خوشبخت ترین مردم دنیا اینجا زندگی می کنند + عکس

این کشور زیبا و اسرارآمیز بین هند و چین واقع شده و تا سال ۱۹۷۴ به روی گردشگران بسته بود. اما امروزه همه کسانی که آماده عبور از تشریفات بسیار هستند و پول کافی دارند می توانند از بوتان دیدن کنند؛ و اگرچه مرز ها باز هستند، اما پادشاه آن هنوزسعی داردتعدادگردشگران راباروش های مختلف محدودکند.

 1. یکشنبه ۱۵ اردیبهشت ۹۸ ساعت ۲۰:۰۵ (۵ سال قبل)
بوتان بوتان ؛ کشوری که هیچ بی‌ خانمانی ندارد !
به گزارش فرانگر

در این مطلب متوجه می شوید که چرا همه مردم بوتان احساس خوشبختی می کنند.

ممنوعیت اینترنت یا تلویزیون

بوتان ؛ کشوری که هیچ بی خانمانی ندارد !

در بوتان، تلویزیون و اینترنت تا سال ۱۹۹۹ رسما ممنوع بود. اما جدا کردن کل کشور از تکنولوژی های مدرن غیرممکن بود، بنابراین پادشاه تصمیم گرفت این قانون را بردارد. به همین دلیل بوتان آخرین کشور دنیاست که استفاده از تلویزیون را آغاز کرد.

وزارت شادی

بوتان ؛ کشوری که هیچ بی خانمانی ندارد !

برای مراقبت از آرامش درونی افراد، در سال ۲۰۰۸، کمیته ملی خوشبختی تشکیل شد. حتی پرسشنامه سرشماری جمعیت دارای ستونی است که می توانید نشان دهید آیا از زندگی خود راضی هستید یا خیر. علاوه بر این، وزارت خوشبختی وجود دارد که شبیه به اصطلاح تولید ناخالص ملی، خوشبختی ملی را محاسبه می کند؛ و کیفیت زندگی بر اساس تعادل بین ارزش های مالی و ذهنی تعیین می شود.

هیچ بی خانمانی وجود ندارد

در بوتان، هیچکس نیست که در خیابان ها زندگی کند. اگر کسی خانه خود را از دست بدهد، کافیست نزد پادشاه برود تا پادشاه به او یک قطعه زمین بدهد که در آن خانه بسازد و سبزیجات پرورش دهد. حالا متوجه شدید که چرا مردم بوتان خودشان را خوشبخت می دانند؟

مراقبت های بهداشتی رایگان

هر یک از ساکنان بوتان حق دارد از مراقبت های بهداشتی و درمانی رایگان استفاده کند. هم پزشکی کلاسیک و هم سنتی در بوتان رایج هستند و فرد خودش تصمیم می گیرد کدام روش را برای خودش انتخاب کند.

لباس ملی

بوتان ؛ کشوری که هیچ بی خانمانی ندارد !

مردم بوتان لباس های سنتی می پوشند. مردان ردا های سنگین تا زانو و زنان پیراهن های بلند می پوشند. سطح اجتماعی و موقعیت افراد با رنگ شالی که روی شانه چپشان می اندازند مشخص می شود. مردم عادی شال های سفید و راهبان و افراد خاص شال های زرد استفاده می کنند.

ممنوعیت سیگار

پادشاه بوتان قانون ممنوعیت کشت، برداشت و فروش تنباکو را در این کشور وضع کرد؛ بنابراین خرید تنباکو در این کشور غیرممکن است. گردشگرانی که همه مدارک لازم برای عبور از این کشور را جمع می کنند باید هزینه زیادی بابت آوردن سیگار با خودشان بپردازند.

توجه به حیوانات و طبیعت

این کشور واقعا به طبیعت و بوم شناسی توجه می کند. آن ها حتی به رشد درختان هم توجه ویژه ای دارند. بوتان در سال ۲۰۱۵ رکورد جهانی کاشت ۵۰۰۰۰ درخت در یک سال را به دست آورد.

ویژگی های آشپزی

بیشتر مردم بوتان بودایی هستند. از آنجا که این مذهب احترام به دنیای حیوانات را می آموزد، گیاهخواری در این کشور رایج است. غذای اصلی آن ها برنج است اما برنج معمولی در چنین ارتفاعی رشد نمی کند، بنابراین مردم برنج قرمز می کارند که سخت تر است و طعم خاصی دارد. مردم توجه زیادی به نوشیدن چای دارند. آن ها چای سبز و سیاه را با نمک، فلفل و یک قاشق کره می خورند.

گردشگری چالش برانگیز

اگرچه پادشاه، این کشور را به روی گردشگران گشوده است، اما اجازه دسترسی به کل کشور را نمی دهد و فقط به صورت گروهی می توانید از آن دیدن کنید. همه مدارک و ویزا ها توسط یک شرکت زیر نظر دولت صادر می شود و برای دریافت مجوز، باید همه هزینه ها را از قبل بدهید (بلیت پرواز، هتل، راهنمای تور، خدمات، ویزا و بیمه و ...)

در این کشور فقط با راهنما می توانید سفر کنید و هیچوقت نمی توانید به تنهایی پیاده روی کنید. راهنمای تور به شما برنامه های سرگرم کننده مختلفی ارائه می دهد. هر روز معمولا ۲۵۰ دلار هزینه دارد. قیمت هتل هم توسط دولت تعیین می شود.

سنت ارث

زنان در بوتان بسیار محترم و قابل تقدیرند و سنت ارث و میراث آن ها هم این را ثابت می کند. همه متعلقات و دارایی های آن ها مثل خانه، قلعه و زمین به دختر بزرگتر می رسد، نه پسر.

اکولوژی مهم ترین چیز است

بوتان مشکل محیط زیستی ندارد. واردات یا استفاده از هر ماده شیمیایی در این کشور خلاف قانون است؛ بنابراین همه چیز هایی که برای کشاورزی در این کشور استفاده می شود، طبیعی هستند.

سنت ازدواج

در بوتان ازدواج با خارجی ها ممنوع است. پادشاه همه کار کرده تا بتواند این کشور را منحصر به فرد نگه دارد. در مراسم ازدواج، راهبان مانترا می خوانند. این فرآیند به زوج های جوان کمک می کند ارتباط روحی تنگاتنگ برقرار کند. بعد از انجام همه سنت های لازم، این زوج تبدیل به خانواده می شوند. همچنین داماد به خانه عروس می آید و وقتی پول کافی به دست آورد، می توانند به خانه دیگری بروند.

خیابان ها

بوتان ؛ کشوری که هیچ بی خانمانی ندارد !

در پایتخت بوتان، هیچ چراغ راهنمایی وجود ندارد و این برای مردم مشکل نیست. همه علائم با دست نشان داده می شوند.

خانه های شیرینی زنجبیلی

مردم بوتان تزئین خانه هایشان را دوست دارند. آن ها روی دیوار پرنده و طرح های مختلف می کشند. این تزئینات واقعا دیدنی هستند. یک خانه سنتی معمولا یک ساختمان نسبتا کوچک سه طبقه است. طبقه همکف حیوانات خود را نگه می دارند، فضای زندگی در طبقه دوم است و طبقه سوم به عنوان انبار استفاده می شود. علیرغم همه این قوانین محدود و ممنوع کننده، مردم بوتان بسیار شاد و صمیمی هستند. گردشگران هم هر روز بیشتر به آن علاقمند می شوند.