بایدها و نبایدهای توئیتر بازی ایلان ماسک!

  1. جمعه ۱۳ اردیبهشت ۹۸ ساعت ۰۷:۰۷ (۴ سال،۱۱ ماه قبل)
بایدها و نبایدهای توئیتر بازی ایلان ماسک!
به گزارش فرانگر

ایلان ماسک مدیر اجرایی تسلا و کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا به توافق نامه ای درباره ی استفاده او از توئیتر دست یافتند.

CNN گزارش داده ماسک و رگلاتورهای فدرال در روز جمعه توافقنامه ای را نهایی کردند که اولین بار در اکتبر سال پیش پیشنهاد شده بود. در این توافقنامه از ماسک خواسته شده تا توئیت هایش توسط اعضای هیئت مدیره و مقامات رده بالای کمپانی بررسی شود؛ به عبارت دیگر در این توافقنامه آمده که ماسک چه چیزی را می تواند توئیت کند و چه چیزی را نمی تواند.

برخی موضوعات از جمله شرایط مالی تسلا، آمار تولید، فروش و تحویل، خبرهایی درباره ی ادغام احتمالی و خطوط تجاری جدید یا پیش بینی شده از جمله محدودیت های توئیتر بازی مرد شماره یک تسلا هستند.

بایدها و نبایدهای توئیتر بازی ایلان ماسک!

همچنین توئیت های ماسک نمی تواند به قوانین خصوصی یا یافته ها و تصمیمات رگلاتوری ارتباطی داشته باشد. همچنین در صورتی که اعضای هیئت مدیره تشخیص دهند توئیت های ماسک به شرکت آسیب می رساند آن ها جهت حفظ منافع سهامداران می توانند اقدامات ماسک را بررسی کنند.

در توافقنامه ی قبلی که بین ماسک و مقامات بورس و اوراق بهادار آمریکا به دست آمده بود تنها از او خواسته می شد که پیش از انتشار اطلاعاتی در رابطه با وضعیت کمپانی از سهامداران اجازه گرفته شود. البته به ماسک اجازه داده می شد که خودش درباره ی نیاز به تأییدیه انتشار توئیت ها توسط سهامداران تصمیم بگیرد. اما با توافقنامه ی جدید ماسک تنها قادر خواهد بود در زمینه های یاد شده توئیت کند.

بایدها و نبایدهای توئیتر بازی ایلان ماسک!

البته در این توافقنامه نیامده که اگر ماسک این موارد را نقض کند با جریمه مالی یا تنبیه مواجه خواهد شد. شایان ذکر است آلیسون ناتان، قاضی فدرال باید این توافقنامه را پیش از اجرایی شدن نهایی و تأیید کند.

تمامی جنجال ها دراین باره سال پیش و با ادعای ماسک درباره ی خصوصی سازی تسلا و تأمین سرمایه لازم برای این کار شروع شد. او در ادامه تا حدی عقب نشینی کرد ولی برخی خبرها درباره ی میزان تولید تسلا را منتشر نمود که این امر واکنش مقامات کمیسیون بورس و اوراق بهادار و همچنین سرمایه گذاران شرکت تسلا را در پی داشت.

Elon Musk
همرسانی نوشتار: