منع تردد خودروهای درون سوز در آمستردام از سال ۲۰۳۰

  1. سه شنبه ۱۷ اردیبهشت ۹۸ ساعت ۰۷:۲۹ (۴ سال،۱۱ ماه قبل)
منع تردد خودروهای درون‌سوز در آمستردام از سال 2030
به گزارش فرانگر

شورای شهر آمستردام هلند برنامه های خود برای منع تردد خودروها و موتورسیکلت های درون سوز از سال ۲۰۳۰ را اعلام کرد.

پایتخت کشور هلند به دنبال کاهش آلودگی هوا بوده و مقامات این شهر ادعا می کنند معضل آلودگی هوا طول عمر شهروندان را تا یک سال کاهش می دهد.

با آغاز سال ۲۰۲۰ خودروهای دیزلی ۱۵ ساله یا بیشتر از ورود به کمربندی A۱۰ آمستردام منع خواهد شد و از سال ۲۰۲۲ نیز هیچ اتوبوسی که از پیشرانه ی بنزینی یا دیزلی استفاده کند حق ورود به مرکز شهر را نخواهد داشت. این ممنوعیت در سال ۲۰۲۵ به مناطق بیشتری گسترش خواهد یافت. بخش مهم این برنامه منع تردد تمامی خودروهای درون سوز در آمستردام از سال ۲۰۳۰ به بعد می باشد.

منع تردد خودروهای درون سوز در آمستردام از سال 2030

به منظور تشویق محلی ها به استفاده از خودروهای الکتریکی و هیدروژنی، مقامات آمستردام خواهان ارائه ی جایگاه های شارژ به تمامی خریداران خودروهایی بدون آلایندگی هستند. گفته می شود این شهر تا سال ۲۰۲۵ نیازمند ۱۶ تا ۲۳ هزار جایگاه شارژ خواهد بود تا این برنامه موفق شود.

منع تردد خودروهای درون سوز در آمستردام از سال 2030

البته این برنامه به مذاق همه خوش نیامده و سخنگوی یکی از لابی های صنعت خودرو گفته بسیاری از افراد توانایی خرید خودروهای الکتریکی را ندارند. او گفته است:

منع تردد خودروهای درون سوز در آمستردام از سال 2030

هزاران خانواده وجود دارند که فاقد تمکن مالی مناسب برای خرید خودرویی الکتریکی می باشند. این برنامه باعث می شود آمستردام شهری برای ثروتمندان باشد. ما پیش بینی می کنیم در سال ۲۰۳۰ حدود یک سوم خودروها از نوع الکتریکی خواهند بود؛ اما در همان زمان افراد زیادی وجود خواهند داشت که توانایی خرید این خودروها را ندارند.

باید منتظر ماند و دید این برنامه های درازمدت و آینده نگرانه چه تأثیری روی کیفیت هوا و حمل ونقل شهرهای مهم اروپایی خواهند داشت.

منع تردد خودروهای درون سوز در آمستردام از سال 2030
همرسانی نوشتار: