بی ام و ۷۳۰li خودرویی برای تمام فصول

  1. دوشنبه ۱۶ اردیبهشت ۹۸ ساعت ۱۲:۱۵ (۴ سال،۱۱ ماه قبل)
بی‌ام‌و 730li خودرویی برای تمام فصول
به گزارش فرانگر

بی ام و به دلایل بسیار خودروهایی با طرح های مختلف عرضه می کند. این طرح ها که معمولاً جنبه ظاهری دارند برای مصارف خاصی تولید می شوند. دقیقاً به همین دلیل است که در بیشتر ارگان‎های دولتی در سراسر جهان حداقل از یک مدل بی ام و استفاده می شود. برخی از این طرح ها اسپرت، کلاسیک و برخی دیگر کاملاً رسمی هستند. از همین رو با برخورد با خودرویی مثل ۷۳۰li واقعاً نمی توان جبهه گیری آن را متوجه شد. از طرفی خریدوفروش بی ام و ۷۳۰li  در دسته اسپرت و خودروی های قدرتمند صورت می گیرد و در درجه دیگر بیشترین میزان استفاده در ارگان های سیاسی را دارد. از همین رو می خواهیم دلایل این همه تغییر در جهت گیری و محبوبیت این خودرو را متوجه شویم.

خودروهای بی ام و دو ویژگی مهم ظاهری دارند که کاربری آنها را مشخص می کند. اولین ویژگی ظاهری بدنه بلند و کشیده ایست که آن را مختص کلاسیک‎بازها می کند. دومین نوع هم مربوط می شود به برجستگی های فراوان و جلوپنجره های باریک که مدل مربوطه را اسپرت‎تر می کنند. با خرید عملاً ۷۳۰li یک طرح کشیده کلاسیک خریداری کرده اید که خیلی با سیار خودروهای این سری تفاوت ندارد. از طرفی هم این مدل عادی یکی از پرفروش ترین طرح های این خودرو بوده که نشان از تقاضای بالای خودروهای کلاسیک از این کمپانی را دارد. علاقه مندان به این مدل معمولاً رنگ مشکی را بر این خودرو می پسندند و سایر رنگ ها بیشتر حالت سفارشی دارند .

اما بااین حال شاید مهم ترین دلیلی که باعث این سطح از محبوبیت  ۷۳۰li  شده باشد تعداد تیپ های قابل خرید آن است. نیاز به ظاهری جدید سبب شده است تا خرید بی ام و ۷۳۰li در ۵ تیپ مختلف و برای ۵ سلیقه و بودجه مختلف مناسب باشند. در درجه اول مدل Legacy که ارزان ترین این تیپ ها هم هست قرار می گیرد. این خودرو با یک میلیارد و دویست میلیون تومان دقیقاً مناسب کارهای تشریفاتی سازمان ها است. دو طرح Legacy اسپرت و اسپرت پلاس در سال های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ به ترتیب با یک میلیارد تومان قیمت بیشتر ظاهری اسپرت‎تر را ارائه می کنند. درنهایت مدل های Lounge و شخصی این خودرو با بررسی آپشن های لوکس خودروهای زینتی گران ترین تیپ ۷۳۰li را ارائه می کنند.

بی ام و 730li خودرویی برای تمام فصول

بی ام و 730li خودرویی برای تمام فصول

از همین رو هرکسی که در مواجه با این مدل قرار می گیرد از قیمت بی ام و ۷۳۰li مطلع است و به راحتی می تواند مدل دلخواهش را انتخاب کند. البته باید ذکر کرد که این مدل ها تفاوت چندانی درزمینه قدرت پایه خود ندارند و اکثراً در رنج ۲۴۰ تا ۲۶۰ اسب بخار نیرو قرار می گیرند. به همین دلیل تفاوت های فراوان در امکانات رفاهی است که آن ها را از هم جدا می کند. مثلاً مدل شخصی یا همان (Individual) از بهترین کیفیت ممکن بهره می برد و فول آپشن است، تا حدی که حتی می توانیم آن را یک خودرو سوپر لوکس بنامیم. البته تمامی خوبی هایش به کنار، هرکسی باقیمت بالای این خودروها کنار نمی آید و در برخی موارد می تواند دل خریداران را بزند چون حداقل با صد میلیون تومان بیشتر می توان خودروی بهتری را ازنظر امکانات پیدا کرد. اما بااین حال ۷۳۰li همیشه هواداران خودش را داشته و هیچ گاه هم از مد نمی افتد.

البته یک دلیل بسیار مهم دیگر در محبوبیت بسیار بالا این خودرو وجود دارد و آن هم چیزی نیست جز به صرفه بودن آن؛ درست است که به هنگام خرید خودرو باید پول بسیاری برای آن بپردازید اما حداقل از هزینه های جانبی آن معاف می شوید. به گفته اکثر خریداران حتی پایه ای ترین مدل ۷۳۰li هم بیشترین مسافت ممکن را بدون نیاز به تعویض روغن طی می کند. فیلترهای مربوطه به تهویه آن به نسبت سایر موتورها ارزان ترند و خیلی هم نیاز نیست آن ها را عوض کنید. البته همچنان لنت ترمزهای ۷۳۰li خرج بسیاری روی دستتان می گذارند اما خب این موضوع در مورد بی ام و عادی است و درنهایت هم نوبت می رسد به مصرف بسیار پایین خودرو که در خارج از شهر به ۵.۳ لیتر بر هر صد کیلومتر می رسد. میانگین این عدد با مصرف داخل شهری عددی فوق العاده ۶.۲ لیتر را به ما می دهد که برای یک خودرو با این قدرت تحسین برانگیز است. خودرویی که با شتاب ۶.۳ ثانیه می تواند تا ۲۵۰ کیلومتر بر ساعت هم حرکت کند.

بی ام و 730li خودرویی برای تمام فصول

از همین رو وقتی به این مدل از بی ام و نگاه می کنیم خودرویی فوق لوکس، نسبتاً گران اما بسیار کارآمد می بینیم. خودرویی که برخلاف اکثر خودروهای سری ۷ کم مصرف است و همین موضوع نیز مهم ترین دلیل محبوبیت و موفقیت آن است.

بی ام و 730li خودرویی برای تمام فصول

بی ام و 730li خودرویی برای تمام فصول

منبع : ویرلن
همرسانی نوشتار: