۴۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان اعلام شده است. این قیمت ها طی روزهای اخیر تغییر چندانی را تجربه نکرده است.شاید بتوان کارکرد حذف قیمت از سایت های خریدوفروش را عدم افزایش در روزهای اخیر دانست چراکه بررسی قیمت ها عقب نشینی نسبت به گذشته را نشان نمی دهد. بازار خودرو در رکودی سخت و سنگین به سر می برد. برآوردها نشان می دهد خریدوفروش در این بازار به حداقل رسیده و شرایط کنونی سبب شده است خریداری در بازار نباشد.

  • کاهش تولید خودرو در فروردین ۹۸

دنیای اقتصاد: آمار اعلامی از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت نشان می دهد تولید انواع خودرو در کشور طی فروردین امسال و نسبت به ماه مشابه سال گذشته حدود ۳۲ درصد کاهش یافته است. طبق آمار اعلامی، خودروسازان کشور در اولین ماه امسال تنها ۴۷ هزار و ۹۸۳ دستگاه انواع محصول سواری و سنگین و ون و وانت را به تولید رسانده اند. بر این اساس تا پایان فروردین ۴۵ هزار و ۹۶۲ دستگاه محصول سواری در کشور به تولید رسیده که این آمار نشان می دهد تیراژ خودروهای موردنظر نسبت به ماه مشابه سال گذشته ۲۹ درصد کاهش داشته است.

قیمت پراید بعد از حذف نرخ از سایت ها تغییر کرد؟

در حوزه خودروهای تجاری سنگین نیز با کاهش تولید مواجه هستیم، به نحوی که تیراژ این محصولات در اولین ماه امسال و نسبت به فروردین سال گذشته ۸۲ درصد پایین آمده است. تجاری سازان در ماه ابتدایی سال جاری فقط ۹۳ دستگاه انواع کامیون، کامیونت و کشنده را تولید کرده اند. در بخش اتوبوس و مینی بوس اما آمارها بسیار ضعیف و تک رقمی هستند. براساس آمار وزارت صنعت، طی فروردین امسال تنها هفت دستگاه مینی بوس و میدل باس در کشور به تولید رسیده، حال آنکه در ماه مشابه سال گذشته، تیراژ خودروهای موردنظر ۴۷ دستگاه بود. همچنین تیراژ ۷۱ دستگاهی اتوبوس در فروردین سال گذشته جای خود را به تولید تنها پنج دستگاه در ماه مشابه امسال داده است. خودروسازان داخلی اما هزار و ۹۱۶ دستگاه وانت نیز به تولید رسانده اند که نسبت به فروردین سال گذشته از افت ۳۴ درصدی حکایت می کند. در نهایت اما تولید ون ۱۰۰ درصد کاهش یافته و در اولین ماه امسال به صفر رسیده است. خودروسازان معمولا در فروردین به دلیل تعطیلات نوروزی با کاهش قابل توجه تیراژ مواجه می شوند و امسال با توجه به تحریم صنعت خودرو، افتی بزرگ تر دامان خودروسازی را گرفته است.
همرسانی نوشتار: