تست هیوندای i۳۰ N مجهز به سیستم چهار چرخ محرک

  1. شنبه ۱۴ اردیبهشت ۹۸ ساعت ۰۸:۰۲ (۴ سال،۱۱ ماه قبل)
تست هیوندای i30 N مجهز به سیستم چهار چرخ محرک
به گزارش فرانگر

احتمال تولید نسخه ی چهار چرخ محرک هیوندای i۳۰ N همواره مطرح بوده اما این خودروساز کره ای هم اکنون تأیید کرده در حال ساخت و تست نسخه های پیش تولیدی رقیب فولکس واگن گلف R می باشد. مدیر روابط عمومی هیوندای در مصاحبه با کارز گاید اعلام کرده احتمال تولید چنین خودرویی وجود دارد. او خاطرنشان ساخته اضافه شدن طراحی چهار چرخ محرک به این خودرو بخشی از استراتژی هیوندای از همان روز اول بوده است.

آلبرت بیرمن مدیر بخش N نیز قبلاً گفته بود بخش پرفورمنس هیوندای درباره ی تولید خودروهای پرفورمنس مجهز به سیستم چهار چرخ محرک کاملاً جدی بوده و اولین آن ها می تواند i۳۰ N باشد. اگر این خودرو چراغ سبز تولید را دریافت کند مدل فست بک نیز نیرو را به هر دو اکسل خواهد فرستاد. به همین منوال احتمال تولید ولوستر N چهار چرخ محرک نیز وجود خواهد داشت زیرا این خودرو قرابت زیادی با برادر هاچبک خود دارد. البته فعلاً چیزی به صورت رسمی تأیید نشده است.

موضوع جالب اینکه کارز گاید می گوید سیستم چهار چرخ محرک و سیستم تعلیق عقب i۳۰ N می تواند روی کنا هم نصب شود. مدیر هیوندای می گوید:

تست هیوندای i30 N مجهز به سیستم چهار چرخ محرک

هر دو خودرو از یک پلتفرم استفاده می کنند.

به این ترتیب هیوندای به فکر تولید کنا N بوده و بنابر شنیده ها حداقل یک پروتوتایپ از آن حدود یک سال پیش ساخته شده است.

جدای از توسعه ی سیستم چهار چرخ محرک برای مدل های بخش N، بخش پرفورمنس هیوندای به دنبال استفاده از گیربکس دوکلاچه نیز می باشد. آخرین بار در مارس ۲۰۱۸ بود که خبر تولید i۳۰ N مجهز به این گیربکس در اواخر سال جاری به گوش رسید.

تست هیوندای i30 N مجهز به سیستم چهار چرخ محرک

آنچه که از این خبرها برمی آید این است که آینده ی محصولات N روشن به نظر می رسد. تولید خودروهایی چهار چرخ محرک و مجهز به گیربکس دوکلاچه و حتی معرفی خودرویی الهام بخش با طراحی پیشرانه وسط…

تست هیوندای i30 N مجهز به سیستم چهار چرخ محرک

تست هیوندای i30 N مجهز به سیستم چهار چرخ محرک
همرسانی نوشتار: